1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dopravní podnik v Brně podepsal se Škodou smlouvu na dalších 20 tramvají 45T

Tram rails
Brno - Brněnský dopravní podnik podepsal smlouvu se Škodou Group na nákup dalších 20 obousměrných tramvají 45T, uvedla v tiskové zprávě mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Cena jedné je 75 milionů korun.

Správa železnic opravila nástupiště v Lovosicích, začala oprava nádražní budovy

train2
Lovosice - Správa železnic (SŽ) opravila nástupiště na nádraží v Lovosicích na Litoměřicku. Opravený je i podchod pod kolejištěm, který nyní spojuje části města na obou stranách stanice. Kompletní rekonstrukce teď čeká nádražní budovu. Architekt Tomáš Holub novinářům řekl, že bude zachovaný její původní ráz.

České dráhy postaví v Chebu opravárenskou halu za 755 milionů korun

ceske drahy logo
Cheb - Výstavbu nové opravárenské haly za 755 milionů korun dnes zahájily na nádraží v Chebu České dráhy. Hala nahradí starou severní rotundu, která už současným požadavkům nevyhovovala. Moderní hala má zajistit údržbu nových souprav Českých drah, jako jsou vlaky InterJet, RegioPanter nebo RegioShark.

Saúdskoarabské aerolinky Saudia koupí 105 letadel Airbus, rozšíří si flotilu

airbus logo1
Rijád - Společnost Saudia Group, která vlastní saúdskoarabské vlajkové aerolinky Saudia a nízkonákladovou leteckou společnost flyadeal, podepsala s evropským výrobcem letadel Airbus kontrakt na nákup 105 letadel. Airbus to oznámil v tiskové zprávě. Podle aerolinek je to největší smlouva v historii saúdského letectví.

ŘSD připravuje s městem průtah Plzní, má odlehčit nejvíce přetíženým silnicím

highway
Plzeň - Plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje spolu s městem stavbu průtahu Plzní. Má odlehčit nejpřetíženějším silnicím vedoucím přes centrum - Klatovské ulici, dolní části Karlovarské třídy a sadům Pětatřicátníků, tedy hlavnímu silničnímu tahu Plzní z jihu na sever.

Dělníkům na stavbě metra D zbývá prorazit tunel mezi linkami D a C

metro train
Praha - Dělníkům při stavbě metra D v úseku mezi Pankrácí a Olbrachtovou zbývá prorazit desítky metrů tunelu spojujícího trasu D s linkou C a odstavný tunel. V jedné části pak ještě dokončují ražbu tunelu do jeho finální velikosti. Ražby pak budou pokračovat rovněž ve stanicích.

Letiště Praha podepsalo smlouvu o projekčních pracích pro rozšíření kapacity

Airport 1
Praha - Letiště Praha podepsalo se sdružením projektantů v čele s firmou Valbek smlouvu o projekčních pracích na rozšíření kapacity terminálů. Díky rozvoji a rozšíření terminálů se má kapacita letiště zvýšit na 21,2 milionu cestujících ročně a mělo by být možné odbavit v dopravní špičce za hodinu dvakrát více cestujících.

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu

water energy
Rohatec - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem.

Rozšiřování dálnice D1 v Brně má být o dva měsíce rychlejší,stát zaplatí 70 mil.

highway
Brno - Rozšíření dálnice D1 mezi 194. a 196. kilometrem v Brně na šest pruhů by mělo být hotové o dva měsíce dříve, tedy v polovině dubna příštího roku, řekl dnes novinářům na nočním briefingu ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Stát za to zaplatí o 70 milionů korun více, původní cena přesahovala jednu miliardu korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...