1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Třetina modernizovaných motoráků už předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

ceske drahy logo
DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince,

Úspornější motory, vodíkový pohon letadel. Letiště Praha kráčí k uhlíkové neutralitě

Airport 1
Letiště Praha chce být do roku 2030 uhlíkově neutrální. Pomohou tomu nové technologie, úspornější motory, udržitelná paliva, vodíkový nebo elektrický pohon letadel. Letiště Praha se proto připojilo k iniciativě Net Zero, kterou organizuje mezinárodní sdružení letišť ACI.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech slaví 15 let od založení

Hyundai Logo
Před 15 lety se začala psát historie nošovické automobilky Hyundai, která je největší zahraniční investicí v České republice. Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) se sídlem v průmyslové zóně v Nošovicích byla založena 7. 7. 2006.

Byla zahájena sériová výroba nového modelu ŠKODA FABIA

Skoda logo2
12.07.2021 opustila výrobní linku hlavního závodu společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi první ŠKODA FABIA čtvrté generace. Výrobní linky byly pro výrobu čtvrté generace tohoto oblíbeného malého automobilu rozsáhle upraveny, nezbytné investice dosáhly celkově 110 milionů euro.

Zdvojení vedení V450 mezi rozvodnami Výškov a Babylon posílí spolehlivost přenosu elektřiny

CEPS logo
Společnost ČEPS zahájila investiční akci zdvojení vedení 400 kV V450 mezi rozvodnami Výškov v Ústeckém kraji a Babylon v Libereckém kraji. Jejím cílem je především posílení spolehlivosti přenosu elektřiny v obou krajích a zvýšení bezpečnosti přenosové soustavy ČR.

Opravy vodní elektrárny Orlík jsou u konce, do služby se vrátí poslední ze čtyř bloků

CEZ logo
Každé ze čtyř soustrojí vodní elektrárny Orlík je svými 27 metry vysoké jak panelový dům. Všechna se v uplynulých týdnech postupně odmlčela, aby se pro provedení pravidelných oprav vrátila silnější a mohla znovu měnit energii zkrocené Vltavy na bezemisní energii.

Kopřivnická TATRA TRUCKS se vrací na Slovensko, bude tam vyrábět podvozky, kabiny i nadstavby nákladních vozidel

tatra logo
Tradiční česká automobilka TATRA TRUCKS spojená s holdingem Czechoslovak Group (CSG) se vrací na Slovensko.

Toyota Motor Europe bude v České republice vyrábět nový model v segmentu A

toyota logo2
Toyota Motor Europe dnes potvrdila, že bude pokračovat ve výrobě nového modelu segmentu A ve svém závodě Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) v Kolíně.

PŘEDPLAŤTE SI

200x200 amper news v2

Nenechte si ujít...