1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Skupině Colt CZ v prvním čtvrtletí meziročně klesly výnosy, prodala méně zbraní

growth chart 1
Praha/Uherský Brod - Holding Colt CZ Group SE (Colt CZ) vykázal za první letošní čtvrtletí výnosy tři miliardy korun. Meziročně byly nižší o 15,2 procenta, a to kvůli poklesu prodeje zbraní nebo dopadům přepočtu z cizích měn.

Ruské plynárenské firmě Gazprom loni prudce klesl zisk, firma ruší dividendu

Gazprom gas tank
Moskva - Ruské plynárenské společnosti Gazprom loni klesl čistý zisk o více než 40 procent na 1,226 bilionu rublů (zhruba 336 miliard Kč). Firma pokles zisku zdůvodnila vyšším zdaněním ve druhé polovině roku. Uvedla také, že nevyplatí celoroční dividendu, informovala dnes agentura Reuters.

ČEZ očekává, že Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě TWh víc než teď

nuklearna elektraren
Temelín - Společnost ČEZ očekává, že jaderné elektrárny Temelín a Dukovany vyrobí v budoucnu o dvě terawatthodiny (TWh) elektřiny víc než teď. Prodlouží se doba, při níž jsou v provozu bloky mezi odstávkami. Teď je to rok, v budoucnu to bude u Temelína 18 měsíců, u Dukovan 16 měsíců.

Prazdroj zprovoznil automatickou třídicí linku na vratné lahve za 50 mil. Kč

Pilser urquell
Plzeň - Plzeňský Prazdroj zprovoznil v závodě v Plzni automatickou třídicí linku na skleněné vratné lahve za 50 milionů Kč. Podle pivovaru je technologie německé firmy Vision-tec jediná v ČR, po světě jich je 20. Dokáže zkontrolovat a vytřídit 4050 přepravek za hodinu, tedy 81.000 lahví.

Dodávky ropy z Itálie pokryjí potřeby ČR, Mero dohodlo rozšíření ropovodu TAL

oil pipeline transneft
Nelahozeves - Dodávky ropy z Itálie pokryjí od roku 2025 potřeby České republiky, státní společnost Mero uzavřela dohodu s konsorciem firmy TAL na rozšíření Transalpinského ropovodu (TAL). Skončí tím závislost země na ruské ropě. Při návštěvě centrálního tankoviště ropy v Nelahozevsi na Mělnicku to řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Ústí nad Labem prověři využití geotermální energie na území města

Geothermal Energy
Ústí nad Labem - Ústí nad Labem prověří využití geotermální energie na území města. Práce vyjdou na dva miliony korun. Schválila to rada. Veřejná zakázka bude rozdělena na tři etapy. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí města Romana Macová.

EPH získal další elektrárnu v Nizozemsku a polovinu společnosti Enecogen

EPH logo
Praha - Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského získal plynovou elektrárnu MaasStroom v Rotterdamu. Koupil také poloviční podíl ve společnosti Enecogen, která provozuje další plynovou elektrárnu rovněž v Rotterdamu. ČTK o tom informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Belgická ABEE hodlá postavit továrnu na baterie v Severní Makedonií

Hands Shaking
Skopje - Belgická společnost Avesta Battery and Energy Engineering (ABEE) podepsala se Severní Makedonií dohodu o výstavbě továrny na výrobu baterií pro automobily. Oznámila to podle agentury Reuters severomakedonská vláda. Dodala, že investice dosáhne 40 milionů eur (zhruba 950 milionů Kč) a povede ke vzniku 600 pracovních míst.

Chevron převezme konkurenční firmu PDC Energy, zvýší si objem rezerv ropy

Chevron Gas Station
Denver/San Ramon - Americká energetická společnost Chevron převezme v transakci za 7,6 miliardy dolarů (166,3 miliardy Kč) svého rivala PDC Energy. Chevron, který patří k největším producentům ropy a zemního plynu na světě, to uvedl v dnešní tiskové zprávě. Za firmu zaplatí svými akciemi a převezme i její dluhy.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...