1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Seznamte se s PBS TJ100P, nejnovějším přírůstkem do rodiny proudových motorů PBS Velká Bíteš

PBS Velka bites enginePBS TJ100P je bezolejovou verzí nejúspěšnějšího a celosvětově uznávaného proudového motoru z dílny společnosti - PBS TJ100. Tento proudový motor ovšem přináší mnoho nových a zajímavých možností.

Zákazníkům nabídne vynikající poměr váhy ku průměru ku tahu a také svou širokou všestrannost. Díky tomu najde uplatnění u výrobců cvičných terčů, moderních vysokorychlostních bezpilotních leteckých prostředků a UCAV systémů.
Oproti své původní verzi je výhodou motoru PBS TJ100P také jeho menší hmotnost. S tím se pojí i nižší pořizovací náklady, což jistě potěší hlavně zákazníky. Díky chybějícímu olejovému systému nemusí být po provozu navíc vyléván olej z palivové nádržky, což usnadňuje jak obsluhu motoru, tak jeho pohodlnější uskladnění, a to bez omezení úhlů náklonů při letu a startu.

Motor PBS TJ100P dále umožňuje integraci až dvou externích měničů s výstupním elektrickým výkonem až 2.3kW, což znamená, že motor vyhovuje požadavkům moderních UAV systémů, které mají vysoké požadavky na dodávky elektrické energie. Navíc je tak uspořena hmotnost na váze baterií. Motor je startován elektricky a umožňuje start za letu.

Hlavní výhody motoru:

›   Bezolejová verze
›   Vynikajcí poměr tahu vs hmotnost
›   Nízká hmotnost
›   Libovolná poloha motoru při startu
a další výhody
PBS TJ40G1NS Plug & Play

Další novinkou od PBS je proudový motor PBS TJG40-G1NS speciálně vyvinutý pro UAV a létající terče. Kompaktní provedení Plug & Play se vyznačuje veškerým příslušenstvím zabudovaným v motoru, a to včetně elektrických měničů.

Výhody motoru:
›    Kompaktní design
›    Vynikající poměr hmotnosti a tahu
›    Nízká spotřeba paliva
›    Rekuperace slané vody
›    Integrovaný startér-generátor
›    Možnost restartu ze země i za letu
Výzvy v leteckém průmyslu

Letecký průmysl stojí v posledních letech před zlomovou výzvou, která plyne z potřeby přechodu na inteligentní a udržitelné technologie a systémy, a to v relativně krátkém časovém horizontu.

Jednou z těchto výzev je především snížení negativního dopadu na životní prostředí, kdy s narůstajícím počtem pasažérů i letadel rostou také emise skleníkových plynů. Do roku 2050 proto plánuje Evropská komise učinit Evropu prvním světovým klimaticky neutrálním kontinentem. Snižování emisí tak bude vyžadovat rozsáhlé inovace, čímž vznikají nové příležitosti pro nefosilní paliva a hybridní letouny. PBS se tak otevírá možnost spolupráce se společnosti Boeing, a to na dodávkách kryogenních turboexpandérů pro vývoj letadel s pohonem na zkapalněný vodík.
Společnost PBS je dále hrdá i na to, že je součástí projektu Hermeus Corporation, který představuje nadzvukové letadlo pro urychlení globální sítě pro přepravu lidí. Právě pro něj PBS dodala dva proudové motory PBS TJ100.

15.10.2020

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...