1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavební firmy v Praze přes krizi v oboru nepropouštějí

construction workers
Praha - Přes krizi v oboru stavební firmy v hlavním městě nepropouštějí zaměstnance. Na stejné úrovni zůstává i počet zaměstnaných cizinců, mezi nimiž převažují Slováci. Vyplývá to z vyjádření firem.

Objem zadaných veřejných zakázek ve stavebnictví klesl o téměř 40 procent

construction workers
Veřejní investoři v Česku letos do konce září zadali stavebním firmám 3532 zakázek za 66,2 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně klesla o 38,7 procenta, počet se pak snížil o 27,2 procenta.

Skupina Metrostav se rozšířila o Údržbu silnic

metrostav logo
Odprodejem většinového podílu se do Skupiny Metrostav zařadila nová firma – Údržba silnic s. r. o. Sídlí v Sedlčanech a věnuje se opravám a údržbám komunikací kolem měst Sedlčany, Votice a  Sedlec-Prčice.

Nové personální změny v OHL ŽS

ohl-zs logo
Brno, 6. září 2016 – Dne 1. září 2016 došlo k několika personálním změnám ve společnosti OHL ŽS, a.s., která patří do velké mezinárodní stavební skupiny OHL.

Novým prezidentem Skanska Česká republika a Slovensko se stal Michal Jurka

Skanska logo
S účinností od 8. září se Michal Jurka ujal funkce Prezidenta obchodní jednotky Skanska Česká Republika a Slovensko.

Nejdelší železniční tunel v Česku otevřel „dveře“, lidé poprvé mohli projít skrz

metrostav logo
Železniční tunel, který vzniká mezi Ejpovicemi a Plzní, se otevřel veřejnosti. Po dokončení převezme titul nejdelšího železničního tunelu v Česku, od toho ale stavbu dělí ještě dva roky. Proražený je zatím jeden ze dvou tubusů.

Skanska postaví prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku za 5,3 miliardy korun

Skanska logo
Skanska Česká republika a Slovensko podepsala smlouvu s NDS a.s. (Národná diaľničná spoločnosť) na vybudování prodloužení dálnice D1 na východním Slovensku.

Evropské investice do stavebnictví v roce 2015 mírně vzrostly

house worker
Celkové investice do stavebnictví v EU se v loňském roce vyšplhaly na 1 434 bilionů eur, což je o 5 % více než v roce 2014. Mezi tři největší stavební trhy v Evropě patří Německo, Francie a Velká Británie.

Železniční most je po čtyřech měsících práce na svém místě

metrostav logo
Jindřichov – Jedenáct metrů šířka, 69 metrů délka a hmotnost 610 tun. To jsou parametry ocelové konstrukce železničního mostu nad Ohří v Jindřichově u Chebu. Výstavba nového mostu přišla na 93,3 milionu korun.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660px

Nenechte si ujít...