1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

České dráhy zahájily stavbu nové opravárenské haly v Plzni, budou se v ní udržovat moderní soupravy pro Plzeňský kraj

ceske drahy logo
Dnes byla oficiálně zahájena výstavba moderní opravárenské haly v Plzni. Nové zázemí údržby a oprav nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další vyspělé technické komponenty.

Hospodaření Českých drah v první polovině roku výrazně ovlivnila pandemie koronaviru

ceske drahy logo
Pololetní výsledky Skupiny České dráhy byly negativně ovlivněny pandemií COVID-19, kdy došlo v důsledku opatření proti šíření nemoci ke snížení mobility obyvatelstva i přepravy zboží po železnici. V obou hlavních segmentech podnikání výrazným způsobem poklesly tržby.

Hendikepovaní zaměstnanci jsou v DB Schenker vítáni

DB schenker logo
Praha -Lidé jsou různí a mají rozdílné schopnosti a možnosti realizace. DB Schenker napříč celou firmou podporuje diverzitu. V logistickém skladu ve Strančicích se přitom zaměřili zejména na osoby se zdravotním postižením.

DB Schenker chystá nové logistické centrum u Stockholmu

DB schenker logo
Praha - Společnost DB Schenker, jeden z předních globálních poskytovatelů logistických služeb, staví nové, udržitelné logistické centrum v jižní části Švédska nedaleko hlavního města Stockholmu. Centrum bude stát ve městě Almnäs u Södertälje, a práci v něm najde až 200 zaměstnanců.

DB Schenker má speciální sklad pro nadrozměrné zásilky

DB schenker logo
Praha - Přední poskytovatel mezinárodních logistických řešení DB Schenker pomáhá českým strojírenským firmám exportovat zboží do celého světa.

Vrací se přímé vlaky do Mnichova a Budapešti

ceske drahy logo
Po koronavirové krizi, ukončení plánovaných výluk v Bavorsku a po opravě trati poškozené přívalovými dešti v Maďarsku, se v příštích dnech vrátí k pravidelnému jízdnímu řádu linky Ex 6 Západní expres v trase Praha – Domažlice – Mnichov a Ex 3 Metropolitan Praha – Bratislava – Budapešť.

DB Schenker investuje do průkopníka městské letecké mobility, firmy Volocopter

DB schenker logo
Praha - Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.

Společnost AWT Rail SK se změnila na PKP CARGO INTERNATIONAL SK

awt locomotive
Dne 12. června 2020 se slovenská společnost AWT Rail SK a.s. přejmenovala na PKP CARGO INTERNATIONAL SK a.s.

Letiště Praha má potvrzené obnovené letecké spojení do celkem 55 destinací. Jedná se již o přibližně třetinu loňského provozu

prague airport
Již celkem 17 leteckých společností oznámilo svůj záměr začít znovu provozovat přímá letecká spojení z Letiště Václava Havla Praha. Jedná se konkrétně o 55 destinací, z nichž deset je už v provozu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...