1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Zbourání chemické úpravny uranové rudy na Žďársku bude stát 105 milionů korun

nuclear logo2
Dolní Rožínka - Zbourání chemické úpravny uranové rudy blízko Dolní Rožínky na Žďársku bude stát okolo 105 milionů korun. Demoliční práce začaly loni, podle předpokladu podniku Diamo potrvají přibližně šest let. Zajišťují je pracovníci jeho odštěpného závodu Geam. Na dotaz ČTK to uvedl Tomáš Indrei, specialista komunikace státního podniku.

Olomoučtí vědci vyvinuli nanomateriál, pomůže snížit energetické náklady

chemicke skumavky
Olomouc - Vědci z olomouckého institutu Univerzity Palackého CATRIN ve spolupráci s dalšími odborníky vyvinuli nový nanomateriál, který by měl významně urychlit a zlevnit výrobu řady léčiv, chemikálií, plastů či barviv. Svým složením odpovídá běžným minerálům, které se vyskytují v přírodě, dokáže však nahradit dosud využívané drahé kovy.

Úspěšný rok navzdory pandemii. Contipro poprvé ve své historii překročilo miliardový obrat

Contipro 18
Dolní Dobrouč - České biotechnologické společnosti Contipro se v loňském roce podařilo dosáhnout rekordního obratu přes jednu miliardu korun, a to i přes negativní vliv koronavirové pandemie.

Zentiva vstupuje do nové etapy projektu Orbis, který posouvá farmaceutický průmysl kupředu

zentiva logo
Praha  – Díky zklidnění epidemické situace a nabytým zkušenostem v oblasti zdraví a bezpečnosti pracovního prostředí může být plně obnovena úspěšná přeshraniční akademicko-průmyslová spolupráce v oblasti farmacie.

Teva Pharmaceuticals má v Česku a Slovensku nového generálního ředitele

teva pharmaceuticals logo
Novým generálním ředitelem společnosti Teva Pharmaceuticals v České republice a na Slovensku se stal od 1. srpna Michael Schrewe. V čele české a slovenské filiálky této nadnárodní farmaceutické společnosti vystřídá Juana Carlose Conde, který ji vedl po uplynulých šest let.

Zentiva dále investuje do pražského výrovního závodu

zentiva logo
Praha – Zentiva, největší český dodavatel léčiv pro lokální trh, plánuje investovat dalších 27 milionů EUR (cca 687 milionů korun) do svého vlajkového výrobního závodu v pražských Dolních Měcholupech.

ZENTIVA v pražském závode vyrobila rekordní počet balení léků

zentiva logo
Praha - Společnost Zentiva, největší výrobce léčivých přípravků v České republice, vyprodukovala v roce 2020 celkem 129 milionů krabiček s léky, což je historicky nejvíce od založení závodu v Dolních Měcholupech, ke kterému došlo před více než 90 lety.

Rtuť ze starých výrobních provozů definitivně mizí ze Spolany

spolana factory
Neratovická společnost Spolana pokračuje v postupné ekologizaci svého výrobního areálu. Ve shodě s integrovaným povolením zahájila postupnou dekontaminaci a demontáž výrobních zařízení a budov po ukončeném provozu amalgámové elektrolýzy na výrobu chloru a louhu sodného.

Spolana spustila novou plynovou teplárnu za 200 milionů a výrazně snížila emise

spolana factory
Neratovická společnost Spolana, která patří do rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol, uvedla do provozu novou teplárnu sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Celková investice dosáhla 200 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...