1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEZ ESCO bude instalovat FVE elektrárny a další decentralizovaná řešení i v bytových domech

solar panels2Nová dceřiná společnost ČEZ Bytové domy bude pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek dodávat komplexní energetická řešení na klíč.

Bude pomáhat s realizací úsporných opatření pro spotřebu elektrické energie, vytápění a přípravu teplé vody. Do segmentu bytových domů přichází s technologiemi, jako jsou například fotovoltaické elektrárny s bateriemi, kondenzační plynové kotelny, regulace tepla z centrálních zdrojů, klimatizace či chytré elektroměry.

„Jedná se o další krok v podnikání ČEZ ESCO a nový typ zákazníka, kterému budeme naše produkty poskytovat. Bytové domy prošly v posledních letech velkou vlnou revitalizací, včetně zateplení či výměny oken. Očekáváme, že se teď jejich majitelé zaměří na investice do nových technologií, protože prostor pro energetické úspory je tu značný,“ říká generální ředitel ČEZ ESCO Kamil Čermák. „Vidíme v tomto segmentu velký potenciál, proto připravujeme pro bytové domy ucelenou nabídku technologických řešení.“

ČEZ ESCO nebude nabízet jednotlivé technologie, ale řešení odpovídající konkrétním potřebám jednotlivých bytových domů.

„Jako první krok pro zákazníka vypracujeme studii, která energetický provoz bytových domů či jednotlivých vchodů vyhodnotí a navrhne zákazníkovi nová řešení i s konkrétním vyčíslením úspor,“ říká produktový ředitel ČEZ ESCO Petr Štulc. „Výhodou pro zákazníka pak může být nejen úspora na nákladech, ale také ekologičtější provoz i zhodnocení nemovitosti spojené s modernizací.“

ČEZ ESCO předpokládá, že investice v bytových domech budou v příštích letech taženy poklesem cen nových technologií i dotačními příležitostmi, které například jen v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) a Nové zelené úsporám dosáhnou do roku 2020 až 17 miliard korun. Součástí nabídky ČEZ ESCO bude i pomoc s veškerou administrativou a přípravou žádostí o dotace.

„Jedná se o nový typ podnikání a v první fázi se zaměříme zejména na Prahu a Střední Čechy, do dvou let ale chceme pokrýt všechny významné regiony v České republice,“ vysvětluje Kamil Čermák.

ČEZ ESCO založila novou dceru jako společný podnik s partnerem, který má v tomto segmentu bohaté zkušenosti. Jde o firmu Energylink, jejíž majitelé se dosud podíleli na revitalizaci více než 300 bytových domů. „Díky společnému podniku s partnerem, který má zkušenosti, osvědčený obchodní model a dobré kontakty, náš vstup na tento trh výrazně urychlíme,“ doplňuje Petr Štulc.

Ve společném podniku má ČEZ ESCO 51procentní podíl a manažerskou kontrolu v podobě dvou ze tří jednatelů.

20.06.2017

PŘEDPLAŤTE SI

220x660px

Nenechte si ujít...