1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

PBS Brno pomáha rozvoji bioenergie

PBS Velka bites engine
Uskutečnění úspěšné energetické transformace vyžaduje vysokou účinnost systémů produkujících energii a udržitelné hospodaření s energetickými zdroji. Využívání biomasy jako paliva pro výrobu elektrické energie a tepla v současnosti opodstatňuje celá řada ekologických a ekonomických důvodů.

ABB oznámila výrazný nárůst v počtu nabíjecích stanic v Česku

abb logo1
Zatímco v roce 2019 vývoj počtu nových stanic odpovídal předchozímu roku a ABB instalovalo v průměru 5 – 6 nabíjecích stanic měsíčně, vloni tento objem činil téměř deset instalací měsíčně.

V soutěži VIZIONÁŘI 2020 byla oceněna společnost PBS za vývoj nové slitiny

PBS Velka bites engine
V soutěži VIZIONÁŘI 2020 byla vyznamenána První brněnská strojírna oceněním za vývoj inovativní slitiny pro letecké proudové motory a turbodmychadla, cenu udělila společnost CzechInno.

Do Prahy zamíří elektrobusy ze ŠKODY TRANSPORTATION

Skoda Plzen
Škoda Electric ze skupiny Škoda Transportation získala zakázku na čtrnáct nových elektrobusů pro Dopravní podnik hl. m. Prahy. Hlavní město získá flotilu moderních ekologických vozidel, které neprodukují emise oxidu uhličitého a přispějí tak k čistějšímu ovzduší a harmoničtějšímu životnímu prostředí ve městě.

Schaeffler zahajuje sériovou výrobu elektromotorů

Schaeffler logo
Schaeffler zahajuje sériovou výrobu elektromotorůPo založení vlastního obchodního úseku, k němuž došlo před třemi lety na začátku roku 2018, teď Schaeffler sklízí výrazné úspěchy svého důsledného zapojení do oblasti elektromobility.

Škoda Vagonka otevírá největší obráběcí centrum v Evropě

Skoda Plzen
Největší obráběcí centrum v Evropě za zhruba 100 milionů korun začalo o víkendu sloužit v ostravské společnosti Škoda Vagonka, která právě oslavila 120 let od založení. Dceřiná firma skupiny Škoda Transportation uvedla do provozu unikátní stroj, díky kterému může obrábět obří nadrozměrné hliníkové díly.

Náročný, ale přesto úspěšný rok 2020

PBS Velka bites engine
PBS Velká Bíteš má za sebou navzdory složitému období obchodně úspěšný rok. Společnost testuje nový typ proudového motoru se silným tahem, posiluje svou pozici jako výrobce hi-tech kryogenních zařízení a založila novou společnost PBS India.

Brněnský závod ABB vykázal rekordní objemy výroby

ABB Building
Praha, Česká republika - Jednotka Přístrojových transformátorů a senzorů v roce 2020 překonala historický rekord v objemu vyprodukovaných kusů ročně, když těchto zařízení vyrobila 175 715.

Nový manipulátor QKK 20NK

zdas
V těchto týdnech se dokončují konstrukční a přípravné práce pro výrobu nového kolejového manipulátoru QKK 20NK. Projekt představuje první etapu modernizace Kovárny ŽĎAS, a.s., která bude realizována v příštím roce.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...