1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavebnictví hradeckého kraje po dvou letech pádu vykázalo růst

Zeriav1Hradec Králové - Stavebnictví Královéhradeckého kraje po dvou letech trvalého poklesu vykázalo v prvním pololetí letošního roku opět růst.

Výkony největších stavebních firem v kraji za leden až červen meziročně vzrostly o 6,8 procenta na 910 milionů korun. Vyplývá to z předběžných dat Českého statistického úřadu. Údaje se týkají firem s více než 50 zaměstnanci.

S růstem výkonů skončil i dosavadní trend propouštění, stavební firmy v kraji do konce června zvedly stav zaměstnanců meziročně o 0,8 procenta na 1775 lidí. Platy zaměstnanců podniky v prvním pololetí v průměru zvýšily o 6,7 procenta na 22.950 korun. Přesto mzdy kraji za celostátním průměrem značně zaostávaly. V celé ČR mzdy ve stavebnictví za leden až červen meziročně vzrostly o 2,7 procenta na 28.441 korun.

Zlepšení situace stavebních firem naznačilo již první čtvrtletí, kdy pokles stavební výroby činil pouze 2,6 procenta, zatímco za celý rok 2013 firmy utrpěly propad výroby o 38 procent.

Stavební výroba největších firem v celé ČR v prvním pololetí vzrostla o 1,5 procenta na 58 miliard korun. Růst výroby vykázalo vedle hradeckého kraje ještě dalších sedm krajů.

14.10.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...