1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nová čínská tramvaj má elektrickou výzbroj z plzeňské Škodovky

Skoda Plzen
Plzeň - Čínská společnost Beijing Subway Rolling Stock Equipment (BSR) v Pekingu začala na čínském trhu nabízet novou tramvaj, na jejímž vývoji a výrobě se podílí plzeňská Škoda Electric.

Legios Loco vyrobí 300 vagonů za půl miliardy pro GATX

train wheel
Louny - Česká firma Legios Loco vyrobí 300 vagonů za 550 milionů korun pro mezinárodní společnost GATX. ČTK to za Legios Loco sdělil Michal Donath. První stovku vozů má firma se závodem v Lounech dodat do února 2016.

Škoda Transportation koupila finského výrobce kolejových vozidel

Skoda Plzen
Plzeň - Skupina Škoda Transportation koupila kontrolní podíl ve firmě TransTech, jediném finském výrobci železničních a městských kolejových vozidel. Jde o první škodováckou akvizici v západní Evropě.

Ocelárně ArcelorMittal klesl hrubý provozní zisk o pětinu

arcelormittal logo
Brusel - Největšímu světovému producentovi oceli ArcelorMittal klesl ve druhém čtvrtletí zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 20 procent na 1,4 miliardy USD (34,6 miliardy Kč).

Čtvrtletní zisk Siemensu kvůli energetické divizi mírně klesl

Siemens
Frankfurt - Německému průmyslovému koncernu Siemens ve třetím fiskálním čtvrtletí mírně klesl zisk o 0,7 procenta na 1,36 miliardy eur (36,8 miliardy Kč).

Kovosvit zvyšuje výrobu a přijímá nové zaměstnance

kovosvit-mas logo
Sezimovo Ústí - Jihočeský Kovosvit MAS, lídr ve výrobě obráběcích strojů v Česku, zvyšuje výrobu a hledá nové zaměstnance. Na trh letos plánuje dodat 380 multifunkčních obráběcích strojů, o 11 procent více než loni.

ArcelorMittal v Karviné rozšiřuje výrobu trubek

arcelormittal logo
Karviná - Výrobce trubek ArcelorMittal Tubular Products Karviná rozšiřuje výrobu. Za 900.000 dolarů (přes 22 milionů Kč) firma upravila a rozšířila halu, v níž se dříve nacházela válcovací linka.

ArcelorMittal, LanzaTech a Primetals postaví závod na biopaliva

arcelormittal logo
Brusel - Největší světový producent ocele ArcelorMittal postaví společně s firmami LanzaTech a Primetals Technologies závod na produkci biopaliv za 87 milionů eur (2,4 miliardy Kč).

Plzeňský Doosan dodá do Martiniku turbínu za stovky milionů Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Doosan Škoda Power dodá do francouzského Martiniku v Karibském moři turbínu o výkonu 45 megawattů za stovky milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...