1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Společnost Papcel získala v Indii zakázku za 400 milionů Kč

Papcel buildingLitovel - Zakázku na modernizaci dvou papírenských strojů v hodnotě 14,7 milionu eur (400 milionů korun) získala v Indii společnost Papcel z Litovle na Olomoucku, která je předním tuzemským výrobcem strojů a zařízení pro papírenský průmysl.

Je to první velká zakázka skupiny Papcel na tomto trhu, řekla  ČTK mluvčí Papcelu Martina Pavlíková. Papcel se dříve soustředil hlavně na Rusko a nyní se snaží získat nové zakázky také například v Íránu či jihovýchodní Asii.

Společnost Papcel bude v Indii modernizovat papírenské stroje na výrobu novinového a grafického papíru, které patří státnímu papírenskému komplexu NEPA. "Modernizace celé linky je podporována indickou vládou. Všichni účastníci tendru museli splnit velmi přísná kritéria výběru a samotné výběrové řízení probíhalo vice než půl roku," podotkla Pavlíková. 

Papcel indické státní firmě NEPA dodá výrobní technologii, zajistí její montáž a poté ji zprovozní. Zakázku Papcel realizuje s pomocí své dceřiné společnosti, která v Indii funguje už více než pět let. "Projekt je zajímavý také tím, že velký podíl dodávek a zejména služeb bude realizován a nakupován přímo v Indii od lokálních subdodavatelů, a dceřiná pobočka bude zapojena do procesu subdodavatelského řízení," uvedla Pavlíková.

Papcel se chce na indickém trhu uchytit a být rovnocenným konkurentem významných světových výrobců papírenské technologie. "V Indii je nyní více než 700 funkčních papíren od těch nejmenších s nižší technologickou úrovní, až po supermoderní provozy s vysoce výkonnými papírenskými stroji," řekla Pavlíková.

Podnik Papcel vyrábí a dodává stroje a zařízení pro kompletní linky papírenských strojů. Zajišťuje kusové dodávky, opravy, repase a rekonstrukce výrobních uzlů a celých technologií.

Předloni Papcel zvýšil tržby meziročně o pět procent na 898 milionů korun z 853 milionů o rok dřív. Více než 70 procent tržeb získal díky dodávkám papírenských technologií pro zákazníky z východní Evropy. Hlavním exportním trhem Papcelu bylo opět Rusko, za kterým následovalo Bělorusko, ve kterém firma získala obří zakázku na stavbu a vybavení papírenského závodu v hodnotě 69 milionů eur (1,9 miliardy korun).

Výsledky loňského hospodaření společnost Papcel zatím nezveřejnila. Její vedení pro rok 2014 plánovalo 12procentní růst tržeb na rekordní miliardu korun.

28.08.2015 ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...