1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Strojírenskou firmu MICo v úpadku chce získat Jaroslav Strnad

ceske koruny
Třebíč - Třebíčskou strojírenskou firmu MICo, která je od konce dubna v úpadku a soud jí povolil reorganizaci, chce získat miliardář Jaroslav Strnad.

Lutínskému výrobci čerpadel Edwards loni klesly tržby i zisk

Edwards logo
Lutín - Výrobci vakuových a tlakových čerpadel Edwards v Lutíně na Olomoucku loni kvůli změnám v distribuci produkce klesly tržby meziročně o 25 procent na 4,41 miliardy korun z 5,917 miliardy korun v roce 2020. Zisk lutínské továrny se v roce 2021 snížil o necelou pětinu na 322,2 milionu z předloňských 397 milionů korun.

Strojírně Fritzmeier z Vyškova stouply tržby na 1,6 miliardy Kč, tedy o 8,6 pct

Fritzmeier logo
Vyškov - Vyškovské strojírně Fritzmeier se v hospodářském roce končícím loni v červnu zvýšily tržby o 8,6 procenta na 1,6 miliardy korun. Zisk po zdanění se zvýšil mnohonásobně z 814.000 korun v předchozím hospodářském roce na 29,8 milionu korun v hospodářském roce 2020/2021.

Společnost ABB v Brně zdvojnásobuje výrobní kapacitu v největší továrně na senzory na světě

ABB Building
Společnost ABB investovala 25 milionu korun do nové moderní linky na výrobu senzorů ve svém brněnském závodě na výrobu přístrojových transformátorů a senzorů.

ABB rozšířila své portfolio o rychlejší a flexibilnější roboty, uplatnění najdou i při výrobě baterií do elektromobilů

abb logo1
ABB zařazuje do svého portfolia robustních robotů pro komplexní výrobní aplikace dvě nové řady. Hlavními přednostmi robotů IRB 5710 a IRB 5720 je vysoká rychlost, přesnost, flexibilita a robustní design včetně integrovaného vedení procesní kabeláže.

Skupina Škoda Transportation zajistí údržbu tramvají pro ostravský dopravní podnik

Skoda Plzen
Významnou zakázku zaměřenou na údržbu tramvají uzavřela skupina Škoda Transportation a Dopravní podnik Ostrava. Zakázka v celkovém objemu zhruba 500 milionů Kč je rozdělena do čtyřech částí podle typu tramvají, kterých se údržba týká.

LIBERTY Ostrava instalovala novou linku pro dokončující úpravy trubek pro petrochemický průmysl

liberty logo
Rourovna LIBERTY Ostrava dokončila instalaci nové linky, která uzavírá technologický proces výroby naftovodných a pažnicových ocelových trub pro petrochemický průmysl.

ABB otevírá v Mošnově výrobní a vývojové centrum robotiky, zaměstná 120 lidí

abb logo1
Mošnov (Novojičínsko) - Společnost ABB, která působí v oblasti automatizace a energetiky, otevírá v areálu Ostrava Airport Multimodal Park (OAMP) v Mošnově na Novojičínsku výrobní a vývojové centrum robotiky. Investice přesáhla 300 milionů korun a v centru bude pracovat zpočátku okolo 120 lidí.

Nejlepším exportérem podle Dun & Bradstreet je Rieter CZ

Rieter 16
Praha - V rámci samostatné kategorie „Nejlepší exportéři podle hodnocení Dun & Bradstreet“ soutěže Exportér roku byly hodnoceny české firmy s největším meziročním nárůstem exportu podle vlastní, mezinárodně uznávané, metodiky Dun & Bradstreet.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...