1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rozsáhlá budova pro Flintstore byla dokončena už za 8 měsíců

steel constructionJedná se o rozsáhlou skladovací halu o celkové ploše 13,5 tisíce metrů čtverečních, v níž je možné uskladnit 15 862 palet s potravinářským zbožím. I přes řadu úskalí, především opatřením proti pandemii koronaviru, která projekt ovlivnila v jeho počátku i na samotném konci, byla stavba dokončena v termínu stanoveném smlouvou.

Ten byl velmi krátký. Stavět se začalo o dvacet dní později kvůli nezbytnému čekání na nabytí právní moci stavebního povolení. Projektový tým toto zpoždění za další dva měsíce smazal a v květnu se dokonce dostal do předstihu proti plánovanému harmonogramu.

Celá budova je založena na 122 pilotách. Nosnou konstrukci, kterou skvěle a v termínu provedlo PSG, a. s., tvoří montovaný skelet. Je potřeba zdůraznit, jak velkou výhodou byla vlastní prefa s výrobou a profesionální montáží prefabrikované nosné konstrukce. Opláštění budovy je řešeno kvalitními sendvičovými panely Kingspan s výplní z minerální vaty tvořící skládaný střešní plášť. Uvnitř jsou pak instalovány moderní robustní regálové systémy, které jsou zčásti pojízdné na kolejnicovém systému a umožňují tak výrazné posílení skladových kapacit objektu. Díky tomu se zvýšil roční obrat objektu, a to na více než 60 tisíc palet/rok.

04.02.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...