1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Excalibur Army v roce 2021 zvýšila tržby na 2,5 mld.Kč, za rok 2022 budou vyšší

excalibur army logo
Šternberk - Akciová společnost Excalibur Army, která ve Šternberku na Olomoucku vyrábí, modernizuje a opravuje vojenskou techniku, v roce 2021 zvýšila tržby o 269 milionů Kč na 2,498 miliardy Kč. Zisk zbrojovky vzrostl na 221,8 milionu Kč z 203,3 milionu Kč v roce 2020.

Airbusu se podle předběžných údajů zřejmě nepodaří splnit plán odbytu

Airbus A380
Paříž - Evropskému výrobci letadel Airbus se letos pravděpodobně nepodaří splnit cíl odbytu. Firma podle odhadů v listopadu dodala zákazníkům 66 letadel, za leden až listopad odbyt činil 563 letadel.

Airbus a Dassault Aviation budou spolupracovat na vývoji nového bitevníku

airbus logo1
Paříž - Evropské konsorcium Airbus a francouzská společnost Dassault Aviation se dohodly na pokračování projektu vývoje nového evropského bitevního letounu FCAS. Listu Le Figaro to řekl šéf Dassault Aviation Éric Trappier. Jedná se o jeden z největších obranných projektů s předpokládanými náklady ve výši 100 miliard eur (2,4 bilionu korun).

Firmě Aircraft Industries loni klesly tržby na 1,807 mld. Kč, prodala 11 letadel

aircraft industries let logo
Kunovice - Kunovický výrobce letadel Aircraft Industries loni utržil přes 1,807 miliardy korun, zhruba o 474,6 milionu korun méně než v roce 2020. Firma loni dodala zákazníkům 11 letadel, předloni to bylo 15 strojů. Zisk společnosti za rok 2021 činil zhruba 54 milionů korun, o rok dříve přesáhl 271 milionů korun.

Aero Vodochody pracuje na modernizaci a vývoji L-159, vzlétl prototyp L-159 T2X

aero vodochody logo
Odolena Voda - Aero Vodochody pracuje na modernizaci a vývoji lehkého bojového letounu L-159. Minulý týden vzlétl prototyp L-159 T2X s novými avionickými systémy a klíčovými konstrukčními prvky. Práce na jeho přípravě trvaly čtyři roky.

Slovensko uzavřelo s Finskem kontrakt na nákup kolových obrněnců Patria

slovakia flag
Bratislava - Slovensko dnes uzavřelo kontrakt s Finskem na nákup kolových armádních obrněných vozidel Patria, oznámil slovenský ministr obrany Jaroslav Naď po schůzce se svým finským kolegou Anttim Kaikkonenem. Slovenská vláda už v březnu rozhodla, že země nakoupí 76 obrněnců Patria AMVXP za 447 milionů eur (11 miliard korun).

Tchajwanské aerolinky China Airlines koupí 16 letadel Boeing

boeing logo2
New York - Tchajwanská letecká společnost China Airlines koupí od americké společnosti Boeing 16 širokotrupých letadel 787. Nová letadla nahradí stárnoucí stoje A330 od evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky je 4,6 miliardy USD (112,7 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

České firmy dodají maďarskému letectvu kompletní výcvikový systém pro letadla L-39NG

aero vodochody logo
Vodochody – Další skvělá zpráva pro letecký a obranný průmysl v České republice. Součástí dodávky dvanácti proudových cvičných letounů L-39NG pro Maďarsko bude také pozemní simulační výcvikový systém. Ten bude klíčovým prvkem pro hladké přeškolení maďarských pilotů na nové české letouny.

Rusko pozastavilo firmě LOM Praha certifikáty pro opravy vrtulníků ruské výroby

helicopter army
Moskva/Praha - Rusko v odvetě za dodávky vojenské techniky Ukrajině pozastavilo opravárenským podnikům v České republice a Bulharsku platnost certifikátů pro opravy vrtulníků ruské výroby. Oznámila to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...