1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

EUROVIA CS, a.s. závod mosty a konstrukce

Eurovia sk 19
Staví technologicky náročné mosty v Česku i na Slovensku

Postavit most přes řeku nebo dálnici je ve stavebnictví obzvlášť náročná disciplína. Ke špičkám ve svém oboru se řadí společnost EUROVIA CS, a.s., potažmo její závod mosty a konstrukce. Za sebou má například stavbu Starého mostu v Bratislavě, kterou zvládla v rekordním čase dvou let. Nyní se podílí na rekonstrukci mostů v rámci oprav na nejvytíženější české dálnici D1.

Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o.

Tiberina automotive Bela 15
Špičkové komponenty ocenené zákazníkmi aj partnermi

Spoločnosť Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o., je súčasťou talianskej Tiberina Group a sídli v stredočeskom meste Bělá pod Bezdězem. Skupina Tiberina sa zameriava na výrobu kovových súčiastok pre automobily a jej závody sa nachádzajú v Taliansku, Turecku, Nemecku, Brazílii a Argentíne. Závod v Bělej pod Bezdězem zapadá do koncepcie skupiny výrobou dielov pre známe automobilové koncerny ako Škoda, Fiat a PSA.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf 15
Letos chceme navýšit tržby o 50 milionů korun

V růstu tržeb, které loni dosáhly plánované hodnoty 1,7 miliardy korun, chce i v roce 2019 pokračovat společnost TOS VARNSDORF. Podle obchodního ředitele Miloše Holakovského se vzhledem k avizovanému ochlazení trhu jedná o ambiciózní plán, ale přední světový výrobce obráběcích strojů je přesvědčen o tom, že bude naplněn.

Typos, tiskařské závody, s.r.o.

typos 19
Tlač sa vracia domov

Spoločnosť Typos, tiskařské závody, s.r.o., je súčasťou skupiny EDS Group, ktorá bola založená v roku 1992 v Nemecku. Skupina dnes pôsobí v piatich krajinách (Nemecko, Česká republika, Poľsko, Rumunsko a Maďarsko) a dokopy ju môžeme nájsť na deviatich miestach. Aj vďaka tomu je jedným z lídrov európskeho tlačiarenského priemyslu a ponúka služby digitálnej aj hárkovej ofsetovej tlače.

GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o.

grupo antolin ostrava 18
Závod se za 10 let vypracoval na špici mezi výrobci autodílů

Před 10 lety byl na zelené louce v Ostravě postaven závod španělského koncernu, který se specializuje na výrobu automobilových dílů. Společnost GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o., získala první zakázky a rozběhla produkci stropních panelů, svého jediného produktu. Na trhu se zapsala dobře, a tak následovaly další projekty, například pro automobilku Kia nebo pro koncern Volkswagen. Když se firma nyní ohlíží zpět a připomíná si kulaté jubileum, vidí za sebou kus dobře odvedené práce.

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.

ustav anorg chem 18
Jejich výzkumná činnost vzbuzuje zájem po celém světě

Jednou z významných institucí Akademie věd ČR je Ústav organické chemie a biochemie, jehož posláním je především základní výzkumná činnost. Podle jeho ředitele, RNDr. PhDr. Zdeňka Hostomského, CSc., má ovšem ÚOCHB k dispozici potřebnou organizační infrastrukturu a zkušené pracovníky, a může tedy zachytit a v praxi úspěšně uplatnit zajímavé poznatky.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Zvyšuje objemy i kvalitu produktů

V době šlapající ekonomiky je vysoká poptávka po surovinách, dřevo nevyjímaje, a tak se daří i závodu Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., který zpracovává dřevo. Z výroby je klíčová hlavně produkce řeziva, která se na obratu firmy podílí z největší části. Letos se společnosti daří plnit plán s předstihem, chystá nové investice a zvyšuje kapacitu i kvalitu produktů.

Jaderná elektrárna Dukovany – ČEZ, a.s.

CEZ Dukovany 3 14
Získala novou provozní licenci na dalších 20 let

Nejstarší jaderné elektrárně v České republice se podařilo získat novou provozní licenci s předpokladem provozu na dalších 20 let. Později by elektřinu mohly vyrábět nové bloky, o jejichž dostavbě se už několik let diskutuje. „Jsem přesvědčen, že stavět se bude. V České republice totiž nemáme příliš jiných předvídatelných a plánovatelných zdrojů elektřiny,“ říká v rozhovoru Miloš Štěpanovský, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

AGC Automotive Czech, a.s.

Agc automotive 18
Automobilová skla budou interaktivní součástí vozu

Zasklení automobilů neplní jen bezpečnostní a estetickou funkci. Automobilky i koncoví zákazníci od nich očekávají daleko více. Autoskla se v blízké budoucnosti promění v chytré prvky, které poskytnou veškerý komfort týkající se světelných podmínek, teploty a vnitřní i vnější komunikace. Na to se připravuje společnost AGC Automotive Czech, a.s., která chce v oboru udávat trendy.

Elektrárna Počerady – ČEZ, a.s.

Elektrarna Pocerady
Tradiční uhelná elektrárna může fungovat i po roce 2023

Přibližně uprostřed trojúhelníku měst Louny, Žatec a Most, která se nacházejí na severozápadě Česka, leží již od roku 1970 Elektrárna Počerady. Dodnes patří k nejvytěžovanějším a nejvýkonnějším zdrojům uhelných elektráren s tím, že za loňský rok vyrobila 5,9 TWh elektrické energie a do sítě dodala 5,4 TWh elektrické energie.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Mění se v univerzitu 21. století, která stojí o bývalé manažery

Nedávno zveřejněná statistika ukázala, že Česká republika v procesu digitalizace pokulhává. Trendu čelí i vysoké školy, Mendelovu univerzitu v Brně nevyjímaje. Nové vedení vytváří univerzitu, která bude splňovat požadavky 21. století – bude otevřená, moderní a digitalizovaná.

PILOUS, spol. s r.o.

Pilous 18
Od palet k důmyslným obalům pro automotive i zbrojaře

Už více než čtvrtstoletí jsou doménou společnosti PILOUS, spol. s r.o., obaly. Vyrábí je hlavně ze dřeva a z lepenky. Orientuje se především na obalová řešení pro technické branže, jako je automobilový, elektrotechnický nebo zbrojařský průmysl. Výrobky zůstávají nejen na českém trhu, ale putují také za hranice – na Slovensko, do Maďarska, Rumunska, Rakouska, Německa a Španělska.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vseob fakult nem praha 18
Zásadní událostí je stavba nového urgentního příjmu

Poskytovat pacientům kvalitní všestrannou péči je úkol, který se odborníkům ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze daří úspěšně plnit již od roku 1790. Mimořádná tradice zavazuje současný management i všechny zdravotníky k tomu, aby podmínky pro léčbu byly nadále co nejlepší.

TES Vsetín, s.r.o.

TES Vsetin 18
Inovácie sú kľúčom k trvácnosti

S takmer storočnou históriou patrí TES Vsetín medzi etablované české firmy. Približne 600 zamestnancov spoločnosti vyrába priemyselné elektrické stroje na zákazku a napriek tomu, že TES je primárne českou firmou, jej produkty smerujú do celého sveta a na export je určených až 80 % jej výrobkov.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...