1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ředitelství silnic a dálnic má připraveno na zimní údržbu 200 sypačů a 648 řidičů

road 1
Začátkem listopadu byla zahájena sezóna zimní údržby na dálnicích a silnicích I. třídy. Během letošní zimy se o průjezdné komunikace bude starat v rámci SSÚD ŘSD  770  našich zaměstnanců.  Do připravených směn je zařazeno celkem 648  řidičů a 122  dispečerů.

Přibude 475 bezbariérových spojů, lidé na vozíku budou mít snazší cestování

ceske drahy logo
Celkem 5 385 bezbariérových spojů nabídnou České dráhy v roce 2022. Je to nejvíce bezbariérových spojů od jejich zavedení v roce 1991. Proti stávajícímu jízdnímu řádu se počet vlaků bez bariér zvýší o 475.

Michal Kubíček novým členem představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL

PKP Cargo train
Dne 29. září 2021 byl Michal Kubíček jmenován novým členem představenstva společnosti PKP CARGO INTERNATIONAL. Michal Kubíček bude zároveň nadále odpovědný za řízení části Provozního úseku.

Zimní letový řád přináší přímé spojení z Prahy do téměř stovky destinací a častější frekvenci letů

letiste praha 16
Od neděle 31. října vstupuje v platnost zimní letový řád. Nabídne přímá spojení z Letiště Václava Havla Praha do 92 destinací,

Raben rozšiřuje svou činnost o řecký trh

Raben 16
Začátkem října 2021 se společnost Intertrans S.A., přední řecký poskytovatel logistiky, stala součástí rodiny Raben Group. Díky této transakci Raben rozšiřuje síť svých poboček a působí už ve 14 zemích.

Zájem o cestování stále roste. Letiště Praha odbavilo v srpnu téměř 700 tisíc cestujících

Airport 1
Pražským letištěm v srpnu prošlo bezmála 700 tisíc cestujících, což představuje nárůst o 102 procent oproti loňskému srpnu. Nejvíce z nich mířilo do typicky dovolenkových destinací, konkrétně v Řecku, Itálii a Španělsku.

Zelená železnice bude prosazovat promyšlený a efektivní rozvoj bezemisní dopravy

ceske drahy logo
České dráhy se staly jedním ze sedmi zakládajících členů nového spolku „Zelená železnice“, který byl oficiálně založen 17. září 2021.

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

letiste praha 16
Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes (30.08.2021) ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021.

Třetina modernizovaných motoráků už předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

ceske drahy logo
DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

 

Nenechte si ujít...