1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ŠKO-ENERGO v další fázi projektu nastavila příznivou cenu nabíjení elektromobilů

ško energo
Mladá Boleslav – Projekt e-Mobility v Mladé Boleslavi pokročil do další fáze. Prvním krokem společnosti bylo zprovoznění 1. veřejné dobíjecí stanice ŠKO-ENERGO v září 2018 na mladoboleslavském letišti u muzea Metoděje Vlacha.

Na český trh bylo dodáno prvních 15 tun Bio LPG. Z hlediska uhlíkové stopy může být až o 90 % šetrnější než nafta

LPG bottles
Praha - Nejrozšířenějším alternativním palivem v Česku i ve světě je zkapalněný ropný plyn (LPG). I když jde z hlediska emisí o mimořádně čistý produkt, nemusí to v budoucnu stačit. Řešením je Bio LPG, které je vyrobené z obnovitelných zdrojů a chemickým složením je naprosto totožné s klasickým fosilním LPG.

Teplárny Brno v létě nelení a pokračují také v modernizaci zdroje na Špitálce

Teplaren4
Mnohem šetrněji k životnímu prostředí budou vyrábět teplo dva nové kotle K2 a K3 na provozu Špitálka Tepláren Brno. Nahradí pár kotlů z padesátých let. Výrobní parametry nových kotlů splňují nejpřísnější emisní limity. „Celková investice činí zhruba 200 milionů korun.

Vlastní čerpací stanice LPG může firmě ušetřit nemalé náklady na provoz manipulační techniky. Kdy se vyplatí?

LPG bottles
Firmy jsou v důsledku koronavirové pandemie nuceny hledat prostor pro omezení provozních nákladů. Jednou z možností je větší využití LPG. Jde o úsporné, ale i ekologické palivo, které je v areálech podniků na rozdíl od nafty možné využít také v uzavřených prostorách.

ČEZ Distribuce investuje do svých sítí do roku 2025 přes 83 miliard korun, z toho do digitalizace míří přes 23 miliard korun

CEZ logo
ČEZ Distribuce v následujících letech navyšuje investice do svého distribučního zařízení. V letech 2020 – 2025 investuje do zajištění kvalitních a spolehlivých dodávek elektřiny přes 83 miliard korun.

Novým vlastníkem skupiny innogy v ČR bude MVM Group

Innogy rwe
Německá energetická společnost E.ON SE a maďarská energetická skupina MVM Group dnes podepsaly smlouvu o prodeji celého byznysu innogy v Česku za nezveřejněnou částku. Transakce ještě podléhá schválení Evropské komise a očekává se, že bude uzavřena před koncem roku.

ČEPS v prvním čtvrtletí 2020 vykázala zisk 1,3 miliardy Kč

CEPS logo
Akciová společnost ČEPS v prvním čtvrtletí roku 2020 hospodařila se ziskem ve výši 1,3 miliardy Kč. Meziročně vzrostly celkové tržby z prodeje licencovaných činností, naopak pandemie přinesla vyšší náklady na nákup služeb výkonové rovnováhy.

V Temelíně usadili na pozici obří separátory

nuclear power 3
Přesně 488 dílčích činností má harmonogram výměny dvou separátorů na druhém bloku Jaderné elektrárny Temelín. Jednu z nejnáročnějších prací odstávky zahájil ČEZ s odstavením druhého bloku.

Jaderné elektrárny ve světě řídí české technologie

ZAT Server
Se znovuotevřením tématu dostavby jaderných bloků u nás a možností zapojení českých firem do tendru se často skloňuje otázka, do jaké míry ještě Česká republika disponuje jaderným know-how.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...