1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Brněnské strojírenské skupině ALTA loni vzrostly tržby i zisk

machinery 1Brno - Brněnské strojírenské skupině ALTA loni vzrostly tržby o 15,5 procenta na 12,5 miliardy korun. Skupina také zvýšila zisk. Po zdanění vydělala 304,4 milionu korun, což je více než dvojnásobek zisku z roku 2012.

Vyplývá to z konsolidované výroční zprávy skupiny, kterou má ČTK k dispozici.

Nárůst obratu společnosti ovlivnila realizace významných projektů - modernizace Ašinského metalurgického závodu a dodávka kompletní technologické linky cihelny pro OOO KKI Klincy v Rusku. "Příznivý podíl sehrálo i oživení evropské ekonomiky," uvedl ve výroční zprávě předseda představenstva ALTA Invest Vladimír Plašil.

Podle něj skupina věnovala pozornost přípravě nových kontraktů, včetně zvýšení podílu menších zakázek v hodnotách řádově milionů a desítek milionů eur. Alta je tradičně aktivní především v Rusku, Kazachstánu, Bělorusku a na Ukrajině. "Usilujeme o rozšíření exportu také na další trhy, roste vývoz do Indie, rozšiřujeme svoje působení v Turecku," uvedl Plašil.

Skupina se zabývá zejména strojírenskou výrobou a důlní technikou. "Nové možnosti vidíme mimo jiné v oblasti komplexních energetických projektů," uvedl Plašil.

Skupina Alta sdružuje několik strojírenských firem. Patří do ní výrobce obráběcích strojů ŠKODA MACHINE TOOL, TOS KUŘIM-OS a ČKD BLANSKO-OS nebo dodavatel technologických celků pro hlubinnou a povrchovou těžbu SE-MI Technology. V roce 2012 vznikla společnost ALVEL, která je společným projektem Alty a ruského TVELu. Firma působí v oblasti jaderné energetiky.

Hospodářské výsledky skupiny ALTA:

Rok 2011 2012 2013
tržby v mld. Kč 11,7 10,8 12,5
zisk po dani v mil. Kč 125,3 137,3 304,4

Zdroj: Alta

13.10.2014  ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...