1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Další investice do výroby pružinové oceli pro automobilový průmysl v ArcelorMittal Ostrava. Zakázku v hodnotě 80 milionů korun získala strojírna ArcelorMittal Engineering Products Ostrava

arcelormittal logo
Ostrava – ArcelorMittal Ostrava investuje do přestavby chladicího lože pro řízené chlazení pružinové oceli na středojemné válcovně. Zakázku v hodnotě 80 milionů korun získala dceřiná společnost ArcelorMittal Engineering Products Ostrava.

Akvizice společnosti B&R společností ABB

abb logo1
Společnost ABB oznámila akvizici společnosti B&R, která je největším nezávislým globálním dodavatelem produktových a softwarových řešení s otevřenou architekturou pro automatizaci strojů a výrobních procesů.

Orientace na perspektivní indonéský trh je pro Doosan Škoda Power správnou volbou

Doosan Skoda Power logo
Doosan Škoda Power získala další kontrakt na dodávku parní turbíny do Indonésie. Nová turbína rozšíří blok 2 elektrárny Grati ve východní Jávě a představuje konverzi plynového cyklu na cyklus paroplynový.

Rotory turbín se budou v Doosan Škoda Power vyrábět na novém, v Evropském měřítku jedinečném, stroji

doosan škoda
Strojní park plzeňského výrobce turbín se rozšířil o cenný přírůstek. Společnost Doosan Škoda Power slavnostně zahájila provoz soustružnicko-frézovacího centra rodinného německého výrobce obráběcích strojů GEORG.

Každý osmý pracovník v huti je žena. ArcelorMittal Ostrava chce počet zaměstnankyň zvyšovat

arcelormittal logo
Ostrava – Ostravská huť ArcelorMittal Ostrava v současnosti zaměstnává 12 % žen. Nezastávají jen „lehké“ pracovní pozice v administrativě, ve skladech či v laboratořích, ale jsou potřebné i v těch nejnáročnějších provozech.

Projekt turecké elektrárny by mohla převzít speciální, zvláště k tomu určená firma VPE

vitkovice-machinery logo
OSTRAVA – S řešením pro tureckou elektrárnu Yunus Emre by mohla přijít insolvencí nezatížená společnost v rámci strojírenského holdingu Vítkovice. Ten je připraven novou společnost pro daný účel založit.

Hasicí vozy v koksovně huti ArcelorMittal Ostrava jezdí nově bez strojníků

arcelormittal logo
Ostrava – Huť ArcelorMittal Ostrava dosáhla dalšího úspěchu na poli automatizace. Závod automatizace dokončil projekt bezobslužného provozu hasicích vozů na koksárenských bateriích 1 a 2, který byl zahájen počátkem loňského roku.

Společnost ABB představila elektrický pohonný systém pro námořní lodě s nejvyšší účinností na světě

abb logo1
Curych, Švýcarsko – Nový model lodního pohonného systému ABB Azipod XL zvyšuje účinnost využití paliva až o 10 procent. Využívá totiž jedinečný systém ústí Azipodu a upravenou konstrukci lodního šroubu.

HIWIN rozšiřuje nabídku

hiwin lozisko
Brno – Tchajwanská korporace HIWIN Technologies rozšiřuje na českém trhu nabídku o křížová válečková ložiska.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...