1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zaváhání u elektromobilů mění evropský automobilový průmysl

autosalon bratislava
Brusel - Automobilky Volkswagen, Renault a Stellantis nyní přemýšlejí o dříve nemyslitelném - tito zapřisáhlí konkurenti zkoumají možnosti spojení, aby mohli vyrábět levnější elektromobily a odvrátili existenční hrozby.

Polsko zvažuje vstup francouzské EDF do výstavby polských jaderných elektráren

edf energy logo
Varšava - Polská vláda v případě druhé fáze svého programu výstavby jaderných elektráren zvažuje vstup francouzské společnosti EDF. S odvoláním na rozhovor s náměstkem ministra pro klima to napsala agentura Bloomberg. Rozhodnutí o další elektrárně a jejím umístění musí padnout do roku 2028.

Zbourání chemické úpravny uranové rudy na Žďársku bude stát 105 milionů korun

nuclear logo2
Dolní Rožínka - Zbourání chemické úpravny uranové rudy blízko Dolní Rožínky na Žďársku bude stát okolo 105 milionů korun. Demoliční práce začaly loni, podle předpokladu podniku Diamo potrvají přibližně šest let. Zajišťují je pracovníci jeho odštěpného závodu Geam. Na dotaz ČTK to uvedl Tomáš Indrei, specialista komunikace státního podniku.

Austrálie plánuje zdvojnásobit flotilu svých válečných plavidel

nivose ship
Canberra - Austrálie představila plán, na jehož základě by měla více než zdvojnásobit velikost flotily svých bojových lodí. Ta má nově zahrnovat i šest válečných plavidel schopných operovat bez posádky, informovala agentura Reuters.

Výroba osobních aut v lednu stoupla o 17,3 procenta na 132.289 vozů

cars parking
Praha - Výroba osobních aut v České republice v lednu meziročně vzrostla o 17,3 procenta na 132.289 vozidel. Produkce vozů s elektrickým pohonem nicméně poklesla o 23 procent na 9165 elektromobilů a plug-in hybridů s kombinovaným pohonem spalovacího motoru a elektromotoru.

Technologickou firmu Somi, která vyvíjí chytré fotovoltaiky, povede Yveta Sammon

solarne panely
Praha - Novou výkonnou ředitelkou české technologické společnosti Somi Applications and Services, která vyvíjí fotovoltaiku řízenou umělou inteligencí, je od ledna Yveta Sammon. Ve funkci nahradila Václava Pávka. Firma o tom informovala ČTK.

AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Amper summit 2024
AMPER SUMMIT 2024 - BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

ExxonMobil varoval, že by ho byrokracie mohla v EU odradit od investic

exxon mobile
Brusel - Americký ropný gigant ExxonMobil varoval, že je připraven přesunout plánované investice do projektů souvisejících s klimatem v řádu miliard dolarů z Evropské unie do jiných částí světa, pokud Brusel neomezí byrokracii v oblasti ochrany životního prostředí.

ČR musí přidat v rozvoji využití vodíku, jinak hrozí miliardové pokuty

hydrogen
Praha - Česká republika se musí důsledněji zaměřit na využití vodíku v průmyslu či dopravě, uvedl Svaz průmyslu a dopravy ČR. Varoval před tím, že bez rozvoje vodíkové ekonomiky hrozí tuzemským firmám po roce 2030 miliardové pokuty za nedodržování evropských směrnic a také dražší emisní povolenky.

PŘEDPLAŤTE SI

220x600 CZA

Nenechte si ujít...