1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavebnictví se mění, důležité je obor zatraktivnit pro mladé

house worker
Praha - Stavebnictví momentálně zažívá zásadní proměny. Musí reagovat na technologický vývoj, ale také na demografické a klimatické změny. Pro obor je třeba se vypořádávat s mnohými překážkami jako je nepříznivá makroekonomická situace, nedostatek pracovních sil či komplikovaná legislativa.

Výrobce panelů Kingspan Hradec Králové měl loni rekordní tržby i zisk

growth chart 1
Hradec Králové - Královéhradecký výrobce stavebních izolačních panelů Kingspan loni zvýšil tržby o 18 procent na rekordních 4,58 miliardy korun z předloňských 3,88 miliardy korun. Zisk podnik loni zdvojnásobil na dosud nejvyšších 274 milionů korun ze 135 milionů korun v roce 2021.

Státní dotace na renovace přinesou stavebnímu průmyslu 100 mld.

ceske koruny
Krupka - Finanční injekci až 100 miliard korun mohou dodat stavebnímu průmyslu dotace na renovace od ministerstva životního prostředí. Novinářům to dnes řekla ředitelka Asociace výrobců minerální izolace (AVMI) Marcela Kubů během návštěvy ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) v Krupce na Teplicku.

Stavební společnost Chládek a Tintěra vytvořila čistý zisk 294 milionů korun

Chladek Tintera 22
Pardubice - Stavební společnost Chládek a Tintěra Pardubice vytvořila v hospodářském roce od 1. dubna 2022 do 31. března 2023 zisk po zdanění 294 milionů korun. Je to o 77 milionů korun více než v předchozím období. Tržby z prodeje výrobků a služeb se zvýšily o 20 procent na 4,344 miliardy korun.

Imos Brno loni zvýšil čistý zisk na 274 mil. Kč a obrat na rekordních 9,2 mld.Kč

Building in progress
Brno - Stavební společnost Imos Brno v hospodářském roce 2022, který končil letos v březnu, zvýšila svůj čistý obrat i zisk. Čistý obrat firmy se zvýšil o 33 procent na 9,2 miliardy korun, čistý zisk vzrostl o 44 procent na 274 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné na internetových stránkách firmy.

Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth povedou v ČR 2 generální ředitelé

Wurth Logo
Praha - Prodejce a výrobce stavebních materiálů Würth bude mít v České republice dva generální ředitele. Stávajícího výkonného ředitele Miloše Horkého, který se soustředí především na oblast obchodu, doplní stávající finanční ředitel David Mašek. Na starosti bude mít provoz a finance.

Vysoké Mýto připravuje bytovou výstavbu za pivovarem a z bývalého úřadu

panelak 1
Vysoké Mýto - Vysoké Mýto na Orlickoústecku pokračuje v přípravě výstavby první etapy bytových domů v lokalitě za bývalým pivovarem. Zvažuje tři varianty, jak by se mohly vybudovat.

Čínský developer Country Garden má rekordní ztrátu, obává se nesplácení dluhů

construction building
Peking - Jeden z největších čínských developerů, společnost Coutry Garden, vykázal za první pololetí rekordní ztrátu 6,7 miliardy dolarů (148,3 miliardy Kč). Realitní firma zároveň varovala, že by mohla mít problémy se splácením dluhů, informovala dnes BBC. Čína má druhou největší ekonomiku na světě, její zotavení po pandemii ale slábne.

Soukromníci jsou u dopravních staveb efektivnější než stát

road construction
Praha - Soukromí investoři jsou při výstavbě dopravní infrastruktury efektivnější než stát. Jde jim totiž o zisk, což stát většinou neřeší. Na dotaz ČTK to dnes sdělil dopravní expert z platformy Vize 0 Roman Budský.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...