1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Provozy Evraz Vítkovice Steel se znovu rozjely, až na ocelárnu

Evraz logo
Ostrava - Většina provozů ostravské hutní společnosti Evraz Vítkovice Steel (EVS) se po dvoutýdenní dovolené znovu rozběhla. Rozjezd ocelárny, která kvůli slabé poptávce stojí už od počátku prosince 2013, je ale plánován až na 13. ledna.

Letovické strojírny se loni vrátily do zisku

machinery 2
Letovice - LETOVICKÉ STROJÍRNY, které se zabývají výrobou a opravami zemědělských a lesnických strojů, se loni vrátily do zisku. Vydělaly po zdanění 2,1 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti založené ve Sbírce listin.

Znojemské strojírny loni navýšily tržby o deset pct na 112 mil.

machinery 2
Znojmo - Znojemské strojírny, které vyrábějí mimo jiné součástky pro letecký průmysl, loni navýšily tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o deset procent na 112 milionů korun. Firma navýšila i zisk na téměř pět milionů korun.

Škoda Transportation vyrobí rekordní počet tramvají i trolejbusů

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská Škoda Transportation plánuje, že v příštím roce vyrobí rekordní počet vozidel. Podle dohodnutých zakázek musí vyrobit 115 tramvají a více než 300 trolejbusů. Letos firma dodala na trh 34 tramvají a stovku trolejbusů.

Brněnský výrobce kotlů Bilfinger Babcock CZ se dostal do ztráty

bilfinger babcock logo
Brno - Brněnský výrobce kotlů Bilfinger Babcock CZ se loni dostal do ztráty. Záporný hospodářský výsledek společnosti činil po zdanění téměř sedm milionů korun. O rok dříve za devět měsíců firma vydělala 15 milionů.

TOS Varnsdorf očekává nižší hospodářský výsledek než loni

tos varnsdorf logo
Varnsdorf - Výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf letos očekává nižší hospodářský výsledek než loni, je za tím výpadek tržeb z trhů v USA, Kanadě a Číně.

Moravia Steel dokončila výkup menšiny v Třineckých železárnách

steel factory3
Třinec - Společnost Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka plně ovládla největšího tuzemského výrobce oceli Třinecké železárny. Dokončila výkup minoritních podílů. Napsal to internetový server Insider.

Plzeňská Škoda školí 150 čínských techniků pro výrobu tramvají

Skoda Plzen
Plzeň - Škoda Transportation proškolí ve svém závodě v Plzni 150 čínských techniků, aby mohli od příštího roku vyrábět v licenci škodovácké tramvaje.

Technoexport má v Iráku zmodernizovat rafinerie za pět mld.

omv-refinery hires
Praha - Společnost Technoexport ze skupiny Safichem Group, v níž je majoritním vlastníkem Tomáš Plachý starší, získala v Iráku zakázku za celkem 250 milionů dolarů (pět miliard korun).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...