1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeňský Doosan Škoda Power zprovoznil velké turbosoustrojí ve finské celulózce

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, zprovoznil velké turbosoustrojí ve finské celulózce ve městě Kemi. Jde o nejmodernější turbosoustrojí o výkonu 270 MW ve dřevozpracujícím závodě skupiny Metsä.

Vývoz a dovoz obráběcích a tvářecích strojů loni meziročně nepatrně klesl

LVD machine
Praha - Vývoz a dovoz obráběcích (OS) a tvářecích strojů (TS) loni meziročně nepatrně klesl. Hodnota dovezených strojů byla o čtyři procenta vyšší než vyvezených do zahraničí. Největším exportním trhem bylo tradičně Německo, do kterého se z celkového objemu vyvezlo meziročně o osm procentních bodů více strojů.

ABB v ČR podle předběžných výsledků loni zvýšila obrat o 27 pct na 17,9 mld. Kč

ABB Building
Praha - Společnost ABB, která podniká v elektrotechnice, robotizaci a automatizaci, loni v Česku podle předběžných výsledků meziročně zvýšila obrat o 27 procent na 17,9 miliardy Kč a přijala objednávky za necelých 18 miliard Kč, tedy o tři procenta více než v roce 2022. ČTK to sdělil finanční ředitel firmy ABB v ČR Aleš Rychetský.

Strojírna Královopolská přestála energetickou krizi i díky úsporným opatřením

Kralovopolska brno logo
Brno - Omezení využívaných prostor pro výrobu i administrativu, využití prázdných budov jako komerčních skladů i využití spotových cen energií namísto stálého tarifu pomohly brněnské strojírně Královopolská přestát energetickou krizi uplynulých dvou let.

Plzeňský Doosan dostaví s tureckou AKSA paroplynovou elektrárnu v Kazachstánu

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, postaví s tureckou energetickou společností AKSA Energy paroplynovou elektrárnu v kazašské Kyzylordě. Zdroj na kombinovanou výrobu tepla a elektřiny bude spalovat zemní plyn, dokončen bude příští rok.

Lutínský podnik John Crane loni takřka zdvojnásobil zisk na 103 mil. Kč

john crane logo
Lutín - Společnost John Crane, která v Lutíně na Olomoucku vyrábí komponenty mechanických ucpávek a pružných membránových spojek, v účetním roce 2022/2023 takřka zdvojnásobila čistý zisk na 103,4 milionu korun z 54,5 milionu korun v roce předchozím.

Strojírně Oslavany klesly tržby, zisk se propadl o 70 procent na 5,9 milionu Kč

machinery 1
Oslavany - Strojírně Oslavany z Oslavan na Brněnsku loni klesly tržby o 1,5 procenta na 353 milionů korun, zisk po zdanění se propadl o 70 procent na 5,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Brněnská strojírna Šmeral loni snížila ztrátu na 61 milionů korun

Smeral brno
Brno - Brněnská strojírna Šmeral v loňském roce už popáté vykázala ztrátu. Snížila jí ze 108 milionů v roce 2021 na 61 milionů korun. Jedním z důvodů byla i ztráta zakázek v Rusku. Tržby firmy klesly meziročně o 40 procent na 191 milionů korun, vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetových stránkách společnosti.

Strojírenskému koncernu ZKL klesly loni tržby i zisk, náklady rostly

decline 1
Brno - Strojírenskému koncernu ZKL, který vyrábí velkorozměrová ložiska, loni meziročně klesly tržby o 3,5 procenta na 1,3 miliardy korun. Zisk před zdaněním (EBITDA) klesl o 1,2 procenta na 188 milionů korun ze 190 milionů o rok dříve. Zisk po zdanění ale koncernu klesl o 17 procent na 82,3 milionu korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...