1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Strojírenská společnost ISMM otevřela ve Štítině na Opavsku novou halu svařovny

machinery 2Štítina - Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation otevřela ve svém závodě ve Štítině na Opavsku novou halu svařovny. Zároveň zmodernizovala provoz závodu a sociální zázemí pro zaměstnance.

Investice do výstavby včetně vybavení přesáhla milion eur (v přepočtu 25 milionů korun) a vzniklo díky ní 20 nových pracovních míst. ČTK to řekl majitel a generální ředitel ISMM Miloslav Cváček.

S novou svařovnou se mění vnitřní uspořádání a logistika závodu, který vyrábí především komponenty pro zemědělské stroje. Nyní tam pracuje více než 130 lidí, výhledově jich může být až 150. V areálu jsou například dva laserové pálicí stroje, dvě robotická svařovací pracoviště a 15 svařovacích boxů nebo jedna z největších práškových lakoven v Moravskoslezském kraji.

Cváček řekl, že jedním z přínosů investice bude zvýšení produktivity práce. "Na druhé straně je to i větší komfort práce pro zaměstnance, protože budou mít pracoviště jinak koncipovaná, je to moderní, nové, mají k tomu vybudované adekvátní sociální prostory, takže si myslím, že to pro zaměstnance bude i motivace k tomu, aby pracovali dál v ISMM," řekl Cváček.

Uvedl, že si od nové haly slibuje také zvýšení kvality práce svářečů, vzniknou tam i prostory pro rozvoj robotického svařování a broušení. "Právě zvýšení robotizace a automatizace ve výrobě patří mezi naše strategické priority na příštích pět let," řekl Cváček.

ISMM Production & Business Cooperation, jež sídlí v Ostravě, je klíčovou firmou skupiny ISMM, která sdružuje šest společností zaměstnávajících více než 600 lidí. Kromě strojírenství působí ve stavebnictví, gastronomii nebo hotelnictví. Do skupiny patří například na Novojičínsku firma ISMM & Teso v Jistebníku, která vyrábí produkty z umělého kamene, jako jsou obklady schodů, ISMM & Egas vyrábějící v Pustějově vagonové komponenty nebo ISMM Gastro & Hotel Gong ve Štramberku. V roce 2022 dosáhla skupina rekordního obratu 1,4 miliardy korun a zisku před úroky, zdaněním a odpisy EBITDA 95,2 milionu korun.

27.06.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...