1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

J&T ovládla 23,7 pct. akcií Unipetrolu, chce do dozorčí rady

Unipetrol rpa logoPraha - Investiční skupina J&T ovládla 23,7 procent akcií petrochemické společnosti Unipetrol. Díky druhému největšímu podílu ve firmě se chce J&T dostat do dozorčí rady.

Unipetrol oficiálně oznámil, že 18. března získala zmíněný akciový podíl firma Paulinino Limited. Mluvčí J&T Monika Veselá potvrdila agentuře Reuters, že Paulinino vytvořila J&T, aby spravovala spojené podíly několika svých klientů v Unipetrolu.

O sjednocení podílů klientů J&T pod hlavičkou Paulinino Limited informovaly v pátek Hospodářské noviny (HN). "Snažíme se uplatnit akcionářská práva na valné hromadě s cílem dostat se do dozorčí rady a moci lépe kontrolovat, co se děje v Unipetrolu," potvrdila poté oficiálně informaci mluvčí J&T agentuře Reuters. Podle HN chce J&T uplatnit akcionářská práva k výplatě nerozděleného zisku Unipetrolu na dividendách ve výši 7,7 miliardy. Ty přitom byly vyplaceny naposledy za rok 2007.

Agentura Reuters uvedla, že sjednocením 23,7 procenta akcií prostřednictvím Paulinino Limited se skupina J&T stala druhým největším akcionářem Unipetrolu. Majoritním vlastníkem je polská skupina PKN Orlen s 63 procenty.

04.04.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...