1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

NOVARES CZ Janovice, s.r.o.

novares 18
Výrobce kinetických modulů přistavuje a očekává zdvojnásobení obratu

Bývala tady vojenská kasárna, v nichž sloužil autor legendárních Černých Baronů. Natáčel se zde neméně slavný film Copak je to za vojáka. Vojenský areál se ale před několika lety proměnil k nepoznání.

Nedcon Bohemia, s.r.o.

Nedcon 18
Skladové systémy pořád inovujeme, trendem je hlavně automatizace

Skladové regály postavené z komponent, které se už přes 20 let vyrábí v českém závodě u Pardubic, slouží pro uskladnění výrobků a zboží po celém světě. Společnost Nedcon Bohemia, s.r.o., je jediným výrobním závodem holandského koncernu NEDCON a její postavení ve skupině je tak naprosto zásadní. „Vše, co naše obchodní organizace v Holandsku prodá, se realizuje u nás. Veškeré komponenty pro skladovací systémy vyrábíme pomocí vlastních kapacit,“ říká v rozhovoru Ing. Roman Bleha, výkonný ředitel společnosti.

MASO UZENINY POLIČKA, a.s.

Maso Policka 18
K masu přistupujeme s úctou, pomáhají nám technologie a inovace

I tak tradiční obor, jako je zpracování masa, má co do činění s moderními technologiemi. Své o tom vědí ve společnosti MASO UZENINY POLIČKA, a.s., kde aktuálně pracují na modernizaci hovězí porážky. Současně investují do nákupu nových technologií, například baliček, porcovaček nebo tvarovaček, aby zákazníkům, mezi něž patří například McDonald’s nebo řetězce supermarketů a hypermarketů, mohli dodávat výrobky v požadované kvalitě.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Do tradiční uzenářské výroby zapojují i moderní technologie

Už sto let je tváří Kosteleckých uzenin noblesní gentleman v obleku, který se zakusuje do párku. Nezaměnitelné logo bude největšího výrobce uzenin v České republice doprovázet i nadále, stejně jako poctivé řeznické řemeslo. Co se ale proměňuje, jsou výrobní technologie. I do výroby uzenin promlouvají trendy automatizace nebo robotizace, alespoň v některých oblastech.

HSF System, a.s.

HSF system 18
Jsme zvyklí bojovat a nevzdávat se

V roce 2002 začínala jako malý dodavatel střech a fasád, dnes ovšem ostravská společnost HSF System patří mezi respektované generální dodavatele velkých stavebních projektů. Její obrat přesahoval v posledních letech miliardu korun a díky stabilní strategii se stala jednou z nejúspěšnějších firem na českém i slovenském trhu.

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Stat ustav kontr leciv 18
Prioritou zůstává elektronizace zdravotnictví

Od ledna letošního roku je v Česku povinná elektronická preskripce označovaná taktéž jako „eRecept“, který je vnímán jako první z kroků ke skutečné elektronizaci celého zdravotnictví. Zřízení a provoz této novinky má na starost Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), jehož historie sahá až do časů vzniku samostatného Československa v roce 1918.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Vseob fakult nem praha 18
Investuje stovky milionů korun do technologií a infrastruktury

Jen málo nemocnic v České republice se může pochlubit, že byly založeny ještě v 18. století jako Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. Lékařské zařízení vzniklo v roce 1790 a dnes je největším poskytovatelem superspecializované léčby v České republice. V nemocnici je například největší tuzemské centrum pro diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy, specializují se zde na transplantaci oční rohovky nebo na komplikovaná chirurgická řešení zubů a obličejových kostí.

Eissmann Automotive Česká republika, s.r.o.

Eismann Cz 18
Kvalitu nekontrolujeme, ale vyrábíme

V Boru u Tachova šijí kožené interiérové díly do luxusních vozů, například značek BMW, Audi nebo McLaren. Ačkoli i do místního závodu společnosti Eissmann Automotive Česká republika, s.r.o., pronikají moderní technologie, jako je automatizace nebo robotizace, důležitá zůstává ruční práce.

Devro, s.r.o.

Devro 18
Kvalitní výroba je pilířem úspěchu

Za dlouhodobě konstantní považuje ekonomické výsledky společnosti Devro, která je tradičním českým výrobcem a dodavatelem širokého sortimentu obalů na masné výrobky, její jednatelka Irena Beranová. V rámci stejnojmenné nadnárodní skupiny mají výrobní podniky v Jilemnici a ve Slavkově výsadní postavení. A to nejen díky tomu, že dávají práci více než tisícovce zaměstnanců a že rok 2016 dosáhly zisku ve výši jedné miliardy korun. Více už se dozvíme v následujícím rozhovoru.

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Dominantní podíl na trhu jsme schopni uhájit

Nikoli zaprášený dinosaurus, ale moderní národní dopravce, který má know-how, kvalitní technické zázemí, nová vozidla i zkušený personál. To vše patří do současné vizitky společnosti České dráhy, která v loňském roce pokračovala v růstovém trendu v železniční dopravě. Její vlaky přepravily celkem 174,7 milionu cestujících, což je meziroční přírůstek o 3,2 milionu.

Doosan Škoda Power, s.r.o.

doosan 15
Parní turbína – tradiční produkt, který vyžaduje nové přístupy

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power je stálicí na globálním trhu energetického strojírenství. Její parní turbíny, které vyrábí už více než 100 let, slouží v elektrárnách napříč kontinenty. Vysoce účinná zařízení o výkonech od 10 do 1200 MW se snaží neustále inovovat a zkvalitňovat všechny procesy od technické přípravy a výroby až po zprovoznění a údržbu.

Správa železniční dopravní cesty, s.o.

SZDC 16
Rozsáhlá modernizace nádraží i tratí vstupuje do další etapy

Rekonstrukce stovek nádražních budov za více než 8 miliard korun je jedním z aktuálních úkolů Správy železniční dopravní cesty. Státní organizace, která zajišťuje provoz a rozvoj české železniční sítě, se však zaměřuje také na modernizaci tratí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
120 let od prvního nákladního vozu

Z výrobců těžkých nákladních vozidel na historickém území Česka zůstala jediná značka: TATRA, dnes TATRA TRUCKS, a.s. Jako jediná drží ve svém segmentu vztyčený prapor české konstruktérské školy. Podle slov člena představenstva a ředitele obchodu a marketingu TATRA TRUCKS, a.s., Ing. Martina Šusteka, pro automobilku TATRA vždy platilo, že je nejstarší automobilkou ve střední Evropě a druhou nejstarší na světě.

Veolia Energie ČR, a.s.

Veolia energie cr 18

 

V roce 2016 vyrobila společnost Veolia Energie ČR, a.s., kolem 14 200 TJ tepla, přes 3800 GWh elektřiny a necelých 300-tisíc GJ chladu. Svůj byznys staví na komplexních službách a pravidelně se rozrůstá prostřednictvím akvizic. Pro své zákazníky také zajišťuje optimalizaci spotřeby energií. „Budoucnost vidíme v energeticky úsporných, inovativních a chytrých řešeních,“ říká v rozhovoru Ing. Reda Rahma, obchodní ředitel a člen představenstva.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...