1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Vychováváme a vzděláváme odpovědné hospodáře v krajině

Mendelova univerzita v Brně v letošním roce slaví výročí 105 let od svého založení. Otevírá tři nové studijní programy související s problematikou udržitelnosti, na kterou se škola dlouhodobě zaměřuje. Zároveň v kampusu probíhají rozsáhlé rekonstrukce historické hlavní budovy i pavilonu chemie a biochemie. Podle rektora univerzity Jana Mareše jde o významné kroky k modernizaci areálu, díky kterým budou moci členové akademické obce využívat moderního výzkumného i vzdělávacího prostoru.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Zákaznická orientace výrobce autosedaček pro nejlepší značky světa

Společnost Faurecia spadá do skupiny Forvia Group, která je celosvětovým dodavatelem produktů pro automobilový průmysl. Faurecia patří svou velikostí mezi TOP 10 dodavatelů v rámci automotive a svými komponenty již vybavila každé druhé auto na světě.

M.L.S. Holice, spol. s r.o.

M.L.S.Holice 22
Soustředíme se na stále výkonnější a komplexnější stroje

„Nejvíce si vážím toho, že jsme s našimi lidmi úspěšně prošli všemi úskalími a výzvami, které se před námi během posledních let objevily,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, která loni na podzim s hrdostí oslavila jubilejní 30. výročí od svého založení.

Prefa Brno, a.s.

Prefa Brno 20
Do roku 2024 jdeme s mírným optimismem

Druhý nejúspěšnější rok v novodobé historii má za sebou společnost Prefa Brno, která rok 2023 zakončila s tržbami na úrovni 1,5 miliardy a ziskem ve výši 200 milionů korun. „Historicky nejlepší pro nás byl rok 2022, který nám vyšel až extrémně dobře. Nečekáme, že by se takový výsledek mohl každoročně opakovat, proto loňský rok hodnotíme velmi dobře, a to i přes značný pokles v některých produktových segmentech, jako je například betonová dlažba,“ říká Michal Ševčík, technický ředitel společnosti Prefa Brno, která je předním tuzemským výrobcem betonových stavebních dílců.

fischer Vyškov spol. s r.o.

Fischer Vyskov 16
Naším letošním cílem je dosažení titulu „Firma roku“

Již třicetiletou historii má na českém trhu společnost fischer Vyškov, která vznikla v září roku 1994. V počátcích působila jako ryze montážní závod, ale krok za krokem se rozvíjela do moderního výrobního závodu. Postupně se rozrostla o samostatné oddělení automatizovaného třískového obrábění kovů, profesionální ruční montáže, lisovnu plastů, nástrojárnu, a nakonec v jejím areálu v Ivanovicích na Hané přibyly i dvě výrobní haly, v nichž se vyrábí upevňovací technika. Závod ročně vyprodukuje přes 2 500 typů výrobků, přičemž jde především o kvalitní kotvicí a upevňovací techniku.

Master Builders Solutions CZ, s.r.o.

Masters Builders solution CZ 24
Spojení s koncernem Sika je impulsem pro náš růst

Za obrovskou příležitost pro další rozvoj podnikání nejen na českém stavebním trhu považuje Martin Polák, jednatel společnosti Master Builders Solutions CZ, loni dokončenou akvizici ze strany nadnárodního koncernu Sika, který je světovým lídrem v oboru stavební chemie. Značku Master Builders Solutions budou v rámci přechodného období používat až do podzimu letošního roku, ale přesto už nyní pracují na všech nezbytných integračních procesech, které povedou jak k novému názvu společnosti, tak k formování nové obchodní strategie či k sjednocení jednotlivých týmů i produktového portfolia.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 16
Do rozšíření výroby letos investujeme 200 milionů korun

O více než 100 let zkušeností se může ve svém dalším rozvoji opřít společnost PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, která je předním výrobcem se špičkovým know-how v oblasti kvalitních silových a železničních zabezpečovacích kabelů. Přestože jsou její výrobky většinou skryty, mají mimořádný význam pro fungování moderního světa. Jako inovativní a spolehlivý partner svých zákazníků pracuje každodenně na tom, aby se energie či informace dostaly bezpečně na určené místo.

Recycling - kovové odpady, a.s.

Recycling kov.odpady 21
Expert na odpadové hospodářství a likvidaci autovraků

Společnost Recycling - kovové odpady a.s. vznikla v roce 1996 v Chotěboři. Jedná se o rodinnou českou firmu, která se od svého založení zaměřuje na nakládání s odpady. Za více než 20 let své existence vybudovala více než dvě desítky provozoven po celé ČR, ve kterých zaměstnává zhruba 120 zaměstnanců. Firma je součástí holdingu RKO Group. Recycling - kovové odpady a.s. disponuje vlastním recyklačním a separačním centrem, provozuje též sběrné dvory pro obce a města.

TOS VARNSDORF a.s.

TOS Varnsdorf 15
Obráběcí stroje světové kvality a ambiciózní plány pro rok 2024

Společnost TOS VARNSDORF a.s. je předním světovým dodavatelem kompletních technologií pro obrábění a producentem obráběcích strojů se specializací na výrobu horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, obráběcích center a portálů. Záběr činností je široký, od mechanické konstrukce až po vývoj SW a aplikací. Firma disponuje vlastním vývojovým oddělením a každoročně investuje do vývoje svých produktů a služeb desítky miliónů korun.

ZKL, a.s.

ZKL 23
Zajímají nás železnice, i pro ně inovujeme ložiska

Světu ložisek vládnou inovace. Dobře to ví společnost ZKL, a.s., která se v této strojírenské oblasti pohybuje už od roku 1921. Ačkoli nyní musí čelit celé řadě výzev, které souvisí s globální krizí, nepřestává investovat do výzkumu, vývoje a nových technologií. Potenciál pak vidí v ložiscích pro železnice a zákaznických aplikacích. „Právě v tomto segmentu chystáme řadu novinek a rozšiřujeme i výrobní kapacity,“ říká Ing. Libor Nohál, Ph.D., technický ředitel koncernu a výkonný ředitel společnosti ZKL – Výzkum a vývoj, a.s.

Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.

Metadlyne 16
Práce u nás je atraktivnější i díky automatizaci

Vlivem všeobecně známých globálních faktorů je vývoj v odvětví automotive nadále značně nejistý, což se projevuje nejen na výsledcích jednotlivých automobilek, ale také jejich dodavatelů. Platí to rovněž v případě společnosti Metaldyne Oslavany, která se ve svých závodech v Oslavanech, Zbýšově a Ivančicích zabývá objemovým tvářením nejrůznějších ocelových dílů, určených zejména do osobních a nákladních aut. Přetrvávající pokles zakázek se jí daří částečně kompenzovat díky transferům výrob z německých závodů, které se koncem loňského roku staly novou akvizicí její mateřské korporace AAM z Detroitu.

Erdrich Umformtechnik, s.r.o.

erdrich Unformtechnik 24
V Krnově máme skvělý tým, který táhne za jeden provaz

S nadšením i pro malé věci a také s novou transformační strategií „Fit for Future“ rozvíjí své podnikání na světových trzích německá skupina Erdrich Umformtechnik, která má celkem pět výrobních závodů a přes 1550 zaměstnanců. Od roku 2006 je její součástí také stejnojmenný závod v Krnově, který ve skupině, vyvíjející a vyrábějící především inovativní součásti brzd, podvozků a pohonů pro zákazníky z automobilového průmyslu, zaujímá stále významnější pozici.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...