1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČPS: Zájem o zemní plyn viditelně narůstá

gas fire 3
Praha – Český plynárenský svaz (ČPS) registruje výrazné zvýšení zájmu domácností o vytápění zemním plynem. Dokládá to průběžně rostoucí prodej plynových kotlů, stejně jako nárůst uzavřených smluv o zavedení zemního plynu a s tím související i množství opětovně zprovozněných tzv. mrtvých přípojek.

Čtvrtá LNG stanice bude zprovozněna na přelomu roku. Zájem o pohon na zkapalněný metan mezi dopravci roste

LNG Terminal
V Česku zatím fungují tři čerpací stanice zkapalněného zemního plynu (LNG). Podle odborníků ale zájem o pohon na LNG začíná růst. Některé firmy již rozšiřují své flotily, jiné zahajují testovací provoz. V nejbližší době by mělo v Česku díky dotacím vzniknout 18 nových LNG stanic.

ČEZ Distribuce letos investuje do svých sítí 13,5 miliardy korun. Na západě Čech 1,65 mld. korun. Stále více prostředků míří do digitálních technologií

CEZ worker
Do výstavby, rekonstrukce i digitalizace sítí letos putuje 13,5 mld. korun. Ve srovnání s rokem 2020 došlo k navýšení o 1 mld. korun. V západočeském regionu míří do sítí 1, 65 mld. korun, o 110 milionů korun více než v roce 2020.

Zdvojení vedení V450 mezi rozvodnami Výškov a Babylon posílí spolehlivost přenosu elektřiny

CEPS logo
Společnost ČEPS zahájila investiční akci zdvojení vedení 400 kV V450 mezi rozvodnami Výškov v Ústeckém kraji a Babylon v Libereckém kraji. Jejím cílem je především posílení spolehlivosti přenosu elektřiny v obou krajích a zvýšení bezpečnosti přenosové soustavy ČR.

Opravy vodní elektrárny Orlík jsou u konce, do služby se vrátí poslední ze čtyř bloků

CEZ logo
Každé ze čtyř soustrojí vodní elektrárny Orlík je svými 27 metry vysoké jak panelový dům. Všechna se v uplynulých týdnech postupně odmlčela, aby se pro provedení pravidelných oprav vrátila silnější a mohla znovu měnit energii zkrocené Vltavy na bezemisní energii.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. prodloužila v Křimicích vodovod

water tap 2
Nový vodovod za téměř 10 milionů korun vystavěla v Křimicích VODÁRNA PLZEŇ a.s. Na skoro kilometrový vodovodní řad se v Plzeňské a Minské ulici postupně připojuje cca 30 nemovitostí.  „O vodovod jsme tu usilovali asi deset let.

Český plynárenský svaz zvolil nové vedení. Prioritou je ukotvení plynárenství v dekarbonizované energetice

gas fire2
Praha – Prosazování zemního plynu jako primární náhrady za dosluhující uhlí, dekarbonizace a přechod na nízkoemisní energetiku například s využitím vodíku či jiných alternativních plynů v rámci ČR a Evropy. To jsou některé z priorit, jež stanovili na 14. sjezdu Českého plynárenského svazu (ČPS) jeho členové novému vedení.

Pražská plynárenská v roce 2020: nárůst zisku i počtu zákazníků

gas pipeline
Pražská plynárenská dosáhla v roce 2020 zisku před zdaněním ve výši 1,049 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst 26%.

innogy bude poskytovat výkonovou rovnováhu pro ČEPS jako agregátor

Innogy rwe
Energetická skupina innogy spouští nový servis v elektroenergetice. Pro provozovatele přenosové soustavy ČEPS bude poskytovat služby výkonové rovnováhy (SVR)jako integrovaný agregátor.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...