1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Alfa Romeo uvedla své první plně elektrické auto, Milano se vyrábí v Polsku

alfaromeo logo
Milán - Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena.

Růst vývozu elektromobilů z Číny zvyšuje zájem o nové lodě pro přepravu aut

chinese flag1
Peking - Čínští výrobci aut a lodní přepravci objednávají rekordní počty lodí určených pro přepravu automobilů. Může za to prudký růst vývozu elektromobilů ze země.

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu. Loni automobilka představila nákladní vůz na vodíkové články.

Indie sníží clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují

india flag
Dillí - Indie sníží dovozní clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují nejméně 500 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč) a do tří let tam vybudují svůj závod. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tento krok posílí plán americké automobilky Tesla vstoupit na indický trh.

Škoda se chce vrátit k výrobě a prodeji jednoho milionu vozů ročně

Skoda logo2
Praha - Automobilka Škoda Auto chce ve střednědobém horizontu prodávat a vyrábět jeden milion vozů ročně. Loni to bylo 866.800 prodaných vozů, což je meziroční nárůst o 18,5 procenta. Novinářům to řekl předseda představenstva Klaus Zellmer. Přes milion vozů automobilka vyrobila naposled v roce 2020.

Německý výrobce autodílů Continental loni prudce zvýšil čistý zisk

continental logo
Hannover - Německý výrobce automobilových součástek Continental vloni zvýšil čistý zisk na 1,16 miliardy eur (zhruba 29,4 miliardy Kč) z 66,6 milionu eur v předchozím roce. V tiskové zprávě to oznámila firma, která působí také v České republice. Uvedla zároveň, že navrhne zvýšení dividendy o 0,70 eura na 2,20 eura na akcii.

HP Pelzer přesune výrobu izolací z Žatce do Kadaně, lidem vadil zápach

HP PELZER 17
Žatec - Společnost HP Pelzer, která v Žatci na Lounsku vyrábí od roku 1996 akustické izolace do aut, ukončuje ve městě výrobu. Přesune ji do závodu v Kadani na Chomutovsku, Žatec chce opustit do konce příštího roku. Lidem v okolí vadil hluk, prach a zápach, které ze závodu vycházely.

Stellantis v Jižní Americe, zejména v Brazílii, investuje 5,6 milionu eur

Stellantis logo
Brasília - Automobilka Stellantis v Jižní Americe, zejména v Brazílii, investuje v letech 2025 až 2030 celkem 5,6 miliardy eur (142 miliard Kč). Jejím cílem je uvést na trh nové produkty a zavést v zemi hybridní vozidla.

Zaváhání u elektromobilů mění evropský automobilový průmysl

autosalon bratislava
Brusel - Automobilky Volkswagen, Renault a Stellantis nyní přemýšlejí o dříve nemyslitelném - tito zapřisáhlí konkurenti zkoumají možnosti spojení, aby mohli vyrábět levnější elektromobily a odvrátili existenční hrozby.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...