1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Raben Logistics Czech s.r.o.

Raben 16
Nové Eurohuby pro ještě lepší logistiku

Společnost Raben Logistics Czech s.r.o. je jedním z předních poskytovatelů logistických služeb v České republice. Díky špičkové flotile, rozsáhlé síti poboček a moderním skladovým prostorům dokáže českým i zahraničním zákazníkům poskytovat logistické služby nejvyšší kvality. O aktuálních výzvách pro letošní rok si dnes povídáme s Jakubem Trnkou, jednatelem a ředitelem společnosti.

ALW INDUSTRY, s.r.o.

ALW industry 23
Slovenská akvizice a špičkové produkty pro automotive

ALW INDUSTRY, s.r.o., je česká společnost založená v roce 1994. Své výrobky dodává zákazníkům z Evropy, Ameriky a Asie. Známe je všichni, kdo jezdíme vozy střední a vyšší třídy většiny známých značek. O tom, jaké to je úspěšně podnikat ve výrobě komponentů pro věčně turbulentní automotive průmysl, si nyní povídáme s Ing. Vojtěchem Vyroubalem, jednatelem společnosti.

ELKOPLAST CZ, s.r.o.

ELKOPLAST 23
Vše pro bezchybné zabezpečení odpadů i vody

Ve Zlíne sídlí česká výrobní společnost s více než 20letou tradicí v oblasti techniky pro sběr, třídění a přepravu odpadů. Již od samých začátků v roce 1991 se úspěšně etablovala na náročných evropských trzích v oblasti výrobků pro odpadové hospodářství.

EZH, a.s.

Komplexní elektroinstalační a projekční služby

V roce 2003 vznikla v Brně společnost, která působí jako elektromontážní firma. Svůj servis poskytuje zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Nejvíce se zaměřuje na stavebnictví, kde má plný záběr od občanských staveb, přes projekty pro průmysl, logistická centra, polyfunkční budovy, až po projekty spojené s energetikou. „Během své existence jsme již prokázali, že umíme získávat a řídit velké a složité projekty, a to nejen na domácím trhu,“ řekl Josef Surka, předseda představenstva, který nastoupil do funkce v roce 2011.

KONSIT, a.s.

KONSIT 23
Krizové období nás posunulo, naučili jsme se lépe plánovat

„Chceme si uhájit náš ekonomický růst navzdory současné době, která je stále velmi nepředvídatelná a špatně se v ní plánuje,“ otevírá náš rozhovor Pavel Polcar, generální ředitel pražské společnosti KONSIT, která je přední tuzemskou stavební firmou s letitou tradicí a bohatými zkušenostmi.

FERMAT CZ, s.r.o.

FERMAT 23
Špičkové stroje, ktoré zaujmú doma aj v zahraničí

Spoločnosť FERMAT CZ bola založená v roku 1990 Jiřím Ferencom a Miroslavom Matysom, ktorých priezviská boli použité pri tvorbe názvu spoločnosti. V súčasnosti je popredným výrobcom najvýkonnejších a najpresnejších horizontálnych vyvrtávačiek, frézovačiek a valcových brúsok.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
Naše investiční plány jsou opět ambiciózní

„Po velmi složitém průběhu minulého roku jsme do roku 2023 vstoupili s daleko klidnějším pocitem,“ říká na úvod našeho rozhovoru Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna (DPMB), který očekává, že ke stabilnějšímu vývoji přispějí především zajištěné nákupy energií za předvídatelné ceny.

Assa Abloy Opening Solutions CZ, s.r.o.

assa abloy
Soustředíme se na vývoj, Průmysl 4.0 i udržitelnost

Už od roku 1911 se v Rychnově nad Kněžnou nachází strojírenský výrobní závod, jehož produkce se od původního železářského zboží dostala až k moderním výrobkům z oblasti elektromechanických zámků. „Historie naší společnosti je dlouhá a jsme rádi, že se nám nadále daří držet tradiční odkaz spojený zejména s produkty značky FAB, které jsou pro nás naprosto typické.

Nippon Express (Deutschland) GmbH & Co. KG, odštěpný závod

Nippon express 23
Rozšiřujeme spolupráci s novými obchodními partnery

Společnost Nippon Express poskytuje komplexní obchodní řešení integrací různých druhů dopravy po celém světě. Specializuje se na námořní a letecké přepravy zboží, ale poskytuje také železniční, kamionovou a kombinovanou přepravu. Nedílnou součástí palety jejích služeb je také zastupování zákazníků v celním řízení. Jako logistický konzultant si klade za cíl propojit svět prostřednictvím dopravy.

PRAKAB Pražská Kabelovna, s.r.o.

Prakab 16
Jsme rodinný podnik, který si uvědomuje svoji odpovědnost k okolí

Vyrábět, vyrábět a vyrábět. To je, s nadsázkou řečeno, hlavní letošní cíl a úkol pro společnost PRAKAB Pražská Kabelovna, která chce podle slov generálního ředitele Tomáše Zieschanga rovněž zvýšit výrobní kapacity díky příjmu zhruba tří desítek nových zaměstnanců. Stejně tak by ráda znovu atakovala rekordní čísla z loňského roku, kdy se jí podařilo dosáhnout obratu ve výši bezmála 6 miliard korun.

Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.

Fyzikalni ustav AV CR
Superlasery a nové materiály ve službách světové vědy a českého průmyslu

Fyzikální ústav Akademie věd České republiky (FZÚ) je veřejná výzkumná instituce, která se zaměřuje na základní a aplikovaný výzkum v oblasti fyzikálních a technických věd s přesahem do dalších oborů. Je největším pracovištěm Akademie věd s více než 500 výzkumnými pracovníky. Nejvíce aplikačně zaměřená pracoviště v rámci FZÚ jsou laserové centrum HiLASE a Sekce optiky spravující Národní centrum kompetence (NCK) MATCA a inovační centrum Brain4Industry.

LYCKEBY AMYLEX, a.s.

lyckeby 20
Podnik s vysoce konkurenceschopným výrobním a prodejním programem

Akciová společnost LYCKEBY AMYLEX je největším výrobcem bramborového škrobu v České republice. Podstatnou část vyrobeného bramborového škrobu dále zpracovává na dextriny a modifikované škroby pro papírenský průmysl. Při výrobě používá plně automatizované technologie na té nejvyšší úrovni a její výrobky nalézají uplatnění především v technickém průmyslu. Více nám v rozhovoru pro časopis Průmysl Dnes prozradil generální ředitel Ivica Punčikar.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...