1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

OSTROJ navýšil za tři čtvrtletí tržby o 7 % na téměř 852 mil. Kč

OSTROJ opava21Opava – Opavský OSTROJ, tradiční česká strojírenská společnost, potvrdila letošní oživení produkce. Tržby firmy za tři kvartály letošního roku dosáhly 851,8 mil. Kč. Jde o meziroční nárůst tržeb o 54,9 mil. Kč a nárůst zisku o 27,3 mil. Kč. Výsledky táhla zejména lepší zakázková naplněnost divizí Strojírna, Hydraulika a Kovárna a kalírna.

Společnosti OSTROJ narostly za první tři kvartály 2021 meziročně tržby o 7 % na 851,8 mil. Kč (v roce 2020 to bylo 796,9 mil. Kč). Výsledek hospodaření se za stejné období vrátil do kladných čísel na hodnotu 10,4 mil. Kč (v roce 2020 to byla ztráta 16,9 mil. Kč.). U zisku jde o meziroční nárůst o přibližně 161 %.

„Za celý rok 2021 pak očekáváme celkové tržby přes 1,1 miliardu korun. Hospodářský výsledek by měl dosáhnout kladných čísel, oproti ztrátě přes 90 mil. Kč v roce 2020,“ uvedl Aleš Martínek, generální ředitel společnosti OSTROJ.

Za dobrými výsledky opavské strojírenské společnosti stojí několik faktorů. Prvním je lepší zakázková naplněnost divize Kovárna a kalírna, druhým potom nárůst výroby hydraulických válců a hřídelí pro různé typy elektromotorů a generátorů na divizi Hydraulika. Společnost OSTROJ exportuje dlouhodobě 80 % objemu své výroby mimo trhy v Česku a na Slovensku.

„V neposlední řadě přispěla k pozitivním výsledkům i divize Strojírna, a to díky oživení poptávky po podvozkových platformách pro stavební a manipulační stroje a dopravní techniku u našich klíčových zákazníků z Evropské unie,“ doplnil Aleš Martínek.

Za první tři čtvrtletí letošního roku do společnosti OSTROJ nastoupilo 77 nových kmenových zaměstnanců.

„Nejvíce jsme obsazovali pozice svářečů, zámečníků a CNC obráběčů, především pak na divizi Strojírna, kde významně roste objem zakázek. Noví zaměstnanci nastoupili také na divize Kovárna a kalírna či Hydraulika,“ sdělil Ladislav Botur, vedoucí odboru Lidské zdroje, a dodal: „V řádu několika procent jsme během letošních tří čtvrtletí (ve srovnání se stejným obdobím loňského roku) navýšili našim zaměstnancům mzdy.“

OSTROJ stále nabízí uplatnění pro desítky nových zaměstnanců, zejména na pozicích CNC obráběčů, svářečů, kovářů, kontrolorů kvality a dalších.

„Obecně platí, že je v současné době velmi těžké obsadit technické pozice, protože odborníků je na pracovním trhu velmi málo. Takový nedostatek pracovních sil nemá za posledních dvacet let obdoby,“ řekl Ladislav Botur.

O společnosti OSTROJ:

OSTROJ a.s. patří k nejstabilnějším firmám v České republice, na strojírenském trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb mezi 1,0 - 1,9 miliardy Kč za rok (2016–2020). Do výrobkového portfolia šesti divizí patří široká paleta výrobků a komponent od důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí a rud, přes hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce, opracované lakované svařence, komplexní nástrojářská řešení a přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky. Součástí výrobních aktivit je i galvanické zinkování a chromování.

30.11.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...