1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobci montovaných hal MONT-KOVO meziročně klesly tržby, skončil ve ztrátě

decline 1Břest - Společnost MONT-KOVO z Břestu na Kroměřížsku utržila v hospodářském roce, který ukončila loni v březnu, za prodej výrobků a služeb přibližně 261,4 milionu korun. Meziročně to bylo asi o 32,7 milionu méně.

Podnik vyrábějící montované haly ve sledovaném období zaznamenal ztrátu 13,2 milionu korun, od dubna 2021 do konce března 2022 vykázal zisk téměř 8,9 milionu korun. ČTK to zjistila z účetní závěrky a výroční zprávy podniku, které jsou od letoška založené ve Sbírce listin.

Čistá aktiva společnosti činila na konci loňského března zhruba 79,3 milionu korun, vlastní kapitál přesahoval 35 milionů korun a cizí zdroje byly 42,3 milionu korun. Firma se základním kapitálem 100.000 korun ke konci loňského března zaměstnávala 83 lidí, z toho 58 dělníků a 25 technicko-hospodářských pracovníků. O rok dříve měla 85 zaměstnanců.

Společnost působí na trhu od roku 1995. V roce 2012 poprvé přesáhl její obrat 100 milionů korun. Později jej ještě podstatně navýšila, a to především v souvislosti s rozšířením podnikání o stavební činnost. "V předchozím období 2022 – 2023 došlo k výraznému snížení obratu o více než deset procent na hodnotu 263 mil. Kč důsledkem pandemie covid-19. Výsledkem hospodaření sledovaného období je ztráta, která byla zapříčiněna jednak snížením obratu, vlivem účetních opravných položek a rezerv a malé ziskovosti zakázek," uvedl ve výroční zprávě jednatel Karel Zavadil.

Pro období od dubna 2023 do letošního března předpokládal stagnaci, případně mírný nárůst obratu na 270 až 280 milionů korun. "V dalším období společnost očekává opět dosažení zisku s ohledem na nově uzavírané smlouvy, které již zohledňují prudce rostoucí ceny stavebních materiálů," uvedl jednatel. Postavení firmy MONT-KOVO na trhu je podle něj stabilizované.

Podnik vyrábí a dodává montované haly a ocelové konstrukce. V jeho referencích lze nalézt administrativní haly a prodejny, výrobní haly, skladové haly, sportovní haly, autosalony a autoservisy, obloukové haly, konstrukce pro technologie nebo konstrukce pro solární panely, přístřešky a opláštění hal. Za dobu své existence vybudovala společnost stovky montovaných hal.

29.04.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...