1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

U vysokozdvižných vozíků stále dominuje nafta. Díky univerzálnímu použití ale roste poptávka po LPG pohonu

LPG bottles
Praha - Vysokozdvižný vozík (VZV) je pro mnoho firem pomocníkem, bez něhož se neobejdou. Při jeho výběru je důležité ekonomické, ale i ekologické hledisko. Nejoblíbenějším pohonem je stále diesel, roste však poptávka po VZV poháněných LPG, respektive zkapalněným propanem.

Elektrárna Poříčí má nový elektrokotel

CEZ worker
Hradec Králové – Elektrárna Poříčí má nový elektrokotel, který bude sloužit jako záložní zdroj pro stabilizaci energetické soustavy i při výpadku fluidních kotlů pro dodávky tepla na Trutnovsku.

ČEPS v prvním pololetí 2020 hospodařila se ziskem 1,8 miliardy Kč

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS v prvním pololetí roku 2020 vykázala zisk 1,8 miliardy Kč. Výnosy společnosti meziročně vzrostly, vlivem situace spojené se šířením onemocnění COVID-19 se zvýšily také náklady, a to zejména na nákup služeb výkonové rovnováhy.

Teplárny Brno zahájily dodávky tepla

Teplaren4
S nástupem astronomického podzimu přichází i první výraznější ochlazení s průměrnými denními teplotami pod 13 °C. Po téměř čtyřměsíční přestávce se tak v pátek 25. září 2020 opět rozehřejí radiátory v brněnských domácnostech, nemocnicích, kancelářích a dalších objektech zásobovaných Teplárnami Brno.

O technický obor Energetika je díky dukovanské elektrárně mimořádný zájem

CEZ logo
Jedna dívka a 29 mladých mužů nastoupilo s novým školním rokem na cestu energetického vzdělávání v Střední průmyslové škole v Třebíči. Jde o výběr ze 77 uchazečů o tento typ technického vzdělávání.

Pět křišťálových komínů pro nejlepší teplárenské projekty roku 2019

Teplaren4
Teplárenské sdružení České republiky na Dnech teplárenství a energetiky ocenilo křišťálovými komíny pětici Projektů roku 2019: výměnu parovodů v Brně – Zábrdovicích, ekologizaci kotlů v Elektrárně Ostrava Třebovice a v Teplárně Olomouc,

10 otázek a odpovědí k Bio LPG. První „várka“ se na českých čerpacích stanicích objevila letos v červenci

LPG bottles
Praha - Bio LPG představuje emisně čistou variantu klasického fosilního LPG. Od července na něj už jezdí automobily na severní Moravě.

Konference Dny teplárenství a energetiky 2020: Budou moci teplárny využít prostředky z Modernizačního fondu?

Energotrans 3 14
Praha - Modernizační fond, na který všechny energetické zdroje už nějakou dobu čekaly, bude rozdělovat dotace od roku 2021. Evropská komise aktuálně vydala podrobná pravidla jeho fungování.

ŠKO-ENERGO v další fázi projektu nastavila příznivou cenu nabíjení elektromobilů

ško energo
Mladá Boleslav – Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...