1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čínský výrobce elektromobilů BYD postaví v Turecku továrnu za miliardu dolarů

byd logo
Istanbul - Největší čínský výrobce elektromobilů BYD se dohodl s tureckou vládou, že v Turecku postaví továrnu za miliardu dolarů (přes 23 miliard Kč). Podle médií to oznámila turecká vláda. Továrna bude mít roční kapacitu 150.000 vozů a zaměstná asi 5000 lidí. Výrobu by měla spustit do konce roku 2026, napsal server BBC.

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

tesla car logo
Austin - Americký výrobce elektromobilů Tesla bude muset u svého pick-upu Cybertruck nejprve provést úpravy, než jej bude moci začít prodávat v Evropě a dalších zemích mimo Severní Ameriku. Na čtvrteční valné hromadě akcionářů to uvedl šéf automobilky Elon Musk, informuje agentura DPA.

Čína pohrozila Evropské unii žalobou u WTO kvůli clům na elektromobily

chinese flag1
Peking - Čína pohrozila Evropské unii žalobou u Mezinárodní obchodní organizace (WTO) kvůli zvažovanému zavedení dodatečných cel na dovoz čínských elektromobilů. Informovala o tom agentura DPA.

Negativní dopady zavedení cla na elektromobily převažují nad přínosy

Skoda logo
Mladá Boleslav - Škoda Auto považuje načasování rozhodnutí Evropské komise (EK) o uvalení obchodních cel na dovoz elektromobilů z Číny kvůli aktuálně nízké poptávce po bateriových elektromobilech (BEV) za nešťastné.

Cla na elektromobily problém čínské konkurence neřeší

autosalon bratislava
Praha - Možné uvalení obchodních cel na dovoz elektromobilů z Číny problémy s čínskou konkurencí neřeší a můžou se ukázat naopak jako kontraproduktivní. Uvedlo to Sdružení automobilového průmyslu, které zastupuje tuzemské automobilky.

Ford plánuje ve Španělsku v továrně ve Valencii zrušit až 1600 pracovních míst

Ford logo 3
Valencie - Americká automobilka Ford Motor plánuje ve Španělsku v závodě ve Valencii zrušit dalších až 1600 pracovních míst. Už loni přitom oznámila, že propustí asi 1100 zaměstnanců. Továrna na východě Španělska nyní dává práci 4700 lidí. Firma to podle agentury Reuters uvedla ve svém sdělení.

Hořovický Saint-Gobain Sekurit utržil čtyři mld. Kč a vyrobil 1,5 mil. autoskel

auto glass
Hořovice - Hořovický výrobce autoskel Saint-Gobain Sekurit loni utržil přes čtyři miliardy korun a vyprodukoval kolem 1,5 milionu čelních skel. Podobný obrat i objem výroby plánuje i letos. V posledních 13 letech investoval do modernizace a rozšíření závodu přes tři miliardy korun, letos to bude do 100 milionů Kč.

EU je připravena zavést clo až 38,1 procenta na dovoz čínských elektromobilů

european union flag
Brusel/Peking - Evropská unie je připravena zavést předběžné clo až 38,1 procenta na dovoz čínských elektromobilů, oznámila Evropská komise (EK). Na ty čínské automobilky, které jsou s unijní exekutivou ochotny spolupracovat na vyšetřování dopadů subvencí poskytnutých čínskou vládou, by se vztahovala 21procentní sazba.

Německým automobilkám se daří hůře než konkurenci, zjistili analytici

german flag1
Stuttgart - Světové automobilové koncerny zvýšily na začátku roku jak tržby, tak zisk. Naproti tomu německým automobilkám Volkswagen, BMW a Mercedes-Benz se v prvním čtvrtletí dařilo hůře než zahraniční konkurenci. Podle agentury DPA to uvedla poradenská společnost EY. Dobrá není ani celková situace v odvětví.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...