1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Letiště Václava Havla Praha je pátým nejrychleji rostoucím letištěm v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících

prague airport
Letiště Václava Havla Praha se v roce 2017 umístilo na pátém místě mezi nejrychleji rostoucími letišti v Evropě v kategorii 10 – 25 milionů odbavených cestujících.

Českým drahám loni přibyly více než 3 miliony cestujících

čd vlak
Zájem o vlaky národního dopravce dál roste. České dráhy loni přepravily 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu. Nejlépe se tradičně dařilo příměstské a vnitrostátní dálkové dopravě.

České dráhy otevřely v Rakovníku novou halu pro opravu a údržbu kolejových vozidel

ceske drahy logo
Dvoukolejnou halu pro opravy a údržbu motorových jednotek, dieselových lokomotiv, a dalších kolejových vozidel určených pro osobní dopravu dnes v Rakovníku otevřely České dráhy.

Elektrifikovaná dálnice v Německu

elektro dialnica
Po Švédsku, které vybudovalo elektrifikovanou dálnici, tzv. eHighway, jako první na světě, přichází s podobným projektem i Německo.

AWT získala dotaci z Evropské unie na modernizaci terminálu Paskov

awt locomotive
Podpisem grantové dohody s Výkonnou agenturou pro inovace a sítě (INEA) Evropské komise bylo završeno úsilí společnosti AWT, člena skupiny PKP CARGO, k získání dosud nejvyšší dotace v historii společnosti.

DB Schenker otevírá nový moderní terminál v Blučině u Brna

DB schenker logo
Praha - Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker otevřel v obci Blučina na Brněnsku další ze svých moderních skladových terminálů. Nová pobočka je svým strategickým umístěním ideální pro zásobování po České republice, případně ostatních zemí střední Evropy.

AWT míří na jih

awt locomotive
Skupina AWT, člen skupiny PKP CARGO, navýšila meziročně objem přeprav ze střední Evropy do Slovinska a Itálie o 10 vlaků týdně. Nově společnost zajišťuje přepravy na jih Evropy v celém úseku a většinu v režimu Just in time.

ČD Cargo za první pololetí zdvojnásobilo svůj čistý zisk, před zdaněním vydělalo přes půl miliardy korun

CD cargo logo
Společnost ČD Cargo, a. s., člen skupiny ČD a největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., která se zabývá především nákladní dopravou,

První bezplatné elektrobusy v Praze najely 23 tisíc kilometrů a svezly přes 300 tisíc pasažérů

bus public
Dvojice nových českých elektrobusů značky SOR, které jezdí na trase pravidelných linek BB1 a BB2 spojujících multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická v Praze 4, ujely za první půlrok ostrého provozu již více než 23 tisíc kilometrů.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660px

Nenechte si ujít...