1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zahájených staveb bytů na jihu Moravy přibylo, více bylo i stavebních povolení

panelak 2
Brno - Na jihu Moravy začala v letošním prvním čtvrtletí stavba více bytů než za první tři měsíce loňského roku. Stavbaři začali stavět 1547 bytů, což je o 305 bytů a tedy 24,6 procenta více než loni.

Nižší těžba v Rusku ve světě nedostatek ropy nezpůsobí, jinde se těží víc

Oil well 3
Paříž - Nižší těžba v Rusku nedostatek ropy ve světě nezpůsobí. Zvyšuje se totiž nabídka v jiných zemích a navíc koronavirová omezení v Číně snižují poptávku. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Temelín zmodernizoval výměníkovou stanici II. bloku, vyrobí tak víc elektřiny

nuclear power 3
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín zmodernizovala výměníkovou stanici druhého bloku, kterou nedávno zkušebně zprovoznila. Umožní to vyrobit víc elektřiny, roční výrobní přírůstek by měl být asi 6000 megawatthodin (MWh). Investice vyšla na několik set milionů korun. Stanice dodává teplo pro temelínský areál i pro Týn nad Vltavou.

Shell má díky vysokému růstu cen ropy rekordní zisk, zvýší dividendu

shell gas station 1
Londýn - Britská energetická společnost Shell zvýšila v prvním čtvrtletí upravený čistý zisk na rekordních 9,13 miliardy USD (212,1 miliardy Kč), o rok dříve měla zisk 3,23 miliardy USD. K výraznému zlepšení přispěly vysoké ceny ropy a plynu na světových trzích a také solidní výsledky obchodní divize firmy.

Airbus zvýšil díky nárůstu dodaných letadel upravený zisk EBIT o 82 procent

airbus logo1
Toulouse - Evropský výrobce letadel Airbus zvýšil v prvním čtvrtletí upravený provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o 82 procent na 1,26 miliardy eur (přes 31 miliard Kč). Přispělo k tomu zvýšení dodávek letadel a jednorázová změna, která souvisí s výpočtem penzí.

ŘSD staví v Plzni tunel pod modernizovanou železniční tratí na České Budějovice

tunel 1
Plzeň - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) staví v Plzni-Božkově tunel pod modernizovanou železniční tratí ve směru na České Budějovice. Nejprve vybuduje takzvaný tunelový zárodek, který bude mít dva tubusy dlouhé asi 180 metrů a přijde zhruba na miliardu korun. Dosud se prostavěla polovina.

V loňském roce se do ČR dovezlo 6,8 milionu tun ropy, polovina z Ruska

oil barrels
Praha - V loňském roce se do České republiky dovezlo 6,8 milionu tun ropy, meziročně o 10,8 procenta více. Polovina z toho byla dovezena z Ruska. Vyplývá to ze statistiky ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

Začala oprava mostu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku

construction machinery
Nové Heřminovy - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájilo opravu mostu přes řeku Opavu na silnici I/45 v Nových Heřminovech na Bruntálsku.

Americký producent zkapalněného plynu Cheniere Energy výrazně zvýšil odbyt

LNG Terminal
Houston (USA) - Americká společnost Cheniere Energy v prvním čtvrtletí dodala odběratelům o 23 procent zkapalněného zemního plynu (LNG) více než před rokem. Firma dnes uvedla, že za citelným růstem poptávky jsou dopady války na Ukrajině, zejména snaha evropských zemí přestat odebírat plyn z Ruska.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...