1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeňský Doosan otevře v továrně modernizované centrum odborného výcviku

doosan škoda
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný výrobce turbín, otevře 11. září v továrně modernizované centrum odborného výcviku pro desítky žáků. Spolu s plzeňskou Střední průmyslovou školou strojnickou (SPŠS) a krajem bude podporovat nábor žáků do technických oborů.

ÚOHS povolil maďarské skupině Oriens koupit strojařskou Sogos-Fanam z Napajedel

machinery 2
Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil maďarské investiční skupině Oriens nákup strojírenské firmy Sogos-Fanam z Napajedel na Zlínsku.

Slováckým strojírnám loni vzrostly tržby, zisk však měly meziročně nižší

machinery 1
Uherský Brod - Slovácké strojírny z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku utržily loni z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 1,190 miliardy korun. Meziročně to bylo zhruba o 137,4 milionu korun více. Společnost zaznamenala čistý zisk přibližně 3,7 milionu korun, v roce 2021 byl o 9,6 milionu korun vyšší.

Výrobce železničních kol Bonatrans Group zvýšil loni tržby více než o čtvrtinu

train wheel
Bohumín - Společnost Bonatrans Group z Bohumína na Karvinsku, která je jedním z největších evropských výrobců železničních kol, zvýšila loni své tržby o 1,54 miliardy, tedy více než o čtvrtinu, na 7,52 miliardy korun. Její čistý zisk činil 710,3 milionu korun, což znamenalo meziroční nárůst o 193,8 milionu korun (37,5 procenta).

Škoda Group dodá osm souprav metra do Sofie za více než 1,6 miliardy Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, získala zakázku na dodávku osmi souprav metra do Sofie za více než 1,6 miliardy korun. Pro místního dopravce Metropoliten EAD je bude vyrábět v Ostravě a v Plzni.

Minerva Boskovice zvýšila tržby i zisk zhruba o čtvrtinu, zisk na 102 milionů Kč

Minerva Boskovice building
Boskovice  - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice v loňském roce zvýšil svůj čistý obrat o 24 procent na celkových 1,52 miliardy korun, čistý zisk společnosti loni vzrostl o 25 procent na 102 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na jejích webových stránkách.

Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu

abb logo1
Ostrava - Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu. Souviselo to s prodlouženými dodacími lhůtami v důsledku narušení dodavatelského řetězce, které bylo z velké části způsobeno celosvětovou covidovou pandemií.

Výrobce svahových sekaček trávy Dvořák loni rozšířil závod v Pohledu o polovinu

Spider logo sekacky dvorak23
Pohled - Společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. loni rozšířila svůj závod v Pohledu o polovinu kvůli rostoucí výrobě. Po útlumu kvůli epidemii covidu-19 se poptávka po dálkové řízených sekačkách trávy opět zvýšila.

Kaplická firma Hauser měla rekordní tržby téměř čtyři miliardy, zisk mírně klesl

growth chart 1
Kaplice - Firma Hauser, která v Kaplici na Českokrumlovsku vyrábí chladicí techniku, měla v obchodním roce duben 2021 až březen 2022 rekordní tržby 3,99 miliardy Kč. Meziročně stouply o čtvrtinu. Zisk po zdanění klesl o necelých osm procent na 340,8 milionu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...