1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Slovensko uzavřelo s Finskem kontrakt na nákup kolových obrněnců Patria

slovakia flag
Bratislava - Slovensko dnes uzavřelo kontrakt s Finskem na nákup kolových armádních obrněných vozidel Patria, oznámil slovenský ministr obrany Jaroslav Naď po schůzce se svým finským kolegou Anttim Kaikkonenem. Slovenská vláda už v březnu rozhodla, že země nakoupí 76 obrněnců Patria AMVXP za 447 milionů eur (11 miliard korun).

Tchajwanské aerolinky China Airlines koupí 16 letadel Boeing

boeing logo2
New York - Tchajwanská letecká společnost China Airlines koupí od americké společnosti Boeing 16 širokotrupých letadel 787. Nová letadla nahradí stárnoucí stoje A330 od evropského výrobce Airbus. Katalogová hodnota objednávky je 4,6 miliardy USD (112,7 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

České firmy dodají maďarskému letectvu kompletní výcvikový systém pro letadla L-39NG

aero vodochody logo
Vodochody – Další skvělá zpráva pro letecký a obranný průmysl v České republice. Součástí dodávky dvanácti proudových cvičných letounů L-39NG pro Maďarsko bude také pozemní simulační výcvikový systém. Ten bude klíčovým prvkem pro hladké přeškolení maďarských pilotů na nové české letouny.

Rusko pozastavilo firmě LOM Praha certifikáty pro opravy vrtulníků ruské výroby

helicopter army
Moskva/Praha - Rusko v odvetě za dodávky vojenské techniky Ukrajině pozastavilo opravárenským podnikům v České republice a Bulharsku platnost certifikátů pro opravy vrtulníků ruské výroby. Oznámila to dnes mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

Čínské letecké společnosti si od Airbusu objednaly téměř 300 letadel

Airbus a320
Peking - Čínské letecké společnosti si od evropské firmy Airbus objednaly téměř 300 letadel, jejichž hodnota podle katalogových cen přesahuje 37 miliard dolarů (zhruba 880 miliard Kč).

Aero nabídlo slovenskému průmyslu spolupráci na výrobě nového letounu L-39NG

aero vodochody logo
Odolena Voda - Výrobce letadel Aero Vodochody nabídl slovenskému průmyslu spolupráci na výrobě nového proudového letounu L-39NG.

Airbus zvýšil díky nárůstu dodaných letadel upravený zisk EBIT o 82 procent

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus zvýšil v prvním čtvrtletí upravený provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o 82 procent na 1,26 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Přispělo k tomu zvýšení dodávek letadel a jednorázová změna, která souvisí s výpočtem penzí.

Boeing prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 1,24 miliardy dolarů

boeing logo2
Chicago - Americký výrobce letadel Boeing prohloubil v prvním čtvrtletí ztrátu na 1,24 miliardy dolarů (28,8 miliardy Kč) z 561 milionů USD ve stejném období loni. Provedl velké odpisy a zaznamenal ztráty v oblasti civilních letadel a obrany. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Kunovickou Aircraft Industries kupuje od ruského majitele Omnipol

aircraft industries let logo
Praha - Kunovického výrobce civilních dopravních letounů Aircraft Industries kupuje od ruského majitele skupina Omnipol. Vlastníka z ČR bude mít někdejší Let Kunovice po 14 letech. Omnipol to oznámil ČTK. Cenu firmy neuvedly. Podnik z Kunovic na Uherskohradišťsku zaměstnává téměř 1000 lidí. Vyrábí civilní letouny L 410 a L 410 NG.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...