1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vodohospodáři investují v Ústeckém a Libereckém kraji 2,1 mld. Kč, víc než loni

water energy
Teplice - Severočeská vodárenská společnost (SVS) investuje v letošním roce do infrastruktury v Ústeckém a Libereckém kraji 2,1 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Radka Srbová ze společnosti, která zásobuje pitnou vodou 1,1 milionu obyvatel na severu Čech. Částka na investice a opravy je o 200 milionů korun vyšší než v loňském roce.

Renault sníží svůj podíl v Nissanu na 15 pct., stejný podíl má Nissan v Renaultu

Renault logo1
Tokio/Paříž - Francouzská automobilka Renault sníží svůj podíl v partnerské japonské automobilce Nissan Motor ze současných zhruba 43 na 15 procent. Informovala o tom dnes agentura Kjódó. Stejný podíl, tedy 15 procent, v Renaultu drží i Nissan.

Čínský CATL chce investovat do zpracování starých baterií

car battery
Peking - Čínský výrobce baterií pro elektromobily CATL plánuje nový projekt využití starých baterií, ze kterých chce získávat lithiové a další materiály. Celková investice má činit 23,8 miliardy jüanů (77 miliard Kč), oznámila dnes společnost.

ČEZ v příštích deseti letech nabere 2600 nových pracovníků do jaderné energetiky

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ posílí svá oddělení jaderné energetiky. V příštích deseti letech přijme zhruba 2600 nových zaměstnanců do stávajících jaderných elektráren a do týmů připravujících nové bloky.

Jihočeský vodárenský svaz letos investuje rekordních 300 milionů Kč

water energy
České Budějovice - Jihočeský vodárenský svaz (JVS) letos investuje rekordních téměř 300 milionů korun. Na investice vyčlenil svaz téměř 237 milionů a na opravy přes 53 milionů korun. Nejvíc peněz dá do obnovy řadu surové vody z přehrady Římov do úpravny Plav. ČTK to sdělil mediální zástupce svazu Zdeněk Zuntych.

Mohelnické továrně Hella v roce 2021/22 klesly tržby o 2,9 mld. na 12,2 mld. Kč

Hella autotechnik nova 15
Mohelnice - Mohelnické společnosti Hella Autotechnik Nova, která patří k předním tuzemským výrobcům světlometů pro auta, v účetním roce 2021/2022 do konce loňského května klesly tržby o 2,9 miliardy korun na 12,218 miliardy korun z 15,129 miliardy korun v roce předchozím.

Tesla investuje přes 3,6 miliardy USD do rozšíření výrobního komplexu v Nevadě

tesla car logo
Tesla Austin - Americký výrobce elektromobilů Tesla investuje přes 3,6 miliardy dolarů (zhruba 79 miliard Kč) do rozšíření svého výrobního komplexu v Nevadě. Součástí investice budou dva nové závody, jeden na výrobu nákladních elektromobilů Semi a druhý na výrobu nového typu bateriových článků.

Nestlé v holešovské továrně omezí provoz plynové kotelny, nahradí ji čerpadly

nestle building
Holešov - Potravinářská společnost Nestlé Česko pro letošní a příští rok plánuje v Česku investovat do obnovitelných zdrojů energií více než 100 milionů korun. Továrna v Holešově by měla postupně omezovat provoz plynových kotelen a nahradit je alternativními zdroji energie, sdělili dnes ČTK v tiskové zprávě zástupci společnosti.

Slovenskému přepravce plynu Eustream značně klesly výkony i zisk

eustream logo1
Bratislava - Slovenský provozovatel tranzitního plynovodu Eustream po snížení dovozu ruského plynu do Evropy v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu zaznamenal v posledních pěti měsících loňska více než poloviční pokles přepraveného plynu. Čistý zisk se mu v tomto období snížil o více než čtyři pětiny.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...