1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Další tunel v Praze? Povede mezi budovami, vystaví v něm exponáty

metrostav logo
Více jak dva roky probíhá rekonstrukce Národního muzea v Praze. Obě budovy nově propojí podzemní tunel, který by měl usnadnit přechod osobám mezi výstavami.

YTONG získal titul programu Superbrands 2017

Ytong tehla
Stavební systém Ytong získal titul Superbrands pro rok 2017 v kategorii výrobce stavebních materiálů. Pro zákazníky a partnery je tato cena zárukou, že značka Ytong si drží stabilní kvalitu výrobků a služeb.

Veřejných zakázek je o polovinu méně

construction workers
Veřejní investoři v lednu vypsali 110 zakázek na stavební práce za 3,4 miliardy korun. Počet meziročně poklesl o 46 procent, objem se snížil o 48 procent na nejnižší hodnotu za poslední tři roky.

Metrostav má na dosah obří zakázku v Hostivaři

metrostav logo
Cena dostavby čtvrtého koridoru v Praze ve druhém tendru vzrostla o sto milionů.

Stavba nového úseku D1 na východním Slovensku zahájena

road construction
Slovenský ministr dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Arpád Érsek, generální ředitel Národní dálniční společnosti Juraj Valent a statutární ředitel Skanska Česká republika a Slovensko Michal Jurka otevřeli stavbu nového úseku dálnice D1.

Metrostav získal zakázku v Bělorusku za téměř 200 milionů korun

metrostav logo
Společnost Metrostav podepsala v běloruském Brestu kontrakt na výstavbu čistírny odpadních vod za sedm milionů eur, tedy téměř za 200 milionů korun. Metrostavu se v Bělorusku daří již delší dobu.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o 34 procent

construction building
Praha - Veřejní investoři v ČR zadali letos do konce října stavebním firmám 3965 zakázek za 74,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 34,2 procenta, počet se snížil o 26,9 procenta.

Stavební firmy v Praze přes krizi v oboru nepropouštějí

construction workers
Praha - Přes krizi v oboru stavební firmy v hlavním městě nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o téměř 40 procent

construction workers
Veřejní investoři v Česku letos do konce září zadali stavebním firmám 3532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 procenta, počet se pak snížil o 27,2 procenta.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...