1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeňský Doosan exportuje své turbíny z 90 procent do desítek zemí světa

Doosan Skoda Power logo
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, dodává v posledních dvou letech nová turbosoustrojí až z 90 procent do zahraničí, a to do desítek zemí světa. Loňské tržby přesáhly čtyři miliardy korun, letos i příští rok očekává nárůst asi o 15 procent.

Zlínské strojírenské společnosti TAJMAC-ZPS loni klesly tržby na 912,4 mil. Kč

tajmac zps logo
Zlín - Zlínské společnosti TAJMAC-ZPS, která vyrábí obráběcí centra a vícevřetenové automaty, loni klesly tržby na 912,4 milionu korun. Předloni činily 1,038 miliardy korun. Zisk po zdanění firmě za loňský hospodářský rok, který ukončuje v září, vzrostl na 6,2 milionu, v předchozím roce byla společnost ve ztrátě 90 milionů korun.

Výrobce tepelných čerpadel Master Therm chystá kvůli rostoucí poptávce rozšíření

ceske koruny
Jablonec nad Jizerou - Výrobce tepelných čerpadel Master Therm připravuje v Jablonci nad Jizerou na Semilsku další rozšíření výroby, důvodem je rostoucí poptávka po tepelných čerpadlech od domácností a také od firem. Nová hala, kterou tam firma dokončila loni, sice dostačuje pro nynější výrobu, je už ale plně využitá.

Strojaři na jihu Moravy odstávky kvůli úsporám energií neplánují

machinery 2
Brno - Strojírenské firmy, které patří k největším odběratelům energií, na jihu Moravy zatím žádné odstávky kvůli úsporám energií neplánují. ČTK oslovila čtyři velké strojírenské společnosti, všechny mají cenu energií fixovanou pouze do konce letošního roku.

Výrobce ohřívačů vody DZ Dražice postaví novou výrobní halu za 300 mil.Kč

ceske koruny
Dražice/Luštěnice - Společnost DZ Dražice, největší tuzemský výrobce ohřívačů vody a prodejce tepelných čerpadel NIBE, začne příští rok v závodě v Luštěnicích stavět novou výrobní halu. Plánuje v ní zvýšit roční výrobu ohřívačů o 150.000 na 400.000. Investice ve výši 300 milionů korun zahrnuje i rozšíření skladovací haly.

Růst cen energií začíná výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov

Kovolis Hedvikov 16
Třemošnice - Rostoucí ceny energií začínají výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov, která se zaměřuje na výrobu a obrábění hliníkových odlitků především pro automobilový průmysl.

Firma Dudr Tools ze Sazovic dokončila přístavbu výrobní haly za 53 milionů Kč

DUDRtools logo
Sazovice - Společnost Dudr Tools ze Sazovic na Zlínsku dokončila přístavbu výrobní haly o ploše asi 2000 metrů čtverečních. Zdvojnásobila tím své výrobní i nevýrobní prostory. Firma vyrábí pilové pásy, je významným dodavatelem pro dřevařský průmysl. Stavba přístavby začala loni v říjnu, do výstavby a vybavení haly dala společnost 53 milionů korun.

Firma Bellmer, která převzala výrobu po Papcelu Litovel, loni zvýšila tržby

Papcel building
Litovel - Společnosti Bellmer Czech, která na podzim 2019 převzala výrobu papírenských strojů po zkrachovalém podniku Papcel Litovel, loni díky vyššímu exportu meziročně vzrostly tržby o 49 milionů korun na 248,2 milionu. Strojírenská firma vykázala čistý zisk 28,8 milionu korun, který byl zhruba stejný jako v roce 2020.

Firma Schaeffler Production CZ loni zvýšila zisk na 116 milionů korun

Schaeffler logo
Lanškroun - Společnost Schaeffler Production CZ Lanškroun, která dodává své výrobky automobilkám, loni dosáhla zisku po zdanění ve výši 116 milionů korun. Výsledek je o 84 milionů korun vyšší než v roce 2020. Její tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply z 3,995 miliardy na 4,581 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...