1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V průmyslové zóně v Krnově bude další závod za 35 milionů korun

Indrustrial hall in progres
Krnov  - V průmyslové zóně v Červeném Dvoře v Krnově na Bruntálsku vznikne další závod. Investovat do něj se rozhodla krnovská společnost Egibi, která zde má v plánu vybudování výrobních a skladovacích prostor za 35 milionů korun. Prodej pozemku o výměře 10.504 metrů čtverečních schválili zastupitelé.

V 1. čtvrtletí meziročně klesla v ČR výroba, spotřeba a vývoz oceli, rostl dovoz

steel factory3
Praha - Výroba surové oceli v Česku v letošním prvním čtvrtletí činila 642.000 tun, meziročně klesla o 300.000 tun. Oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku se snížila také spotřeba oceli v ČR, a to o 130.000 tun na 1,37 milionu tuny. O zhruba pětinu klesl vývoz ocelových výroků z Česka, a byl tak jeden z nejnižších od krize v roce 2009.

Společnosti Omya CZ z Vápenné loni klesly tržby, zisk naopak vzrostl

Cement
Jeseník - Akciové společnosti Omya CZ z Vápenné na Jesenicku, která je předním tuzemským dodavatelem vápenatých plniv pro papírenství, gumárenství a výrobcem barev, loni klesly tržby meziročně o 2,7 procenta na 1,297 miliardy korun z 1,333 miliardy korun v roce předchozím.

V Chebu stát podpoří vznik nové průmyslové zóny, zapojí státní organizace

Indrustrial hall in progres
Cheb - Připravovaná průmyslová zóna Cheb II by mohla být jedním z pilířů rozvoje infrastruktury pro vývoj autonomní mobility v Karlovarském kraji. Město Cheb, Karlovarský kraj, ministerstvo průmyslu a obchodu, agentura CzechInvest a Státní investiční a rozvojová společnost a.s.

Ocelářský gigant ArcelorMittal má nižší zisk, potvrdil však odhad růstu poptávky

arcelormittal logo
Lucemburk - Ocelářské skupině ArcelorMittal v prvním čtvrtletí klesl hrubý provozní zisk EBITDA meziročně o více než osm procent na 1,96 miliardy dolarů (46 miliard Kč). Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě. Zároveň potvrdila, že letos dál počítá s růstem celosvětové poptávky po oceli o tři až čtyři procenta.

KLAUS Timber, evropský výrobce palet, otevřel u Nepomuku novou pilu za 650 mil.

Gulatina
Dvorec u Nepomuku - KLAUS Timber a.s., významný evropský výrobce a vývozce atypických dřevěných palet a dřevěných obalů, otevřel dnes v Dvorci u Nepomuku novou pilu a linku na palety za 650 milionů korun.

Největší německý výrobce oceli Thyssenkrupp omezí produkci v Duisburgu

ThyssenKrupp
Berlín - Průmyslový konglomerát Thyssenkrupp, který je největším německým producentem oceli, kvůli špatné situaci na trhu výrazně omezí výrobu ve svých hutích v Duisburgu. Firma to uvedla na svých webových stránkách.

Loni poprvé od roku 2010 klesla výroba nábytku v ČR, a to na 51,45 mld. Kč

nabytok vyroba
Praha - V loňském roce klesla v České republice poprvé od roku 2010 výroba nábytku, a to oproti roku 2022 o 1,38 miliardy korun na 51,45 miliardy korun. Mírně klesly meziročně také prodeje o 200 milionů korun na 42,8 miliardy korun.

Nymburk prodá pozemky v průmyslové zóně pro nový závod Linde+Wiemann CZ

Linde Wiemann 16
Nymburk - Nymburští zastupitelé schválili kupní smlouvu na převod více než pěti hektarů obecních pozemků v severní průmyslové zóně společnosti J&T IB and Capital Markets.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...