1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hrozí nedostatek nejdůležitějšího paliva, dotkl by se všeho

electicity pylon 2
Londýn - Žádné palivo na světě není pro světovou ekonomiku tak důležité jako nafta. Pohání nákladní a osobní auta, autobusy, lodě a vlaky, ale také stroje ve stavebnictví, výrobě a zemědělství. Používá se také při vytápění domácností a vzhledem k vysoké ceně zemního plynu se na některých místech používá k výrobě elektřiny.

Pražská plynárenská od ledna zdraží plyn u hlavního tarifu, v průměru o 11,2 pct

gas meter
Praha - Energetická společnost Pražská plynárenská zvýší od začátku příštího roku ceny u svého základního tarifu Standard, a to v průměru o 11,2 procenta. Zákazníci tak budou platit zastropované ceny. U ostatních tarifů se ceny měnit nebudou. Informovala o tom

PRE zdraží elektřinu a plyn, většina klientů bude platit zastropované ceny

Electricity pylons 1
Praha - Pražská energetika (PRE) od ledna příštího roku zdraží dodávky elektřiny a plynu. Většina zákazníků bude platit vládou zastropované ceny, proti současnosti si tak průměrná pražská domácnost připlatí nižší stovky korun měsíčně.

Tokajev nařídil zvětšit přepravu ropy trasou obcházející Rusko

oil pipeline transneft
Astana - Prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev nařídil zvýšit objemy ropy přepravované přes přístavy Aktau a Kuryk u Kaspického moře na 20 milionů tun ročně, uvedl na svém webu ruský list Kommersant s odvoláním na komuniké prezidentské kanceláře. Trasa vedoucí přes Kaspické moře obchází Rusko, zdůraznil deník.

Nové lampy v Prostějově snížily v říjnu spotřebu elektřiny o polovinu

light bulb1
Prostějov - Poloviční spotřebu elektrické energie ve srovnání s předchozími lety eviduje za říjen radnice v Prostějově v částech města, ve kterých letos dala vyměnit stará sodíková svítidla za moderní LED světla. Modernizováno bylo 209 svítidel v Kolářových sadech a v části sídliště Svobody.

Polsko nezavře uhelné doly, dokud nebude mít jadernou elektrárnu

polish flag
Varšava - Polsko nezavře žádný uhelný důl, dokud v zemi nebudou spuštěny první jaderné reaktory. Řekl to vicepremiér a ministr státního majetku Jacek Sasin. Polsko plánuje uvést svůj první jaderný reaktor do provozu v roce 2033.

Veolia Energie pokračuje v přípravě multipalivového kotle v Teplárně Karviná

veolia logo
Karviná - Společnost Veolia Energie ČR získala souhlasné stanovisko ministerstva životního prostředí v procesu EIA a zahajuje další legislativní i technické kroky přípravy stavby multipalivového kotle v Teplárně Karviná. Nový kotel bude umět spalovat biomasu a tuhá alternativní paliva vyrobená z komunálních dále nerecyklovatelných odpadů.

ČEZ Teplárenská v příštím roce zdraží teplo v průměru o 20 procent

CEZ worker
Praha - Energetická společnost ČEZ Teplárenská v příštím roce zvýší ceny tepla z elektráren a tepláren v průměru o 20 procent, což bude v průměru kolem 123 korun měsíčně. Ke zdražení přispělo zejména navýšení nákladů na povolenky a na výrobu. ČTK o tom informoval ČEZ.

ATAS Náchod snížil teplotu na pracovištích, vyměňuje okna a zvažuje fotovoltaiku

atas nachod logo
Náchod - Elektrotechnická společnost ATAS elektromotory Náchod ve snaze šetřit energie snížila teplotu na pracovištích v dílnách i kancelářích přibližně o dva až tři stupně.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...