1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

C-Energy Planá loni zdvojnásobila zisk na 796 milionů Kč, tržby stouply o půlku

Teplaren Kosice
Planá nad Lužnicí - Firmě C-Energy Planá, která vyrábí teplo a elektřinu, se loni zvýšily tržby o 48,2 procenta na 2,95 miliardy korun. Zisk po zdanění byl 796,38 milionu korun, což je meziroční nárůst o 121 procent.

Italský Saipem podepsal dohodu s BP o obsluze plynového ložiska v Kaspickém moři

BP petrol station
Milán - Italská ropná společnost Saipem oznámila podepsání dohody v hodnotě 300 milionů USD (téměř sedm miliard Kč) mezi jejím konsorciem s ázerbájdžánskou BOS Shelf na straně jedné a britskou energetickou společností BP na straně druhé.

Britský regulátor zavedl zvláštní opatření vůči největší vodárenské firmě

water energy
Londýn - Britský regulační úřad Ofwat podnikl bezprecedentní krok a zavedl zvláštní opatření vůči největšímu vodárenskému podniku Thames Water, který se snaží získat nové finanční prostředky od investorů, aby podpořil svoji budoucnost.

Vedra elektrizační soustavu nezatěžují, spotřeba u některých naopak klesá

electricity pylon 3
Praha - Současná vedra elektrizační soustavu v Česku výrazněji nezatěžují, spotřeba elektřiny je u části odběratelů naopak nižší. Příčinou je nárůst počtu soukromých solárních elektráren a také nižší využití energie. Vliv klimatizací naopak není v Česku příliš vysoký. Vyplývá to z informací energetických společností.

Benešov chce instalovat fotovoltaické elektrárny na dalších budovách ve městě

solar panels2
Benešov - Benešov chce instalovat fotovoltaické elektrárny na dalších budovách ve městě. Po zimním stadionu a bazénu, kde začal provoz solárních panelů letos v březnu, by měly přijít na řadu základní školy v Dukelské a Jiráskově ulici a na Karlově a budova knihovny a polikliniky.

Výkon slovenského stavebnictví v květnu klesl o 6,2 procenta, v dubnu rostl

slovakia flag
Bratislava - Výkon slovenského stavebnictví v květnu reálně meziročně klesl o 6,2 procenta po dubnovém růstu o devět procent. Informoval o tom slovenský statistický úřad.

Stavební firmy řeší extrémní teploty zkracováním směn a častějšími přestávkami

house worker
Praha - Stavební firmy v období vysokých teplot zkracují svým zaměstnancům směny, dodávají chladící šátky, prodyšné pracovní oblečení nebo zajišťují neomezený pitný režim. Vysoké teploty také mohou zpomalovat práci a vyžadují přizpůsobení stavebních postupů nebo použitého materiálu. Vyplývá to z odpovědí stavebních firem pro ČTK.

EG.D dokončuje stavbu nové transformační stanice v Českých Budějovicích

electicity pylon 2
České Budějovice – Druhý nízkohlukový transformátor osadili pracovníci firmy EG.D do nové transformační stanice v centru Českých Budějovic. Stavba, která začala předloni, bude stát přibližně 300 milionů korun. Stanice by měla být hotová a spuštěná na podzim. ČTK to řekl vedoucí výstavby Tomáš Žáček.

U Vraňan na Mělnicku vzniklo zařízení s největším bateriovým úložištěm v ČR

Electricity pylons 1
Vraňany - Skupina Decci vybudovala u Vraňan na Mělnicku hybridní zdroj energie, jehož součástí je největší bateriové úložiště v Česku. Výstavba zařízení, které má přispívat ke stabilizaci přenosové soustavy, trvala přes rok a vyšla na miliardu korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...