1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skanska postaví 1000 bytů v Malešicích, první etapa se začne stavět příští rok

Skanska logoPraha - Skanska Residential, developerská skupina stejnojmenné švédské stavební firmy, plánuje v pražských Malešicích postavit více než 1000 bytů. Nová čtvrť s názvem Habitat bude stát na pozemků o rozloze 70.000 metrů čtverečních. Skanska o tom informovala v tiskové zprávě. Aktuálně se připravuje stavba první etapy s 124 byty.

Začít by měla v roce 2025, hotovo bude začátkem roku 2027. Na dotaz ČTK zástupci společnosti uvedli, že investice do první etapy se bude pohybovat okolo miliardy korun. Celá čtvrť Habitat Malešice by měla vzniknout zhruba do deseti let.

Bytový komplex vyroste na brownfieldu v severovýchodní části Prahy 10 v ulici Černokostelecká. Generálním architektem bude ateliér Chapman Taylor. Ten se například podílel na podobě projektu Prague Marina v pražském holešovickém přístavu. Stavba bude podle Skansky využívat udržitelné prvky. Její součástí tak budou fotovoltaické a fototermické panely, zelené střechy či recyklace šedé, tedy odpadové, vody. Zároveň budou součástí areálu relaxační prostory a parky, běžecké tratě, cyklostezka a hřiště. V dalších etapách vznikne například také komunitní zahrada, malá a velká pískoviště či altány.

V první etapě vznikne 124 bytových a šest nebytových jednotek. V nabídce převažují dispozice 2+kk a 3+kk, nechybí ani menší garsoniéry nebo větší 4+kk v nejvyšších patrech. Každý byt bude mít lodžií, terasu nebo balkon. V podzemním podlaží budou umístěny sklepy a kolárna s kočárkárnou. V podzemí pak vznikne 135 garážových stání, která budou připravena i pro nabíjení elektromobilů. Prodejní ceny bytů budou začínat od 113.000 korun za metr čtvereční.

Kromě Habitat Malešice Skanska Residential připravuje v Praze například také druhou etapu bytového projektu Modřanský cukrovar, čtvrtou etapu projektu Albatros Kbely, třetí etapu ve čtvrti Emila Kolbena ve Vysočanech, byty v projektu Michelských pekáren nebo dřevostavbu v Radlicích. Skanska Residential působí na českém rezidenčním trhu od roku 1997 a doposud v Praze postavila přes 9000 bytů.

18.06.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...