1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Škoda Group loni zvýšila tržby o 81 procent, provozní zisk klesl o 57 pct

Skoda Plzen
Plzeň - Škoda Group, přední evropský výrobce vozidel pro veřejnou dopravu, zvýšila loni meziročně tržby o 81 procent na 1,382 miliardy eur, což je v přepočtu podle kurzu centrální banky zhruba 33,18 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA (před úroky, daněmi a odpisy) ale klesl o 57 procent na loňských 21,8 milionu eur, tedy asi 523 milionů Kč.

Výrobci dronů Primoco se v prvním kvartále meziročně propadly tržby i zisk

decline 1
Praha - Českému výrobci bezpilotních letounů Primoco UAV SE klesly v letošním prvním čtvrtletí tržby na 549.000 korun z téměř 88 milionů Kč před rokem. Za letošní leden až březen firma hospodařila se ztrátou 13,1 milionu korun proti zisku 42,9 milionu v loňském prvním kvartálu.

Huisman ve Sviadnově vyrobil svůj dosud největší jeřáb, měří 225 metrů

Huisman Tensioner
Sviadnov - Společnost Huisman Czech Republic ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Měří 225 metrů a bude se využívat v Dánsku k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Siemensu v ČR stoupl čistý zisk o osm procent na víc než miliardu korun

Siemens
Praha - Strojírenské společnosti Siemens v Česku stoupl ve finančním roce končícím 30. září 2023 čistý zisk meziročně o osm procent na 1,025 miliardy korun. Mírně vyšší byly i tržby, které stouply o 1,7 procenta na 22,268 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku, na kterou upozornil web Ekonomický deník.

Škoda JS dodá elektrárně Dukovany nové díly pro ovládání reaktoru za 1 mld. Kč

Skoda Plzen
Plzeň - Plzeňská ŠKODA JS, přední evropská společnost v oboru jaderné energetiky, dodá v letech 2025 až 2028 Jaderné elektrárně (JE) Dukovany nové díly pro ovládání reaktoru téměř za jednu miliardu korun.

Doosan Škoda Power pomůže v USA přeměnit komunální odpad na čistou energii

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Společnost Doosan Škoda Power podepsala strategicky důležitý projekt na dodávku parní turbíny pro spalovnu odpadu v USA. Spolupráci s provozovatelem spaloven Covanta tak poprvé rozšíří i mimo Evropu.  

Plzeňský Doosan Škoda Power zprovoznil velké turbosoustrojí ve finské celulózce

Doosan skoda power logo 2024
Plzeň - Plzeňský Doosan Škoda Power, významný světový výrobce turbín, zprovoznil velké turbosoustrojí ve finské celulózce ve městě Kemi. Jde o nejmodernější turbosoustrojí o výkonu 270 MW ve dřevozpracujícím závodě skupiny Metsä.

Vývoz a dovoz obráběcích a tvářecích strojů loni meziročně nepatrně klesl

LVD machine
Praha - Vývoz a dovoz obráběcích (OS) a tvářecích strojů (TS) loni meziročně nepatrně klesl. Hodnota dovezených strojů byla o čtyři procenta vyšší než vyvezených do zahraničí. Největším exportním trhem bylo tradičně Německo, do kterého se z celkového objemu vyvezlo meziročně o osm procentních bodů více strojů.

ABB v ČR podle předběžných výsledků loni zvýšila obrat o 27 pct na 17,9 mld. Kč

ABB Building
Praha - Společnost ABB, která podniká v elektrotechnice, robotizaci a automatizaci, loni v Česku podle předběžných výsledků meziročně zvýšila obrat o 27 procent na 17,9 miliardy Kč a přijala objednávky za necelých 18 miliard Kč, tedy o tři procenta více než v roce 2022. ČTK to sdělil finanční ředitel firmy ABB v ČR Aleš Rychetský.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...