1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německé dráhy vypínají odjezdové tabule na nástupištích, chtějí ušetřit energii

DB Deutsche Bahn logo
Berlín - Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) chtějí předejít emisím tisíců kilogramů oxidu uhličitého (CO2) do ovzduší tím, že vypínají digitální odjezdové tabule v době, kdy je není nutné používat.

ŘSD rozšíří téměř za 500 mil. odpočívku na D5 v Rozvadově u hranic s Německem

highway
Rozvadov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozšíří téměř za půl miliardy korun odpočívku pro kamiony i osobní vozy na dálnici D5 v Rozvadově u hranic s Německem. Stavbaři dnes začali demolovat první nevyužívanou celní budovu na výjezdu do SRN.

Trakční elektřinu na železnici bude i v příštím roce dodávat Tykačova Powertica

Train
Praha - Správa železnic si zajistila dodávky trakční energie pro příští rok. Dodavatelem bude stejně jako letos společnost Powertica Energie, která patří do energetické skupiny Sev.en podnikatele Pavla Tykače. Státní organizace ji jako dodavatele 1,22 milionu megawatthodin vybrala v aukci na komoditní burze PXE.

Česká a slovenská divize firem Porr zmodernizují trať u Bratislavy

Railway 1
Bratislava - Česká a slovenská divize rakouské skupiny Porr zrekonstruují za 10,94 milionu eur (zhruba 278 milionů Kč) železniční trať od okraje Bratislavy po hranici s Rakouskem. Konsorcium obou společností uspělo v tendru správce železniční infrastruktury ŽSR, vyplývá z oznámení ŽSR a z registru zakázek.

American Airlines koupí 260 nových letadel od firem Airbus, Boeing a Embraer

american airlines plane
New York  - Americká letecká společnost American Airlines koupí 260 nových letadel od výrobců Airbus, Boeing a Embraer. Aerolinky tak chtějí zvýšit svoji kapacitu, aby uspokojily rostoucí poptávku po cestování. Uvedly to American Airlines v prohlášení.

S výběrem koncesionáře pro stavbu železnice na letiště pomohou poradci

rails
Praha - S výběrem koncesionáře pro výstavbu části železničního spojení z Prahy na Letiště Václava Havla formou takzvaného PPP projektu, tedy ve spolupráci se soukromým kapitálem, pomohou externí poradenské společnosti.

České dráhy zmodernizují 11 vlaků RegioSpider pro Středočeský a Ústecký kraj

ceske drahy logo
Praha - Dceřiná společnost Českých drah (ČD) DPOV ve svých závodech v Přerově a Veselí nad Moravou zmodernizuje dalších 11 vlaků RegioSpider. Ty následně zamíří do Středočeského a Ústeckého kraje. Vozy typu RegioShuttle RS 1 dostanou nový interiér, klimatizaci nebo Wi-Fi síť. V tiskové zprávě o tom informoval národní dopravce.

ČR musí přidat v rozvoji využití vodíku, jinak hrozí miliardové pokuty

hydrogen
Praha - Česká republika se musí důsledněji zaměřit na využití vodíku v průmyslu či dopravě, uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR. Varoval před tím, že bez rozvoje vodíkové ekonomiky hrozí tuzemským firmám po roce 2030 miliardové pokuty za nedodržování evropských směrnic a také dražší emisní povolenky.

Správa železnic zahájila rekonstrukci nádraží ve Františkových Lázních

train2
Františkovy Lázně - Správa železnic oficiálně zahájila rekonstrukci nádražní budovy ve Františkových Lázních na Chebsku. Stavba za 252 milionů má vrátit původně secesní budově historický vzhled a zároveň modernizovat prostory pro cestující a obsluhu stanice.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...