1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavební investice v hradeckém kraji loni klesly o 27 procent na 27 mld. Kč

building houses Construction
Hradec Králové - Hodnota stavebních investic v Královéhradeckém kraji, které povolily úřady, loni meziročně klesla o 27 procent na 27,1 miliardy korun z 37 miliard v roce 2022. Přes pokles šlo o druhou nejvyšší hodnotu povolených investic v novodobé historii kraje. V roce 2021 hodnota povolených investic byla na úrovni 19 miliard korun.

Skupina Urbanity zahájila stavbu 2. etapy průmyslového parku na okraji Tachova

vyrobna hala
Tachov - Česká nemovitostní skupina Urbanity zahájila stavbu druhé etapy průmyslového parku na okraji Tachova v areálu bývalého podniku Strojplast. Vznikne tam 55.000 metrů čtverečních pronajímatelné výrobní plochy s halami o ploše 3000 až 18.200 metrů čtverečních. Staví se první dvě haly, hotové budou ve druhé polovině letošního roku.

Developer CTP plánuje rozšířit průmyslovou zónu v Hustopečích

Indrustrial hall in progres
Hustopeče - Developerská společnost CTP plánuje rozšířit obchodně-průmyslovou zónu na severu Hustopečí na Břeclavsku. Mezi dálnicí a Brněnskou ulicí chystá stavbu na téměř devítihektarovém pozemku, kde má vzniknout jedna výrobní hala rozdělená na dvě části. V jedné má být lehká výroba pro automobilový průmysl, ve druhé sklad.

Penta letos plánuje dostavět 600 bytů a začít přestavbu pošty v Hybernské

Penta real estate logo
Praha - Developerská firma Penta Real Estate, vlastněná stejnojmennou investiční skupinou, letos plánuje dostavět 600 bytů ve čtyřech pražských rezidenčních projektech. Půjde o Victoria Palace na Vítězném náměstí a Rezidenci Juliska v Praze 6, první etapu Nuselského pivovaru v Praze 4 a první bytové domy na Nové Waltrovce v Praze 5.

Stavebnictví v ČR kleslo v listopadu nejvíce z 16 měřených států EU

Building in progress
Praha - V loňském listopadu klesla stavební produkce v Česku meziměsíčně o 3,8 procenta, tedy nejvíce z 16 měřených členských států Evropské unie. Meziročně klesla stavební produkce v ČR o 6,5 procenta a v pomyslném žebříčku států s největším poklesem se umístila třetí.

Výkon stavebnictví hradeckého kraje za leden až září vzrostl o desetinu

house worker
Hradec Králové - Výkony největších stavebních firem v Královéhradeckém kraji za prvních devět měsíců loňského roku meziročně vzrostly o 9,6 procenta na 2,2 miliardy korun. Stavebnictví tak značně zpomalilo růst, který ještě v prvním pololetí činil 17 procent.

Finská YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun

YIT logo23
Praha - Finská developerská skupina YIT začala v Praze 12 stavět 122 bytů za více než 650 milionů korun. Projekt s názvem Sija Kamýk by měl být hotov koncem roku 2025 a lidé by se mohli nastěhovat na jaře 2026. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.

Stavební výroba ve Zlínském kraji loni do září vzrostla na 5,24 mld. Kč

construction machinery
Zlín - Základní stavební výroba ve Zlínském kraji loni od ledna do září meziročně vzrostla o 9,4 procenta na 5,242 miliardy korun. Ve srovnání s ostatními kraji byla čtvrtá nejnižší, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

České stavebnictví dál klesá, v listopadu meziročně o 6,5 procenta

construction building
Praha - Stavební výroba v Česku zrychlila meziroční pokles. Loni v listopadu se snížila o 6,5 procenta, v říjnu klesla o 0,9 procenta. Pokles produkce zčásti ovlivnilo počasí bohaté na srážky, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...