1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ABB získala zakázku za 40 milionů USD na ekologickou rozvodnu v Německu

ABB BuildingSpolečnost ABB získala od německého provozovatele elektrické přenosové soustavy TransnetBW zakázku v hodnotě přibližně 40 miliónů USD na modernizaci rozvodny velmi vysokého napětí v Obermooweileru, ve spolkové zemi Bádensko-Würtembersko.

Součástí zakázky je instalace světově prvního plynem izolovaného rozváděče 380 kilovoltů (kV), který místo běžně používaného plynu SF6 využívá jako izolační médium ekologickou směs plynů.

Rozvodny umožňují efektivní a spolehlivý přenos a rozvod elektrické energie. Rozváděče umístěné uvnitř rozvodny řídí a chrání síť před výpadky a zaručují spolehlivou dodávku elektřiny.

V elektrotechnice se plyn SF6 pro své jedinečné fyzikální vlastnosti hojně používá už celá desetiletí. Je to nicméně skleníkový plyn, a proto ABB hledá alternativní řešení. V roce 2015 ABB úspěšně uvedla do provozu 170kV rozvodnu v Curychu vybavenou plynem izolovanými rozváděči AirPlus™, které využívají alternativní směs plynů.

Nová, plynem izolovaná rozvodna pro napětí 380 kV v Obermooweileru je dalším milníkem, který posouvá ABB na špičku ekologicky efektivních inovací. Podporuje cíl Německa do roku 2020 snížit emise skleníkových plynů o 40 % a do roku 2050 o 95 %.

„Díky více než třicetiletému technologickému partnerství mezi společnostmi ABB a TransnetBW jsme dosáhli dalšího inovačního milníku,“ uvedl Claudio Facchin, prezident divize ABB Energetika. „Ekologická řešení pro plynem izolované rozváděče sníží dopad na životní prostředí a zároveň posílí přenosovou síť.“

„Jsme rádi, že s tímto projektem připravujeme cestu pro technologické inovace, které mohou významně přispět k ochraně klimatu,“ uvádí Dr. Werner Götz, výkonný ředitel společnosti TransnetBW.

Společnost ABB v roce 2018 slaví 50. výročí technologie plynem izolovaných rozváděčů, kterou sama zavedla. Kompaktní konstrukce plynem izolovaných rozváděčů umožňuje úsporu místa až o 70 % v porovnání se vzduchem izolovanými rozváděči. Jako technologický a tržní lídr v oblasti technologie plynem izolovaných rozváděčů pro velmi vysoké napětí nabízí ABB rozváděče a aplikace pro napětí od 72,5 kV do 1200 kV a má globální instalovanou základnu více než 30 000 rozváděčových polí. Aktuální portfolio ABB zahrnuje ekologicky efektivní výrobky a digitální funkce.

12.12.2018

PŘEDPLAŤTE SI

banner 220x660

Nenechte si ujít...