1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Č. Krumlov připravuje severní obchvat, hotový bude nejdřív za deset let

road construction
Český Krumlov - Český Krumlov připravuje severní obchvat. Bude hotový nejdřív za deset let, řekli radní. Zastupitelé schválili to, že město uzavře smlouvu o spolupráci na obchvatu tahu I/39 s krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Obchvat bude v tunelu.

Rozpočet Správy železnic příští rok klesne o sedm miliard na 57,5 miliardy korun

rails
Praha - Rozpočet Správy železnic příští rok klesne o téměř sedm miliard korun na 57,5 miliardy Kč. Na investice půjde až 37,5 miliardy a na opravy a údržbu stejně jako letos zhruba 20 miliard korun.

Špatně splavné Labe zdrželo lodě s nadměrnými náklady o čtyři měsíce

boat on suez
Praha - Čtyři měsíce musely lodě s nadměrnými náklady v tuzemských přístavech čekat na to, až bude dostatečně splavné Labe, aby se mohly dopravit do zahraničí. Stejné komplikaci musely čelit také lodě směřující do Česka.

V Dašicích na Pardubicích vznikla skladovací hala, patří k největším v kraji

Logistic Park1
Dašice - V Dašicích na Pardubicku po roce stavebních prací vznikl sklad o rozloze 21.350 metrů čtverečních. Stál půl milionu korun a patří k největším v kraji. Sklad zaměstná několik desítek lidí, uvedli při otevření skladu zástupci investora.

Elektrifikace železniční tratě na východě Slovenska oproti plánu zdraží

Railway 1
Bratislava - Elektrifikace zhruba 20 kilometrů železniční tratě na východě Slovenska, kterou má na starosti konsorcium pod vedením firmy Eltra z české skupiny EP Industries, zdraží oproti původnímu plánu o téměř desetinu na zhruba 64,3 milionu eur (1,58 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty (DPH),

V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit vodíkové autobusy

hydrogen
Praha - V okolí Mníšku pod Brdy u Prahy budou jezdit na pravidelných linkách autobusy s pohonem na zelený vodík. Pro jeho výrobu se používá energie z obnovitelných zdrojů, v tomto případě bude zdrojem elektřiny vodní elektrárna ve Vraném nad Vltavou.

Penta kupuje ČSAD Praha Holding, který vlastní autobusové nádraží Florenc

bus public
Brno - Investiční skupina Penta kupuje prostřednictvím Penta Real Estate firmu ČSAD Praha Holding, která vlastní autobusové nádraží Florenc a přilehlé pozemky. Spojení firem posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách.

IAG jedná s Airbusem a Boeingem o potenciální objednávce širokotrupých letadel

iag airplanes
Londýn - Společnost International Airlines Group (IAG), která je vlastníkem aerolinek British Airways a Iberia, jedná s Airbusem a Boeingem o potenciální objednávce širokotrupých letadel. S odvoláním na obeznámené zdroje o tom informovala agentura Bloomberg.

Financování metra D u Evropské investiční banky není ohroženo

metro train
Praha - Financování stavby metra D s pomocí úvěru předjednaného s Evropskou investiční bankou (EIB) není ohroženo. V tiskové zprávě do dnes uvedl vedoucí tiskového odboru pražského dopravního podniku ( DPP) Daniel Šabík.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...