1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Polsko zvažuje vstup francouzské EDF do výstavby polských jaderných elektráren

edf energy logo
Varšava - Polská vláda v případě druhé fáze svého programu výstavby jaderných elektráren zvažuje vstup francouzské společnosti EDF. S odvoláním na rozhovor s náměstkem ministra pro klima to napsala agentura Bloomberg. Rozhodnutí o další elektrárně a jejím umístění musí padnout do roku 2028.

Technologickou firmu Somi, která vyvíjí chytré fotovoltaiky, povede Yveta Sammon

solarne panely
Praha - Novou výkonnou ředitelkou české technologické společnosti Somi Applications and Services, která vyvíjí fotovoltaiku řízenou umělou inteligencí, je od ledna Yveta Sammon. Ve funkci nahradila Václava Pávka. Firma o tom informovala ČTK.

AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Amper summit 2024
AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

ExxonMobil varoval, že by ho byrokracie mohla v EU odradit od investic

exxon mobile
Brusel - Americký ropný gigant ExxonMobil varoval, že je připraven přesunout plánované investice do projektů souvisejících s klimatem v řádu miliard dolarů z Evropské unie do jiných částí světa, pokud Brusel neomezí byrokracii v oblasti ochrany životního prostředí.

ČR musí přidat v rozvoji využití vodíku, jinak hrozí miliardové pokuty

hydrogen
Praha - Česká republika se musí důsledněji zaměřit na využití vodíku v průmyslu či dopravě, uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR. Varoval před tím, že bez rozvoje vodíkové ekonomiky hrozí tuzemským firmám po roce 2030 miliardové pokuty za nedodržování evropských směrnic a také dražší emisní povolenky.

Moravská Třebová si pořídí sluneční elektrárny na pět městských budov

solar panels2
Moravská Třebová - Moravská Třebová na Svitavsku dá nainstalovat na střechy městských budov fotovoltaické elektrárny. Solární panely o celkovém výkonu 300 kilowattů (kW) se do poloviny roku 2025 objeví na pěti objektech.

Pražská plynárenská od března zlevní plyn v průměru o 6,1 procenta

gas fire2
Praha - Pražská plynárenská od března zlevní dodávky energií. Oproti současnosti sníží ceny zemního plynu u svého základního ceníku bez fixace v průměru o 6,1 procenta. Spotřebitelé tak podle společnosti ročně ušetří v řádu stovek až tisíců korun. Spolu s tím firma upraví i své fixované produkty.

Úložiště jaderného odpadu bude mít minimální dopady na okolí, říká expert

nuclear logo2
Praha - Úložiště jaderného odpadu by mělo na půdu minimální enviromentální dopady a v Evropě se lepší varianty nakládaní s radioaktivním dopadem nenabízejí, řekl ČTK Jan Rohovec z Geologického ústavu Akademie věd ČR.

Do Česka se loni vrátily záporné ceny elektřiny, bylo jich nejvíce od roku 2015

electricity pylon 3
Praha - Do Česka se v loňském roce po energetické krizi ve zvýšené míře vrátily takzvané záporné ceny elektřiny, kdy výrobci platí za odběr nadbytečné elektřiny. Podle statistik se loni jednalo o 134 hodin se zápornou cenou elektřiny, což je meziročně o 126 hodin více a zároveň nejvíce za posledních minimálně devět let.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...