1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

TOS Varnsdorf chce postavit v Rusku další továrnu

tos varnsdorf logo
Varnsdorf - Přední světový výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf plánuje v Rusku postavit další výrobní halu. Investici v přepočtu za zhruba 738 milionů korun komplikuje politická a ekonomická situace v Rusku.

Škoda Transportation chce přeprodat dluh Prahy za tramvaje

Skoda logo2
Praha - Strojírenská firma Škoda Transportation chce přeprodat dluhy, které vůči ní má pražský dopravní podnik. Pražská městská firma dosud zaplatila zhruba polovinu z 250 objednaných tramvají, jejichž hodnota je přes 19 miliard korun.

Slévárna HEUNISCH Brno loni téměř zpětinásobila zisk na 50 mil.

metalurgia
Brno - Slévárna HEUNISCH Brno loni téměř zpětinásobila zisk na 50 milionů korun. Předtím byla ale sedm let ve ztrátě. Firmě vzrostly i tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na 624 milionů korun. O rok dříve byly o 80 milionů korun nižší.

Huisman vyrobí části turbín pro nizozemskou přílivovou elektrárnu

Huisman konstrukce building
Sviadnov - Společnost Huisman ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku, která vyrábí ropné vrtné soupravy nebo lodní jeřáby, navrhne a vyrobí ovládací části turbín pro přílivovou elektrárnu v Nizozemsku.

Plzeňský Doosan dodá do Kazachstánu turbínu za stovky milionů Kč

Doosan Skoda Power logo
Plzeň - Plzeňská Doosan Škoda Power dodá do Kazachstánu dvě turbíny o shodném výkonu 65 megawattů a generátor, vše za stovky milionů korun. Zakázka znamená průnik výrobce turbín na nový trh.

V Seattlu budou jezdit tramvaje z Ostravy poháněné bateriemi

tram
Ostrava - Společnosti Inekon Group a Ekova Electric dokončily v Ostravě výrobu sedmi tramvají pro americké město Seattle. Zakázka má hodnotu téměř 30 milionů dolarů (přes 720 milionů korun).

Plzeňská Doosan Škoda Power loni utržila 9,1 mld Kč, o 3 pct více

Doosan Skoda Power logo
Praha - Plzeňská Doosan Škoda Power loni utržila 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více. Zisk podniku před zdaněním se přiblížil dvěma miliardám korun, v roce 2013 činil téměř 1,7 miliardy Kč.

General Electric se kvůli chystanému zeštíhlení propadl do ztráty

general electric
New York - Americký konglomerát General Electric se v prvním čtvrtletí propadl do ztráty 13,57 miliardy dolarů (345,2 miliardy Kč).

Dceřiná společnost Kovosvitu v Rusku loni utržila miliardu Kč

kovosvit-mas logo
Sezimovo Ústí  - Společný česko-ruský podnik MTE Kovosvit MAS v ruském Azově loni utržil zhruba miliardu korun. ČTK to na strojírenských dnech v Sezimově Ústí řekl předseda představenstva společnosti František Komárek.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...