1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

LOMA SYSTEMS, s.r.o.

loma Systems 20
Pro zákazníky hledáme řešení, která se hodí přímo do jejich výroby

LOMA SYSTEMS, s.r.o., je předním českým výrobcem kontrolních a vážicích systémů v potravinářském, farmaceutickém a balicím průmyslu. Je součástí skupiny LOMA SYSTEMS, do které patří také závody ve Velké Británii, USA a Brazílii.

AGC Processing Teplice, a.s.

Agc automotive 18
Zaměřujeme se na digitalizaci i na nové trhy

Investiční program ve výši 6 milionů euro byl v předchozích letech jednou z priorit přední sklářské společnosti AGC Processing Teplice, jejíž dva výrobní závody se zaměřují na produkci skla pro velké stavební projekty, respektive pro aplikace v interiérovém designu. Také letos firma pokračuje v investicích, a to zejména do přípravy digitalizace řízení výroby. Výzvou je i postupná změna portfolia, ve kterém by měl hrát stále významnější roli segment velkoformátových produktů.

MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Studenka 17
Prioritou pro nás i ve 21. století zůstává železnice

Strojírenská a kovářská výroba ve Studénce má tradici od roku 1900. Místní Vagonka, jak se podniku říká s nostalgií dodnes, výrazně zasáhla do života obyvatel původně zemědělského kraje. Poskytla jim – a dodnes poskytuje – práci.

Recycling – kovové odpady, a.s.

Recycling kov.odpady 21
Provozuje nejmodernější drtič v Česku

Největší zpracovatel autovraků v České republice se na současnou pozici vypracoval doslova od píky. Společnost začínala v 90. letech bez jakéhokoli technického zázemí a vše, co vydělala, investovala do svého rozvoje. Dnes využívá nejmodernější technologie a věnuje se inovativním projektům.

Devro, s.r.o.

Devro 18
Náš byznys má stále potenciál růstu

Na novou cestu s názvem „Devro Way“ se v předchozích letech vydala tradiční tuzemská potravinářská společnost Devro, v jejíchž závodech v Jilemnici a ve Slavkově u Brna pracuje přibližně 900 zaměstnanců.

CEE Logistics, a.s.

CEE logistics 21
Musíme být připravení i na výkyvy a nejistoty

Cestou každoroční růstové strategie se v roce 2011 vydala pardubická přepravní společnost CEE Logistics, která se od počátků svého podnikání zaměřuje především na velkoobjemové přepravy pro zahraniční zákazníky z automobilového průmyslu. Díky rozsáhlým investicím se jí podařilo postavit vlastní vozový park s více než 400 vozidly a zhruba 350 řidiči.

GO Steel Frýdek Místek, a.s.

GO Steel FM 20
Propad na trhu je viditelný, ale zůstáváme optimisty

Lašský region, jehož centrum se soustředí ve Frýdku-Místku, je dlouhodobě proslulý zpracováním kovů. Sídlí zde společnost GO Steel Frýdek Místek, a.s., tradiční výrobce za studena válcovaných ocelových plechů. Počátek podniku je spjatý se vznikem místní huti v roce 1833. Společnost později prošla znárodněním i privatizací a od roku 2018 je součástí kapitálové skupiny Stalprodukt S.A. Po celou dobu své historie se podnik věnuje hutnickému řemeslu a v současné době jsou jeho hlavním artiklem ocelové pásy izotropní a anizotropní určené pro elektrotechniku.

Promens, a.s.

Uvádíme plasty do pohybu

Z původně výzkumného týmu lokalizovaného ve Zlíně vyrostl během uplynulých 30 let uznávaný výrobce plastových dílů, který pracuje pro ty nejlepší na trhu. Velkoplošné plastové díly od Promens, a.s., nakupují například Volvo Car, Škoda, Iveco nebo Seco. Vývojový dodavatel nyní pracuje například i na prototypu palubní desky pro elektrický vůz NIKOLA Tree. „Do procesu vstupujeme už při prvotním návrhu výrobků, diskutujeme výrobní technologie, materiály i koncepty,“ říká v rozhovoru generální ředitel Robert Zatloukal.

ŽĎAS, a.s.

ŽĎAS 1 14
Zákazníkům nabízíme pod jednou střechou celou paletu služeb

Společnost ŽĎAS, a.s., která patří ke špičce našeho strojírenství, působí na českém trhu už 70 let. Závod je předním výrobcem tvářecích strojů, zařízení pro zpracování válcovaných výrobků, produktů metalurgie a lisovacích nástrojů. Výrobní haly podniku jsou vybaveny kvalitními stroji k provádění lehkého i těžkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Především o produktovém portfoliu a používaných technologiích jsme si povídali s generálním ředitelem společnosti Ing. Pavlem Cesnekem, MBA.

LINET spol. s r.o.

Linet 16
Slavíme 30 let, výroba jede naplno a rozrůstáme se

Výrobce nemocničních lůžek, společnost LINET spol. s r.o., letos slaví 30. výročí od svého založení. Když v roce 1990 vznikala, zdálo se téměř nemožné na mezinárodním trhu prorazit. Firmě se to ale podařilo a dnes je ve svém oboru evropskou jedničkou a světovou trojkou. Letošní fiskální rok plánuje uzavřít s tržbami, které se budou blížit 10 miliardám korun.

COLAS CZ a.s.

Colas cz 18
Využijme krizi jako příležitost

V porovnání s jinými obory je na tom stavebnictví ještě poměrně dobře. Pozemní výstavba sice zažívá útlum, ale inženýrské stavitelství mírně roste. Zda se koronavirová krize stavebnictví dotkne naplno, nebo ne, bude záležet i na přístupu vlády, tedy na tom, zda naplní své sliby a udrží investice do infrastruktury. Společnost COLAS CZ a.s., lídr na stavebním trhu, zatím zůstává optimistická. „Nebojme se krize, využijme ji jako možné příležitosti,“ říká v rozhovoru obchodní ředitel Ing. Tomáš Hlaváček.

NOVEM Car Interior Design, k.s.

Novem car 2016
Exkluzivní kvalita spojená s elegantním designem produktů

Společnost NOVEM, která sídlí v německém městě Vorbach, je světovým lídrem v oblasti dekorativních funkčních prvků pro interiéry vyšších tříd automobilů. Mezi její zákazníky patří nejprestižnější výrobci vozů v prémiovém segmentu, jako jsou Audi, BMW, Mercedes, Daimler, Porsche nebo Maserati, kteří dokážou ocenit inovativní technologii, exkluzivní kvalitu a elegantní design produktů.

Prefa Brno a.s.

Prefa Brno 20
Rozmanitost produktového portfolia přispívá ke stabilitě firmy

Společnost Prefa Brno, a.s., se řadí k předním výrobcům betonových stavebních dílců v České republice. Zaměřuje se na výrobky z betonu, železobetonu a předpjatého betonu a svým zákazníkům poskytuje celou škálu služeb spojených s dodávkami produktů do stavebnictví. Především o produktovém portfoliu firmy jsme si povídali s jejím generálním ředitelem Ing. Michalem Holákem.

Heberger CZ s.r.o.

Heberger 20
Navzdory krizi stavíme architektonicky zajímavá díla

Hned v 90. letech, krátce po svém vstupu na český trh, se společnost Heberger CZ s.r.o., zapsala jako špičkový dodavatel generálních staveb. Realizovala budovy a haly pro přední výrobní podniky nebo bankovní domy. Aktuálně pomáhá společnostem i s technickým servisem nebo s energetickými úsporami. Letos má i přes krizi cloumající stavebním trhem dostatek zakázek.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...