1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Maďarská petrochemická skupina MOL zvýšila čtvrtletní zisk o 40 procent

MOL logo
Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním.

Saúdská Arábie a SAE si nechávají rezervy pro případ nedostatku ropy

opec logo
Londýn/Dubaj - Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty jsou připraveny výrazně zvýšit produkci ropy, kdyby svět v zimě čelil vážné krizi v zásobování touto surovinou. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s plány těchto dvou států, které jsou vedoucími představiteli Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

CEZ logo
Praha - Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu.

Zásobníky plynu v EU jsou naplněné ze 70,54 procenta, nad pětiletým průměrem

gas pipeline1
Brusel - Evropské země jsou na dobré cestě k dosažení stanoveného cíle naplnění zásobníků zemního plynu do začátku zimy z 80 procent. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) sdružující evropské provozovatele plynárenských infrastruktur byly zásobníky počátkem tohoto týdne naplněné ze 70,54 procenta.

Zásobníky plynu v Polsku jsou plné, dodávky podle plánu

gas pipeline
Varšava - Polsko má zabezpečené dodávky plynu na zimní sezonu. Zásobníky jsou plné a veškeré dodávky se uskutečňují podle plánu. Televizní stanici Polsat News to řekla ministryně životního prostředí Anna Moskwová.

Jihomoravskému kraji zbývá pro občany 50 milionů na výměnu starých kotlů

ceske koruny
Brno - Zhruba 50 milionů korun zbývá Jihomoravskému kraji rozdělit mezi občany na výměnu starých kotlů za nové ekologičtější zdroje. Zájemci se mohou hlásit do konce srpna, kdy dotační titul končí. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí kraje Alena Knotková. Výzva je určena jako v jiných krajích pro nízkopříjmové domácnosti.

Exxon Mobile chce převést podíl v projektu Sachalin 1 na nejmenovanou stranu

exxon mobile
New York - Americký ropný gigant Exxon Mobile se chystá převést svůj 30procentní podíl v ruském projektu na těžbu ropy a zemního plynu Sachalin 1 na "jinou stranu". S odvoláním na podání pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) o tom dnes informovala agentura Reuters. Exxon v dokumentu tuto druhou stranu nejmenoval.

Ropná společnost Shell po rekordních ziscích vyplatí většině zaměstnanců bonus

shell gas station 1
Londýn - Britská ropná společnost Shell vyplatí po dvou čtvrtletích rekordních zisků většině svých zaměstnanců jednorázový bonus, který činí osm procent z jejich ročního platu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

V ČR se loni ze zemního plynu vyrobilo přes osm procent elektřiny

gas pipe mechanic
Praha - V České republice se loni vyrobilo 8,2 procenta elektřiny ze zemního plynu. Celkem se loni vyrobilo v ČR 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Ze zemního plynu se vyrobilo sedm terawatthodin, meziročně o 6,4 procenta více.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...