1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Minerva Boskovice zvýšila tržby i zisk zhruba o čtvrtinu, zisk na 102 milionů Kč

Minerva Boskovice building
Boskovice  - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice v loňském roce zvýšil svůj čistý obrat o 24 procent na celkových 1,52 miliardy korun, čistý zisk společnosti loni vzrostl o 25 procent na 102 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na jejích webových stránkách.

Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu

abb logo1
Ostrava - Poptávka po repasovaných robotech vzrostla v roce 2022 více než o čtvrtinu. Souviselo to s prodlouženými dodacími lhůtami v důsledku narušení dodavatelského řetězce, které bylo z velké části způsobeno celosvětovou covidovou pandemií.

Výrobce svahových sekaček trávy Dvořák loni rozšířil závod v Pohledu o polovinu

Spider logo sekacky dvorak23
Pohled - Společnost DVOŘÁK - svahové sekačky s.r.o. loni rozšířila svůj závod v Pohledu o polovinu kvůli rostoucí výrobě. Po útlumu kvůli epidemii covidu-19 se poptávka po dálkové řízených sekačkách trávy opět zvýšila.

Kaplická firma Hauser měla rekordní tržby téměř čtyři miliardy, zisk mírně klesl

growth chart 1
Kaplice - Firma Hauser, která v Kaplici na Českokrumlovsku vyrábí chladicí techniku, měla v obchodním roce duben 2021 až březen 2022 rekordní tržby 3,99 miliardy Kč. Meziročně stouply o čtvrtinu. Zisk po zdanění klesl o necelých osm procent na 340,8 milionu.

Strojmetal připravuje v Bruntále stavbu nové linky za 900 milionů korun

machinery 1
Bruntál - Společnost Strojmetal Aluminium Forging (SAF) z holdingu MTX Group průmyslníka Petra Otavy připravuje v závodě v Bruntále stavbu nové linky za 900 milionů korun.

Tržby zlínské Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 mld.Kč

kovarna viva
Zlín - Tržby zlínské průmyslové Kovárny Viva loni vzrostly meziročně o 15 procent na 2,284 miliardy korun. S produkcí přesahující 27.000 tun si stále udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice, řekla dnes ČTK mluvčí kovárny Kateřina Martykánová.

Výrobce zemědělských strojů A. Pöttinger zvedl tržby o 38 pct na 3,2 miliardy

blue growth chart
Vodňany - Firmě A. Pöttinger, která ve Vodňanech vyrábí zemědělské stroje, stouply v obchodním roce od 1. srpna 2021 do 31. července 2022 tržby meziročně o 38 procent na 3,26 miliardy korun. Zisk po zdanění vzrostl téměř o 19 procent na 219,2 milionu.

Zetor Tractors rozšiřuje na dvojnásobek svou nejmladší modelovou řadu Compax

Zetor Logo
Brno - Brněnský výrobce traktorů Zetor Tractors rozšiřuje modelovou nabídku své nejmladší řady Compax. Namísto tří modelů jich nabízí šest, přibyly nové modely s nižším výkonem motoru. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Škoda Group dodá estonským drahám dalších deset elektrických třívozových vlaků

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská skupina Škoda Group, dříve Škoda Transportation, dodá estonským drahám Elron dalších deset elektrických třívozových vlaků. Před dvěma lety podepsala kontrakt na prvních šest souprav, které dostane zákazník do konce příštího roku.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...