1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nové požadavky na protipožární bezpečnost budov: náklady na stavby rostou

cobap1
Průmyslové nebo komerční novostavby se v letošním roce musí vypořádat s vyššími nároky na zabezpečení elektroinstalačních systémů proti požárům. Nařizuje to úprava technické normy o požární bezpečnosti staveb (ČSN 730848).

Firma Eaton získala od ČR dva granty na projekty v oblasti elektromobility

Eaton logo
Southfield - Mezinárodní společnost Eaton získala od České republiky dva granty na financování účasti ve dvou projektech v oblasti elektromobility. Firma, která působí v oblasti systémů pro řízení energie, o tom informovala v tiskové zprávě.

Konica Minolta roste v oblasti kamerových řešení pro průmysl, novou divizi povede Milan Obertík

Konica Minolta Logo
Praha - Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit v rámci využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně.

Samsung SDI bude od roku 2026 dodávat firmě Hyundai baterie pro elektromobily

Samsung sdi logo
Soul - Jihokorejská společnost Samsung SDI bude po dobu sedmi let počínaje rokem 2026 dodávat automobilce Hyundai Motor baterie do elektromobilů. Divize koncernu Samsung o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Jde podle ní o první smlouvu o dodávce baterií mezi těmito dvěma podniky.

Vimperský Rohde & Schwarz zvýší od července mzdy o 7,8 pct

ceske koruny
Vimperk - Vimperská firma Rohde & Schwarz (R&S) zvýší od 1. července zaměstnancům mzdy o 7,8 procenta. Dohodlo se na tom vedení společnosti se zástupci odborů. Průměrná mzda v závodě byla loni 44.712 Kč.

Intel v Izraeli postaví továrnu za 25 miliard dolarů, oznámil Netanjahu

intel logo
Jeruzalém - Americká společnost Intel, která je největším světovým výrobcem počítačových čipů, investuje 25 miliard dolarů (542 miliard Kč) do výstavby továrny v Izraeli. Oznámil to dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Jde podle něj o největší zahraniční investici v Izraeli.

Americký Wolfspeed postaví v Německu závod na čipy do elektroaut za tři mld. USD

electrotechnic factory
Berlín/Frankfurt - Americký výrobce čipů Wolfspeed postaví v Německu továrnu na výrobu čipů do elektromobilů za tři miliardy dolarů (65,4 miliardy Kč). Německý výrobce automobilových komponentů ZF si v ní zajistí podíl investicí 185 milionů dolarů (přes čtyři miliardy Kč).

Výrobce elektro příslušenství Magneton v roce 2021 navýšil tržby i zisk

growth chart 1
Kroměříž - Společnost Magneton, která vyrábí elektro příslušenství, zaznamenala v roce 2021 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží téměř 518,1 milionu korun. Meziročně to bylo zhruba o 118,8 milionu korun víc. Předloňský zisk firmy z Kroměříže činil necelých 11 milionů korun, o rok dříve byl přibližně 4,5 milionu korun.

Písecké firmě Schneider Electric stoupl předloni výrazně zisk na 133 milionů

Schneider electric logo
Písek - Písecká firma Schneider Electric, která vyrábí elektrické stroje, přístroje i elektronická zařízení, měla v roce 2021 tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží 3,22 miliardy korun. Meziročně stouply o 15 procent. Čistý zisk vzrostl o 146 procent na 133 milionů. Za loňský rok plánovala firma obrat kolem tři miliard, meziročně trochu nižší.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...