1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nové tramvaje Škoda jsou plně schválené pro slovenské koleje MHD

Skoda Plzen
Plzeň - Nejnovější tramvaje Škody Transportation získaly na Slovensku typové schválení a průkazy způsobilosti. Plzeňské strojírny jich dodají do konce roku do Bratislavy 45, a to jak v obousměrné i jednosměrné variantě.

Iveco chce překonat loňskou rekordní výrobu autobusů

IvecoBus Urbanway
Vysoké Mýto - Firma Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta by letos mohla překonat loňskou výrobu autobusů. Loni z výrobních linek vyjelo rekordních 3288 vozidel. ČTK to řekl obchodní ředitel pro střední a východní Evropu Jan Kimla. 

Pelhřimovský Agrostroj vybuduje nový závod v Rusku

Agrostroj Pelhrimov-machine
Kuřim - Pelhřimovský Agrostroj, který je největším českýmm výrobcem zemědělské techniky, vybuduje nový závod v Rusku. Postaví ho 60 kilometrů jižně od Voroněže.

Královopolská letos plánuje tržby na stejné úrovni jako loni

Kralovopolska brno logo
Kuřim - Brněnská strojírna Královopolská letos plánuje tržby na zhruba stejné úrovni jako loni. Znovu by měly překročit 700 milionů korun. Nižší bude ale provozní zisk.

Škoda JS vyrobí kontejnery na vyhořelé palivo pro JE Temelín

Skoda JS workers
Plzeň - Plzeňská Škoda JS zvítězila v tendru společnosti ČEZ na dodávku kontejnerů na vyhořelé palivo pro jadernou elektrárnu Temelín. Hodnota kontraktu je 2,682 miliardy korun.

Ocelářské skupině Z-Group klesly tržby o 13 pct na 2,28 mld. Kč

steel factory
Hrádek - Z-Group Steel Holding a.s., čtvrté největší ocelářské skupině v Česku, se loni propadly tržby meziročně o téměř 13 procent na loňských 2,28 miliardy korun.

Škoda Electric loni utržila 6,2 mld. Kč, meziročně o 82 pct více

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Škoda Electric loni utržila historicky rekordních 6,2 miliardy korun, což je téměř dvojnásobek oproti roku 2013. Letos plánuje významný světový výrobce trolejbusů prodeje kolem 5,4 miliardy korun.

TOS Varnsdorf chce postavit v Rusku další továrnu

tos varnsdorf logo
Varnsdorf - Přední světový výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf plánuje v Rusku postavit další výrobní halu. Investici v přepočtu za zhruba 738 milionů korun komplikuje politická a ekonomická situace v Rusku.

Škoda Transportation chce přeprodat dluh Prahy za tramvaje

Skoda logo2
Praha - Strojírenská firma Škoda Transportation chce přeprodat dluhy, které vůči ní má pražský dopravní podnik. Pražská městská firma dosud zaplatila zhruba polovinu z 250 objednaných tramvají, jejichž hodnota je přes 19 miliard korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...