1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Olomoučtí vědci vyvinuli nanomateriál, pomůže snížit energetické náklady

chemicke skumavky
Olomouc - Vědci z olomouckého institutu Univerzity Palackého CATRIN ve spolupráci s dalšími odborníky vyvinuli nový nanomateriál, který by měl významně urychlit a zlevnit výrobu řady léčiv, chemikálií, plastů či barviv. Svým složením odpovídá běžným minerálům, které se vyskytují v přírodě, dokáže však nahradit dosud využívané drahé kovy.

Úspěšný rok navzdory pandemii. Contipro poprvé ve své historii překročilo miliardový obrat

Contipro 18
Dolní Dobrouč - České biotechnologické společnosti Contipro se v loňském roce podařilo dosáhnout rekordního obratu přes jednu miliardu korun, a to i přes negativní vliv koronavirové pandemie.

Zentiva vstupuje do nové etapy projektu Orbis, který posouvá farmaceutický průmysl kupředu

zentiva logo
Praha  – Díky zklidnění epidemické situace a nabytým zkušenostem v oblasti zdraví a bezpečnosti pracovního prostředí může být plně obnovena úspěšná přeshraniční akademicko-průmyslová spolupráce v oblasti farmacie.

Teva Pharmaceuticals má v Česku a Slovensku nového generálního ředitele

teva pharmaceuticals logo
Novým generálním ředitelem společnosti Teva Pharmaceuticals v České republice a na Slovensku se stal od 1. srpna Michael Schrewe. V čele české a slovenské filiálky této nadnárodní farmaceutické společnosti vystřídá Juana Carlose Conde, který ji vedl po uplynulých šest let.

Zentiva dále investuje do pražského výrovního závodu

zentiva logo
Praha – Zentiva, největší český dodavatel léčiv pro lokální trh, plánuje investovat dalších 27 milionů EUR (cca 687 milionů korun) do svého vlajkového výrobního závodu v pražských Dolních Měcholupech.

ZENTIVA v pražském závode vyrobila rekordní počet balení léků

zentiva logo
Praha - Společnost Zentiva, největší výrobce léčivých přípravků v České republice, vyprodukovala v roce 2020 celkem 129 milionů krabiček s léky, což je historicky nejvíce od založení závodu v Dolních Měcholupech, ke kterému došlo před více než 90 lety.

Rtuť ze starých výrobních provozů definitivně mizí ze Spolany

spolana factory
Neratovická společnost Spolana pokračuje v postupné ekologizaci svého výrobního areálu. Ve shodě s integrovaným povolením zahájila postupnou dekontaminaci a demontáž výrobních zařízení a budov po ukončeném provozu amalgámové elektrolýzy na výrobu chloru a louhu sodného.

Spolana spustila novou plynovou teplárnu za 200 milionů a výrazně snížila emise

spolana factory
Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, uvedla do provozu novou teplárnu sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Celková investice dosáhla 200 milionů korun.

Prvotřídní farmaceutická technika proniká i na rumunský trh

ockovanie
S poptávkou na dodávku parního sterilizátoru o objemu 1400-1600 litrů pro farmacii v cGMP provedení nás oslovila společnost SC PASTEUR, pod kterou spadá i výzkumný institut Cantracuzino, odkud SC PASTEUR získal dobré reference na naše přístroje.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...