1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Trolejbusy a tramvaje pro Bratislavu od českých výrobců zdraží

bus public
Bratislava - Bratislavský městský dopravní podnik DPB zaplatí za tři desítky nových trolejbusů a 13 tramvají od českých dodavatelů zhruba o tři miliony eur (73,5 milionu Kč) více, než původně plánoval.

Správa železnic opraví část podkrušnohorské magistrály, vlaky pojedou rychleji

rails
Chomutov - Správa železnic připravuje modernizaci dalšího úseku podkrušnohorské magistrály. Hledá zhotovitele rekonstrukce trati z Kyjic do Chomutova, jejíž součástí je 418 metrů dlouhá Vrskmaňská estakáda. Rychlost na úseku dlouhém bezmála osm kilometrů se po opravě zvýší. Maximální možná nabídková cena v tendru je 2,4 miliardy korun.

Jihlava chce modernizovat a rozšířit trolejbusovou trať, záměr posuzují úřady

bus public
Jihlava - Dopravní podnik města Jihlavy má v plánu modernizovat a rozšířit síť trolejbusových tratí. Cílem je zlepšit možnosti provozu městských trolejbusů v části města, které by mohly nahradit autobusové linky.

Škoda Auto dokončila most přes D10, usnadní zásobování automobilky

Skoda logo
Mladá Boleslav - Výrobce automobilů Škoda Auto dokončil minulý týden stavbu čtyřproudého mostu přes dálnici D10, který spojuje průmyslovou zónu Plazy a mladoboleslavský závod poblíž 13. brány. Nové přemostění nebude sloužit pro místní obyvatele ani zaměstnance firmy.

Stanice pražského metra Strašnická se dočká výtahu namísto stávající plošiny

metro train
Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) plánuje vybudovat výtah ve stanici metra Strašnická, kde bezbariérový přístup nyní zajišťuje schodišťová plošina. Radní města tento týden schválili zařazení záměru do seznamu plánovaných investic. Podle schváleného materiálu plánuje podnik výtah za 45 milionů korun vybudovat v roce 2026.

ŘSD plánuje obchvat na I/19 u Čížkova na Pelhřimovsku, záměr posuzují úřady

highway
Čížkov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje stavbu dalšího obchvatu na hlavní silnici 19 mezi Pelhřimovem na Vysočině a jihočeským Táborem. Hustou tranzitní dopravu chce vyvést z obce Čížkov na Pelhřimovsku. Dopady záměru na stavbu skoro 1,5 kilometru nové silnice začaly tento týden posuzovat úřady.

Vláda vyhodnotí využití PPP projektů pro železniční a dálniční stavby

Railway 1
Praha - Vláda vyhodnotí využití PPP projektů, tedy spolupráce veřejného a soukromého sektoru, pro železniční a dálniční stavby. Materiál předkládaný ministrem dopravy Martinem Kupkou (ODS) obsahuje informace o studiích proveditelnosti na dva železniční projekty a navrhuje, aby se studie zpracovaly na další projekty.

Aerolinky Cathay plánují koupit dalších 32 letadel Airbus

Airbus a320
Hongkong - Hongkongská letecká společnost Cathay Pacific Airways plánuje koupit 32 letadel Airbus A321neo a A320neo. Nová letadla mají přispět k modernizaci flotily společnosti, uvádí se v prohlášení.

Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích

Railway 1
Strančice - Stavbaři budují nový most přes železniční trať ve Strančicích u Prahy. Původní z roku 1972 byl ve špatném stavu, proto ho museli zbourat. Stavba začala v únoru a potrvá do podzimu, náklady jsou 53 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...