1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavbaři za 62 mil. Kč prodlouží podchod na hořovickém vlakovém nádraží

train2Hořovice (Berounsko) - Stavbaři prodlouží podchod na vlakovém nádraží v Hořovicích na Berounsku, stanice tak bude přístupná z obou stran kolejí. Správa železnic vyhlásila veřejnou zakázku na zhotovitele.

Celkové náklady jsou 62 milionů korun a zahrnují i podíl města na výstavbě nové komunikace a parkoviště P+R, informoval dnes ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Hlavní část prací se uskuteční v příštím roce a bude mít minimální dopad na provoz vlaků dálkové dopravy. Dokončení prací je plánováno v listopadu příštího roku.

Podchod ve stanici Hořovice vznikl při přestavbě koridorového úseku Beroun – Zbiroh, která byla dokončena před deseti lety. Dělníci dosavadní podchod prodlouží přibližně o 19 metrů směrem od výpravní budovy pod kolejemi číslo dva a čtyři. Počítá se s celkovou obnovou interiéru a sladěním s nově zřizovanou částí.

Vyústění podchodu umožní bezbariérový přístup po šikmém chodníku a bude zastřešeno. Vznikne u něj záchytné parkoviště P+R, které doplní nynější parkovací plochy na jižní straně kolejiště. Bude mít kapacitu 35 míst včetně dvou stání pro handicapované. Vznikne také nová místní komunikace, která propojí nové parkoviště s ulicí Sklenářka. Její součástí bude také chodník.

Stavbaří mají v plánu i výměnu orientačního systému pro cestující a instalaci přístřešku pro 12 jízdních kol vedle výpravní budovy.

11.04.2022 Zdroj: ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...