1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

APAG Elektronik, s.r.o.

apag elektronik 17
LED světélka do automobilů vyrábí bez dotyku lidské ruky

Osvětlovací jednotky na bázi LED jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V pardubické průmyslové zóně je vyvíjí a vyrábí společnost APAG Elektronik, která je součástí nadnárodní korporace Kanoria Chemicals Industries. „Nejdříve jsme byli vlastnění švýcarskou firmou APAG Elektronik AG. V roce 2012 ale celou skupinu koupili indičtí vlastníci.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Ekologická teplárna ušetřila už 5 milionů tun CO2

50 % z obratu společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o., tvoří prodej elektřiny a 20 % prodej tepla. Loni utržila 2,8 miliardy korun. Svým zákazníkům dodává také plyn, vodu nebo stlačený vzduch.

Siempelkamp CZ, s.r.o.

Siempelkamp 17
Strojírenský „mercedes“, který má vynikající pověst i úspěchy

V nenápadné slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem našla již v roce 2008 zázemí česká pobočka německého koncernu Siempelkamp.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 17
Bez nás by v noci byla skutečně tma

Pražská kabelovna byla založena v roce 1921. Od té doby uběhlo téměř sto let a podnik sice vyrábí kabely jako ve svých počátcích, ale jinak je leccos jiné. „Musím zdůraznit ještě jednu okolnost, která je opět stejná jako při založení firmy. Kabelovna se totiž v roce 1992 vrátila do rukou původních majitelů a zakladatelů firmy.

KRPA PAPER, a.s.

krpa paper 17
Lídr trhu s nepromastitelnými papíry staví na vysoké kvalitě

Na více než 180 let dlouhou tradici průmyslového zpracování papíru navazuje společnost KRPA PAPER, která se specializuje na výrobu tenkých nepromastitelných, bariérových a pečicích potravinářských papírů.

FANS, a.s.

Fans 17
Česká značka, která staví na pověsti kvalitního výrobce a dodavatele

Před 25 lety to byla malá firma, která realizovala opravy a servis chladicích věží. Postupně se však společnost FANS, a.s., rozrostla na 220 zaměstnanců a portfolio rozšířila o systémy pro veškerý průmysl.

Jaderná elektrárna Temelín – ČEZ, a.s.

CEZ Jader el Temelin 16
Životnost bloků není nekonečná, musíme je mít čím nahradit

Jaderné elektrárny Temelín a Dukovany chce při udržení bezpečnostních parametrů akciová společnost ČEZ provozovat co nejdéle. Jejich technická životnost je ale limitována stavem klíčových komponent. „Celosvětově vidíme, že srovnatelné bloky jsou běžně provozovány 50 až 60 let, což je i náš odhad.

Česká zbrojovka, a.s.

Ceska zbrojovka
Pušky dodala i francouzské protiteroristické jednotce

Výrobě a prodeji zbraní se v posledních letech daří. Potvrzuje to i Česká zbrojovka, a.s., která najela na vzestupnou trajektorii. Meziročně roste o 10 až 15 % a polovinu jejích prodejů tvoří pistole. Český výrobce vyváží zbraně do 100 zemí světa, největším trhem přitom zůstávají Spojené státy americké.

Kautex Textron Bohemia, spol. s r.o.

Robotická výroba plastových dílů je přesnější a efektivnější

Palivové nádrže, SCR systémy a nádobky ostřikovačů jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V Kněžmostě u Mladé Boleslavi je vyrábí už přes 25 let. Odtud plastové díly směřují do předních světových automobilek a slouží ve vozech značek Volkswagen, Škoda Auto, BMW, Volvo nebo JLR. Ve dvou českých závodech společnosti Kautex Textron Bohemia, spol. s r.o., aktuálně pracuje 520 zaměstnanců. Obrat firmy se pohybuje přes 4 miliardy korun.

Bioveta, a.s.

Bioveta 17
Tradiční výrobce veterinárních léčiv prožívá nejúspěšnější éru v historii

Bezmála sto let již trvá historie společnosti Bioveta. Tuzemského výrobce veterinárních léčiv, který od roku 1918 sídlí v Ivanovicích na Hané, a který aktuálně prožívá svoji vůbec nejúspěšnější éru. Silně exportně orientovaný podnik vyváží produkci do více než 80 zemí celého světa. Za loňský rok utržil 1,536 miliardy korun a zhruba 240 milionů investoval do rozvoje výrobního procesu a výzkumu.

Nemocnice Pardubického kraje, a.s.

Nemocnice Pardubickeho kraje 17
Vizí je přátelská nemocnice s jistotou trvalé a kvalitní péče

Jedná-li se o lidské zdraví, každý člověk přirozeně vyžaduje nejlepší možnou péči od lékařů i zdravotnických zařízení. S cílem budovat jednotný celek s důvěrou vyhledávaný spokojenými pacienty i zaměstnanci funguje od konce roku 2014 společnost Nemocnice Pardubického kraje, která sdružuje celkem pět nemocnic akutní lůžkové péče.

APAG Elektronik, s.r.o.

apag elektronik 17
LED světélka do automobilů vyrábí bez dotyku lidské ruky

Osvětlovací jednotky na bázi LED jsou nepostradatelnou součástí každého automobilu. V pardubické průmyslové zóně je vyvíjí a vyrábí společnost APAG Elektronik, která je součástí nadnárodní korporace Kanoria Chemicals Industries. „Nejdříve jsme byli vlastnění švýcarskou firmou APAG Elektronik AG. V roce 2012 ale celou skupinu koupili indičtí vlastníci.

Eurac Hradec, s.r.o.

Eurac Hradec 17
Slévárnu zachránily brzdové kotouče, které se vyrábí i v Česku

Kdyby zakladatel společnosti John Krosnar neemigroval do Anglie, možná by se u Hradce Králové brzdové kotouče nevyráběly. Když český emigrant koupil ve Velké Británii krachující slévárnu, zaměřil se na odlitky pro automobilový průmysl. A to byl dobrý tah.

Faurecia Emissions Control Technologies, Bakov nad Jizerou

Faurecia emission control technologies 17
Připravuje se na výrobu výfukových systémů pro nové Audi A6 a A7

Každý den opouštějí výrobní závod společnosti Faurecia Emissions Control Technologies (FECT) v Bakově nad Jizerou stovky součástí do automobilů pro víc než 60 odběratelů po celém světě. To vyžaduje nejen přesné výrobní postupy, ale také kvalifikovaný personál a odborné vedení.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...