1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

CZ LOKO získalo objednávku na 3 drezíny MUV 75

cz loko lokomotiva
Společnost CZ LOKO patří mezi nejvýznamnějším výrobce motorových lokomotiv v Evropě. Kromě toho se zaměřuje na vývoj a výrobu speciálních hnacích vozidel určených pro údržbu a diagnostiku železničních sítě. Stěžejní produkt v tomto segmentu tvoří motorový univerzální vozík MUV75.

ABB kupuje divizi nízkonapěťových motorů NEMA společnosti Siemens

ABB Building
Společnost ABB oznámila, že podepsala dohodu o koupi divize nízkonapěťových motorů NEMA společnosti Siemens.

Výrobce tepelných čerpadel PZP Heating hlásí extrémní nárůst poptávek

growth chart 3
Hradec Králové - Přední český výrobce tepelných čerpadel společnost PZP Heating z Rychnovska zaznamenal v souvislosti s energetickou krizí extrémní nárůst poptávek. S tím souvisí i meziroční nárůst produkce firmy, který je v řádu desítek procent, řekl ČTK předseda představenstva společnosti Vladimír Šrajer.

Škoda Transportation zvýšila provozní zisk na 1,06 mld. Kč, stouply také tržby

ceske koruny
Plzeň - Strojírenská skupina Škoda Transportation loni zvýšila provozní zisk EBITDA meziročně o 178 procent na 1,06 miliardy korun. Čistý konsolidovaný zisk loni činil 580 milionů Kč. Tržby skupiny se meziročně zvedly téměř o 41 procent na 15,5 miliardy korun.

ČD Cargo a CZ LOKO podepsaly smlouvu na modernizaci dalších lokomotiv řady 742

CD cargo logo
Předmětem smlouvy je modernizace celkem 25 lokomotiv řady 742 na řadu 742.71 (EffiShunter 1000M). Modernizace bude probíhat v letech 2023–2024. Lokomotivy jsou typově prakticky stejné, jako předchozí 50ti kusová série.

Minerva Boskovice loni zdvojnásobila zisk na 81,7 milionu Kč, vzrostl i obrat

Minerva Boskovice building
Boskovice - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice v loňském roce zvýšil svůj čistý obrat o 28 procent na 1,2 miliardy korun, čistý zisk společnosti se zvýšil na dvojnásobek ze 39,4 milionu na 81,7 milionu korun za rok 2021. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Strojírenskou firmu MICo v úpadku chce získat Jaroslav Strnad

ceske koruny
Třebíč - Třebíčskou strojírenskou firmu MICo, která je od konce dubna v úpadku a soud jí povolil reorganizaci, chce získat miliardář Jaroslav Strnad.

Lutínskému výrobci čerpadel Edwards loni klesly tržby i zisk

Edwards logo
Lutín - Výrobci vakuových a tlakových čerpadel Edwards v Lutíně na Olomoucku loni kvůli změnám v distribuci produkce klesly tržby meziročně o 25 procent na 4,41 miliardy korun z 5,917 miliardy korun v roce 2020. Zisk lutínské továrny se v roce 2021 snížil o necelou pětinu na 322,2 milionu z předloňských 397 milionů korun.

Strojírně Fritzmeier z Vyškova stouply tržby na 1,6 miliardy Kč, tedy o 8,6 pct

Fritzmeier logo
Vyškov - Vyškovské strojírně Fritzmeier se v hospodářském roce končícím loni v červnu zvýšily tržby o 8,6 procenta na 1,6 miliardy korun. Zisk po zdanění se zvýšil mnohonásobně z 814.000 korun v předchozím hospodářském roce na 29,8 milionu korun v hospodářském roce 2020/2021.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...