1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Amper summit 2024
AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Povodí Ohře obnovilo po zimní přestávce práce na nádrži Nechranice

water energy
Chomutov - Státní podnik Povodí Ohře obnovil po zimní technologické přestávce stavební práce na pravém krajním poli bezpečnostního přelivu na vodním díle Nechranice na Chomutovsku. Technici vyměňují regulační sektorový uzávěr za klapkový. Umožní lépe regulovat odtok. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.

Čtvrtletní zisk výrobce motocyklů Harley-Davidson výrazně klesl

Harley Davidson Logo
Milwaukee - Čistý zisk amerického výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve čtvrtém čtvrtletí propadl o 38 procent na 26 milionů dolarů (zhruba 600 milionů Kč) ze 42 milionů dolarů před rokem. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Na hospodářské výsledky podniku měla negativní vliv slabá poptávka po motocyklech v Severní Americe.

Tatra Metalurgie zvýšila v roce 2022 tržby skoro o polovinu na 1,74 miliardy Kč

steel factory4
Kopřivnice - Kopřivnická společnost Tatra Metalurgie, která vyrábí výkovky a odlitky, zvýšila v roce 2022 tržby meziročně o 567,3 milionu korun, tedy skoro o polovinu, na 1,74 miliardy korun. Z předloňské ztráty 7,7 milionu korun se firma dostala do zisku 109,7 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Firmě Efaflex roste díky robotizaci automobilek prodej průmyslových vrat

Efaflex cz 22
Olší u Tábora - Firmě Efaflex - CZ, která v Olší u Tábora vyrábí průmyslová vrata, rostou prodeje díky tomu, jak řada automobilek robotizuje. Loni měla tržby 1,57 miliardy Kč, meziročně asi o 15 procent vyšší. Zisk před zdaněním bude kolem 110 milionů korun, téměř o 50 milionů větší než předloni.

Tata Steel v Británii uzavře dvě vysoké pece, o práci může přijít až 2800 lidí

steel factory
Londýn - Indická ocelárna Tata Steel do konce letošního roku uzavře dvě vysoké pece v Británii. O práci tak může přijít až 2800 lidí ve velšském závodě Port Talbot. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Itálie chce převést svoji ocelářskou společnost ADI pod nucenou správu

steel factory4
Řím - Italská vláda převede ocelářskou společnosti Acciaierie d'Italia (ADI), dříve známou jako Ilva, pod nucenou správu, aby ji udržela při životě. Vláda to podle agentury Reuters oznámila odborům. Krok následuje po týdnech střetů mezi vládou premiérky Giorgii Meloniové a hlavním akcionářem firmy, ocelárnou ArcelorMittal.

Dolnobenešovské Armatury Group loni klesly tržby o čtvrtinu a skončila ve ztrátě

armatury group logo
Dolní Benešov - Přednímu českému výrobci průmyslových armatur Armatury Group z Dolního Benešova na Opavsku klesly loni tržby meziročně o 342,4 milionu, tedy zhruba o čtvrtinu, na 983 milionů korun. Po předloňském zisku 29,9 milionu korun se firma dostala do ztráty 167,6 milionu korun.

Zaměstnancům společnosti Vítkovice Steel vzrostou mzdy v průměru o deset procent

steel factory
Ostrava - Zaměstnancům ostravské hutní společnosti Vítkovice Steel vzrostou v příštím roce mzdy v průměru o deset procent, dostanou měsíčně navíc zhruba 2500 korun. Na dodatku ke kolektivní smlouvě se dohodli zástupci vedení a odborů, smlouvu podepsali.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...