1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobci herních automatů EDP loni osminásobně stoupl zisk na 773 milionů korun

growth chart 1
Komořany - Výrobci herních automatů European Data Project (EDP) z Komořan na Vyškovsku loni meziročně stouply tržby o téměř 42 procent na 1,59 miliardy korun. Zisk po zdanění se zvýšil víc než osminásobně z 91 milionů na 773 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Výroba jízdních kol v EU loni vzrostla o deset procent, Česko je šesté

growth chart 3
Brusel/Praha  - V zemích Evropské unie se loni vyrobilo 14,7 milionu jízdních kol, což je meziroční nárůst o deset procent. Za posledních deset let se pak výroba zvýšila o 29 procent, uvedl statistický úřad Eurostat. Česká republika podle něj loni byla šestým největším výrobcem, prvenství patřilo Portugalsku.

Diamo ukončí činnost Dolu Frenštát v Beskydech, zahájí likvidaci

mine vagon
Trojanovice - Symbolickým vytěžením posledního okovu z Dolu Frenštát ukončí státní podnik Diamo činnost tohoto dolu a zahájí jeho likvidaci. V černouhelném dole v Trojanovicích se nikdy netěžilo, od roku 1991 je v konzervačním režimu a zásoby byly už před 20 lety odepsány.

Výrobce izolací z recyklátu testuje výrobu pelet pro vytápění závodu v Brandýse

biomass
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Společnost CIUR, která vyrábí izolační materiál z recyklovaného papíru, začne ve svém závodě v Brandýse nad Labem vytápět peletami vyrobenými zejména z tříděného odpadu. Aktuálně je vyrábí ve zkušebním programu. Společnost tak chce do budoucna zajistit plnou nezávislost výroby na fosilních palivech.

Firma MND se dohodla s australskou ADX na společné těžbě ropy v Rakousku

MND LOGO
Hodonín - Hodonínská těžařská a energetická společnost MND ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se bude podílet na těžbě ropy a plynu v Horních Rakousích.

Huť Draxton Brno loni zvýšila tržby, prohloubila ale ztrátu na 195 milionů Kč

steel factory3
Brno - Huť Draxton Brno, dříve Feramo Metallum, v loňském roce zvýšila tržby o 41 procent na 1,2 miliardy korun, ztráta společnosti se ale prohloubila z 62 milionů za rok 2021 na 195 milionů za rok 2022. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Firma Lava CZ chce koupit pozemek v průmyslové zóně v Litomyšli

Indrustrial hall in progres
Litomyšl - Další zájemce chce koupit pozemek v průmyslové zóně v Litomyšli. Místní společnost Lava CZ chce na 3300 metrech čtverečních vybudovat výrobní, skladovací, administrativní a prodejní areál na výrobu produktů z kompozitních materiálů.

Výrobce zelené oceli má dohodu s dodavatelem automobilkám za 1,5 miliardy eur

Hands Shaking
Stockholm - Švédská společnost H2 Green Steel AB (H2GS) podepsala sedmiletou smlouvu o dodávkách oceli s jedním z největších dodavatelů automobilového průmyslu ZF Friedrichshafen v hodnotě 1,5 miliardy eur (35,6 miliardy Kč).

Firmě Groz-Beckert mírně klesl zisk, kvůli dražším materiálům i energiím

decline 1
České Budějovice - Firma Groz-Beckert Czech, která vyrábí jehly pro textilní stroje i díly pro tkalcovské stroje, měla loni tržby 2,3 miliardy Kč. Meziročně stouply o dvě procenta. Zisk po zdanění klesl o necelých 14 procent na 113,2 milionu. Firma loni narážela na nedostatek materiálů, také jí stouply náklady na energie.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...