1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce bezpilotních letounů Primoco dodá 24 strojů za 450 milionů korun

primoco uav logo
Praha - Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV SE dodá evropskému zákazníkovi 24 strojů Primoco One 150 v hodnotě 18 milionů eur (zhruba 450 milionů korun). Firma v tiskové zprávě uvedla, že je to největší zakázka od jejího vzniku v roce 2015.

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

f 35 plane
Praha - Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE. Se společností Lockheed Martin, která letouny vyrábí, firmy podepsaly dohodu o projektu průmyslové spolupráce.

Společnost Czech Airlines Technics staví lakovnu letadel, otevře se na podzim

Plane engine1
Praha - Dceřiná společnost Letiště Praha, Czech Airlines Technics, staví na ruzyňském letišti lakovnu letadel. Stavba za 75 milionů korun začala v dubnu, skončit má v říjnu. Společnost tedy od podzimu začne leteckým společnostem nabízet také lakování letadel.

LOM Praha se zapojí do pořízení F-35, dohoda má finanční potenciál miliardu Kč

f 35 plane
Praha - Státní podnik LOM Praha se zapojí do pořízení 24 amerických letounů páté generace F-35 pro českou armádu. Dohoda o spolupráci, kterou dnes firma podepsala s výrobcem bitevníků Lockheed Martin, má podle ředitele LOM Praha Jiřího Protivy finanční potenciál přesahující miliardu korun.

Explosia Pardubice měla loni rekordní zisk před zdaněním 284 milionů korun

Grenade
Pardubice - Výrobce výbušnin a střeliva Explosia Pardubice loni zvýšil zisk před zdaněním meziročně o 86 milionů na rekordních 284 milionů korun. K růstu přispěl zájem o výbušniny. Obrat se meziročně zvýšil z 1,2 miliardy na 1,42 miliardy korun, uvedl v tiskové zprávě mluvčí firmy Martin Vencl.

Německá zbrojovka Rheinmetall navrhuje vznik evropského zbrojního konsorcia

Rheinmetall logo
Düsseldorf - Německá zbrojovka Rheinmetall představila myšlenku vytvoření evropského zbrojního konsorcia, které by lépe konkurovalo společnostem z USA. Firma sama se chce stát celosvětovým hráčem v rychle se rozvíjejícím zbrojním průmyslu, řekl podle agentury Reuters generální ředitel Rheinmetallu Armin Papperger na setkání s novináři.

Airbus v prvním čtvrtletí předstihl Boeing v dodávkách letadel

airbus a350
Seattle/Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v prvním čtvrtletí překonal v dodávkách letadel amerického konkurenta Boeing. Dodávky Airbusu se za první tři měsíce roku zvýšily o 12 procent na 142 letadel.

Austrálie plánuje zdvojnásobit flotilu svých válečných plavidel

nivose ship
Canberra - Austrálie představila plán, na jehož základě by měla více než zdvojnásobit velikost flotily svých bojových lodí. Ta má nově zahrnovat i šest válečných plavidel schopných operovat bez posádky, informovala agentura Reuters.

Rakousko objednalo 225 pandurů za 1,8 miliardy eur, oznámil kancléř

obrneny transporter pandur
Vídeň - Rakousko objednalo 225 obrněných vozů Pandur Evolution v celkové hodnotě přibližně 1,8 miliardy eur (45,8 miliardy korun). Podpis zakázky v sídle rakouského výrobce General Dynamics European Land Systems-Steyr (GDELS) oznámili rakouský spolkový kancléř Karl Nehammer a ministryně obrany Klaudia Tannerová.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...