1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AŽD a Elektrizace Železnic postaví dálkové řízení tratí

Elektrizace zeleznic Praha
Praha - Stavební společnosti AŽD Praha a Elektrizace železnic získaly stomilionové zakázky na vybudování dálkově ovládaného zabezpečovacího zařízení.

Zisk stavební firmy Hochtief stoupl navzdory ztrátám v Evropě

hochtief1
Essen - Německá stavební společnost Hochtief v loňském roce zvýšila zisk téměř o polovinu na 252 milionů eur (zhruba sedm miliard Kč), a to zejména díky dobrým výsledkům australské divize Leighton Holdings.

Stavební firmy chtějí letos nabírat nové lidi, zaměstnají tisíce

construction workers
Praha - Stavební firmy poprvé od krize plánují, že budou v letošním roce nabírat nové zaměstnance.

Skanska loni zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun

Skanska logo
Praha - Stavební společnost Skanska loni v Česku a na Slovensku po letech propadu zvýšila tržby o 18 procent na 14,6 miliardy korun.

Ridera Stavební zvítězila v tendru na modernizaci části uzlu Brno

Railway 1
Praha - Půlmiliardovou zakázku na modernizaci železniční trati mezi brněnskými Maloměřicemi a Židenicemi získala společnost Ridera Stavební. Vyplývá to z informací uveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

Na Vysočině loni vzniklo 1075 bytů, nejméně za posledních 15 let

panelak 2
Jihlava - Stavbaři na Vysočině loni dokončili 1075 nových bytů, což je nejméně za posledních 15 let. Meziročně se podle údajů Českého statistického úřadu počet dokončených bytů na území kraje v uplynulém roce snížil o deset procent.

Některé domy nebudou muset mít energetický štítek

Polystyren
Praha - Vlastníci bytových domů, administrativních budov, stavebníci a společenství vlastníků budou muset nechat zpracovat pro tyto stavby tzv. energetický štítek pouze v případě prodeje nebo pronájmu.

O stavbu dálnice mezi Přerovem a Lipníkem má zájem 12 firem

road construction
Praha - Na stavbě jednoho z posledních chybějících úseků dálnice D1 z Přerova do Lipníka nad Bečvou může stát výrazně ušetřit.

Čtvrtletní zisk Skansky stoupl díky vzestupu zakázek o 40 procent

Skanska logo
Stockholm - Zisk největší skandinávské stavební společnosti Skanska vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí o 40 procent a překonal odhady. Prudce rostly nové zakázky, zejména ve Spojených státech, které jsou největším trhem společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...