1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Dělníkům na stavbě metra D zbývá prorazit tunel mezi linkami D a C

metro train
Praha - Dělníkům při stavbě metra D v úseku mezi Pankrácí a Olbrachtovou zbývá prorazit desítky metrů tunelu spojujícího trasu D s linkou C a odstavný tunel. V jedné části pak ještě dokončují ražbu tunelu do jeho finální velikosti. Ražby pak budou pokračovat rovněž ve stanicích.

Letiště Praha podepsalo smlouvu o projekčních pracích pro rozšíření kapacity

Airport 1
Praha - Letiště Praha podepsalo se sdružením projektantů v čele s firmou Valbek smlouvu o projekčních pracích na rozšíření kapacity terminálů. Díky rozvoji a rozšíření terminálů se má kapacita letiště zvýšit na 21,2 milionu cestujících ročně a mělo by být možné odbavit v dopravní špičce za hodinu dvakrát více cestujících.

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu

water energy
Rohatec - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem.

Rozšiřování dálnice D1 v Brně má být o dva měsíce rychlejší,stát zaplatí 70 mil.

highway
Brno - Rozšíření dálnice D1 mezi 194. a 196. kilometrem v Brně na šest pruhů by mělo být hotové o dva měsíce dříve, tedy v polovině dubna příštího roku, řekl dnes novinářům na nočním briefingu ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Stát za to zaplatí o 70 milionů korun více, původní cena přesahovala jednu miliardu korun.

Pardubický dopravní podnik si objednal trolejbusy za 107 milionů korun

bus public
Pardubice - Dopravní podnik v Pardubicích pořizuje osm nových trolejbusů, které budou mít trakční baterii, a mohou tak jezdit mimo trolejovou síť. Vozy budou stát 107 milionů korun a podnik je obdrží v polovině příštího roku.

Na dálnici D1 se budou opravovat tři mosty, oprava prvního u Bravantic už začala

road construction
Bravantice - Na dálnici D1 na Novojičínsku začala oprava mostu na hranici obcí Velké Albrechtice a Bravantice. Potrvá pět měsíců. Za týden začne o několik kilometrů dál ve směru na Olomouc oprava dalších dvou mostů, v Kujavách a v Bělotíně na Přerovsku.

Německé dráhy vypínají odjezdové tabule na nástupištích, chtějí ušetřit energii

DB Deutsche Bahn logo
Berlín - Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) chtějí předejít emisím tisíců kilogramů oxidu uhličitého (CO2) do ovzduší tím, že vypínají digitální odjezdové tabule v době, kdy je není nutné používat.

ŘSD rozšíří téměř za 500 mil. odpočívku na D5 v Rozvadově u hranic s Německem

highway
Rozvadov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozšíří téměř za půl miliardy korun odpočívku pro kamiony i osobní vozy na dálnici D5 v Rozvadově u hranic s Německem. Stavbaři dnes začali demolovat první nevyužívanou celní budovu na výjezdu do SRN.

Trakční elektřinu na železnici bude i v příštím roce dodávat Tykačova Powertica

Train
Praha - Správa železnic si zajistila dodávky trakční energie pro příští rok. Dodavatelem bude stejně jako letos společnost Powertica Energie, která patří do energetické skupiny Sev.en podnikatele Pavla Tykače. Státní organizace ji jako dodavatele 1,22 milionu megawatthodin vybrala v aukci na komoditní burze PXE.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...