1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výroba železa i oceli v ČR se loni zvýšila, předloni klesla

steel factory
Praha - Výroba surového železa v tuzemských hutích se loni meziročně zvýšila o 2,7 procenta na 4,04 milionu tun. Surové oceli hutě loni vyrobily 5,17 milionu tun. To je o 1,6 procenta meziročně více.

Modřickému Kovolitu loni vzrostly tržby o 17 pct na 908,6 mil.

steel factory3
Modřice - Modřickému Kovolitu loni vzrostly tržby o 17 procent na 908,6 milionu korun. Tržby společnosti jsou nejvyšší od roku 2010. Letos se mají ještě zvýšit.

EP Industries chce převzít společnost Energetické opravny

electricity pylons1
Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského chce převzít kadaňskou společnost Energetické opravny. Zatím ji vlastní ze sta procent společnost Colora.

Pilsen Steelu přibývají zakázky, firma chce přijmout desítky lidí

steel factory4
Plzeň - Plzeňským hutím a kovárnám Pilsen Steel, které loni v říjnu odvrátily konkurz, přibývají zakázky. Podnik se 750 zaměstnanci chce do dvou tří měsíců přijmout desítky lidí.

Honeywell otevře v září v Brně novou testovací laboratoř

honeywell logo
Brno - Společnost Honeywell otevře v září v Brně novou laboratoř na testování a vývoj turbokompresorů a brzdových systémů pro dopravní techniku.

Junker staví v Holicích školící středisko za stovky milionů korun

junker logo
Holice - Společnost Junker staví v Holicích na Pardubicku školicí středisko. Trh práce nenabízí dostatečně kvalifikované lidi, proto si je výrobce brousicích strojů musí zaškolit sám.

KYB začala v Chrudimi vyrábět pružiny do tlumičů

KYB logo
Chrudim - Společnost KYB Chita Manufacturing Europe dokončila na sklonku loňského roku v průmyslové zóně v Chrudimi novou halu a začala vyrábět vinuté pružiny do tlumičů pro automobily. Ročně jich vyrobí až 1,5 milionu.

Provozy Evraz Vítkovice Steel se znovu rozjely, až na ocelárnu

Evraz logo
Ostrava - Většina provozů ostravské hutní společnosti Evraz Vítkovice Steel (EVS) se po dvoutýdenní dovolené znovu rozběhla. Rozjezd ocelárny, která kvůli slabé poptávce stojí už od počátku prosince 2013, je ale plánován až na 13. ledna.

Letovické strojírny se loni vrátily do zisku

machinery 2
Letovice - LETOVICKÉ STROJÍRNY, které se zabývají výrobou a opravami zemědělských a lesnických strojů, se loni vrátily do zisku. Vydělaly po zdanění 2,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...