1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Globální kapacita obnovitelných zdrojů energie loni vzrostla o 9,6 procenta

Solar panels1
Londýn  - Celosvětová kapacita obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vzrostla o rekordních 295 gigawattů (GW), tedy 9,6 procenta, na 3372 GW. Uvedla to Mezinárodní agentura pro obnovitelné energie (IRENA). Upozornila ale, že pro omezení globálního oteplování by bylo potřeba zvýšit kapacitu třikrát rychleji.

Gazprom dodal do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní množství plynu za den

gas pipe mechanic
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom v pondělí dodala do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní objem plynu za den. Firma to podle médií oznámila dnes, kdy je druhým dnem na návštěvě Moskvy čínský prezident Si Ťin-pching.

Moldavsko po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruského Gazpromu

gas pipeline1
Kišiněv - Moldavsko zhruba po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruské společnosti Gazprom. Informoval o tom šéf moldavské státní plynárenské společnosti Moldovagaz Vadim Ceban.

Pražská plynárenská: Češi po zastropování cen postupně přestávají šetřit plynem

gas fire2
Praha - Češi postupně přestávají šetřit při spotřebě plynu. Vliv na to má zastropování cen energií. Na twitteru to uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. Podle něj má na úspory energií v novém roce největší vliv především příznivé počasí. Informace o vývoji spotřeby plynu dalších velkých dodavatelů ČTK zjišťuje.

ČEZ si loni výrazně polepšil, analytici očekávají čistý zisk nad 70 miliard Kč

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ si podle odhadů analytiků v loňském roce meziročně výrazně polepšila. Čistý zisk společnosti za celý rok podle jejich odhadů vzrostl nad 70 miliard korun, což by bylo až sedmkrát víc než předloni. To se projeví i na výplatě dividendy. V hospodaření firmy se loni promítl prudký růst cen energií.

Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku

CEZ logo
Ostrava - Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku. Výkon bateriového úložiště bude deset megawattů a systém pojme 9,45 megawatthodiny energie, tedy trojnásobek současné největší baterie ČEZ v Tušimicích na Chomutovsku.

V Mauritánii má vzniknout zařízení na výrobu zeleného vodíku za 34 mld. USD

hydrogen
Berlín - Konsorcium Infinity Power plánuje postavit v Mauritánii zařízení na výrobu zeleného vodíku. Investice by mohla činit až 34 miliard USD (758,2 miliardy Kč).

Na letišti Hradčany v Ralsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku

solar panel
Liberec - Na letišti Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku. Liberecký kraj si nechal zpracovat studii řešení na báňské univerzitě v Ostravě. Krajští zastupitelé budou posuzovat tři varianty, zjistila ČTK.

Rusko přestalo dodávat ropu ropovodem Družba do Polska, do Česka proudí dál

oil pipeline transneft
Varšava/Praha - Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska. Na twitteru o tom informoval šéf rafinerské společnosti PKN Orlen Daniel Obajtek.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...