1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Elektrárna Počerady loni v 1. pololetí vykázala díky přecenění zisk 4,66 mld. Kč

Teplaren4
Počerady - Uhelná elektrárna Počerady na Lounsku v prvním pololetí loňského roku vykázala čistý zisk 4,66 miliardy korun. Výše zisku souvisí zejména s přeceněním pohledávek před rozdělením společnosti ve výši 4,55 miliardy korun.

Na Vysočině investují do vodovodů i vesnice po zkušenostech se suchem

water tap 2
Jihlava - Na Vysočině investují s pomocí dotací do veřejných vodovodů i malé obce. Vlachovice ve Žďárských vrších se 139 stálými obyvateli zatím vodovod nemají, jeho stavbu obec chystá kvůli obavám, že nebude dost vody v místních studních.

Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy dolarů

Saudi aramco logo
Rijád - Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg.

Slováckým vodárnám a kanalizacím loni vzrostly zisk i výnosy

water tap 2
Uherské Hradiště - Slováckým vodárnám a kanalizacím (SVAK), které provozují sítě pro veřejnou potřebu ve městech a obcích na Uherskohradišťsku, loni vzrostl zisk meziročně o 2,3 milionu korun na téměř 19,8 milionu. Podnik meziročně navýšil také výnosy, a to z předloňských zhruba 464,5 milionu korun na loňských 537,6 milionu.

ČEZ Distribuce letos zvýší investice do své soustavy na 18,6 miliardy korun

electicity pylon 2
Praha - Společnost ČEZ Distribuce, která provozuje největší distribuční síť s elektřinou v Česku, letos do přenosové soustavy investuje 18,6 miliardy korun. To je dosud nejvíce, co firma investovala. Velká část peněz půjde například na úpravy a posílení sítí pro rychlejší připojování nových obnovitelných zdrojů.

Británie vybrala místo pro novou jadernou elektrárnu, bude ve Walesu

Nuclear Energy Plant
Londýn - Británie vybrala místo pro novou velkou jadernou elektrárnu. Měla by být v severním Walesu, preferovanou lokalitou je místo na ostrově Anglesey. Oznámila to britská vláda. Dodala, že už zahájila jednání se zahraničními energetickými společnostmi o výstavbě elektrárny, informuje agentura Reuters.

Reforma stabilizuje trh EU s elektřinou, je pozitivní pro spotřebitele

electric cable underwater
Praha - Reforma trhu s elektřinou, kterou v Bruselu definitivně schválily členské státy EU, by měla podle analytiků zvýšit stabilitu a předvídatelnost trhu. Podle nich bude mít reforma pozitivní důsledky zejména pro spotřebitele, které má prostřednictvím mechanismu pro krizové situace ochránit před neočekávaným kolísáním cen energií.

Ghana letos hodlá vybrat firmu, která v zemi postaví první jadernou elektrárnu

nuclear power 3
Akkra - Ghana do konce letošního roku vybere firmu, která v této africké zemi vybuduje první jadernou elektrárnu. Agentuře Reuters to sdělil jeden z představitelů tamního ministerstva energetiky. Jedinou jadernou elektrárnu v Africe v současnosti provozuje Jihoafrická republika (JAR).

Teplárny Brno vykázaly zisk půl miliardy korun, měly rekordní tržby

teplaren 4
Brno - Městská společnost Teplárny Brno vykázala za fiskální rok končící v září loňského roku čistý zisk ve výši 500 milionů korun, o rok dříve to bylo 7,8 milionu korun. Tržby společnosti vzrostly o 56 procent na šest miliard korun. Tržby za prodej tepla i elektřiny byly rekordní.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...