1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ve Studénce investují do modernizace a nových zařízení

MSV Studenka 17Desítky milionů korun plánuje v letošním roce proinvestovat strojírenská firma MSV Metal Studénka, dceřiná firma Moravia Steel. Bude tak pokračovat v zahájeném investičním programu, který směřuje k modernizaci a automatizaci výroby.

MSV Metal Studénka od roku 2020 zahájila modernizační program do automatizace a částečné robotizace některých linek. Do konce roku 2021 firma proinvestovala 180 milionů korun. K největším loňským investicím patřila výměna kovacího lisu za téměř 60 milionů korun, generální oprava linky tepelného zpracování a pořízení stroje na opracování háků. Významné bylo spuštění nového informačního systému, který je používán napříč celou společností.

„V modernizaci firmy budeme nadále pokračovat. V letošním roce plánujeme proinvestovat více než 50 milionů korun, kde počítáme s pořízením například CNC vyvrtávací a frézovací horizontky, průběžného tryskače nebo CNC soustruhu na výrobu podsestav,” uvádí některé z plánovaných projektů předseda představenstva.

Společnost MSV dokázala i přes přetrvávající vlnu pandemie covid-19 překročit plánovaný objem produkce. Objem výroby loni dosáhl 11 300 tun oproti 11 740 tun v roce předchozím. Důvodem poklesu byly dlouhodobé odstávky stěžejních výrobních linek během modernizace.

„Dařilo se nám navíc zvyšovat efektivitu výroby a realizovat interní úspory, které významně pomohly eliminovat negativní dopady rostoucích cen vstupů,” shrnuje Pavel Krajča, předseda představenstva MSV Metal Studénka. Potvrdil, že poptávka byla loni silná zejména v železničním segmentu.

„Znamenalo to silný tlak na naše výrobní kapacity. Kromě zajištění nepřetržitého provozů klíčových kovacích agregátů bylo nutné také zabezpečit větší míru externí spolupráce, jak v oblasti kování, tak i opracování našich výrobků,” vysvětlil Pavel Krajča.

Nejprodávanějšími výrobky firmy byly loni nárazníky, šroubovky, táhlová ústrojí, háky a botky. Loňský export MSV Metal činil 81 procent, přičemž k největším zákazníkům patřily tradičně slovenská Tatravagónka Poprad a skupina Greenbrier.

MSV Metal Studénka (pokračovatel Vagónky Studénka) vyrábí zápustkové výkovky z oceli tvářením za tepla s možností tepelného zpracování. Věnuje se také obrábění, svařování i montáží dílů a sestav. Celková roční výrobní kapacita MSV Metal Studénka přesahuje 15 000 tun výkovků. Produkty nachází uplatnění především v železničním, stavebním, automobilovém, zemědělském a těžebním průmyslu. Zaměstnává přes 400 lidí ve Studénce a dalších více než 200 nedaleko polské Vratislavi.

08.04.2022

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...