1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Laboratoře Valeant nabízí 47 miliard za výrobce botoxu Allergan

valeant logoMontreal - Americký výrobce botoxu Allergan dostal nabídku na převzetí za zhruba 47 miliard dolarů (935 miliard Kč). Zájem o něj má kanadská farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals, která o nabídce informovala.

Transakci podporuje investor Bill Ackman a jeho fond Pershing Square, který je největším akcionářem Allerganu.

Případná akvizice by podle agentury Reuters spojila dvě středně velké farmaceutické společnosti, které se zaměřují na produkty péče o pleť a o oči. Valeant, který se chce stát jednou z pěti největších světových farmaceutických společností, za každou akcii Allerganu nabízí 48,3 dolaru a 0,83 své vlastní akcie. Akcie Allerganu by to ohodnotilo na cenu o sedm procent vyšší, než byla její pondělní závěrečná hodnota na burze.

Botulotoxinové preparáty jsou známé jako prostředek k dočasnému vyhlazení vrásek. Allerganu se během let podařilo zařídit více než pět dalších schválených použití botoxu, včetně léčby migrén. Společnost sdělila, že nabídku obdržela a pečlivě ji zváží.

Sever CNN upozornil, že nabídka je jednou z dalších v rámci firemního fúzování a akvizic, které se znovu rozběhly v sektoru zdravotní péče. Vedení firem se podle něj nechává inspirovat stále optimističtější náladou investorů a obrovskými zásobami hotovosti a snaží se dohodnout mimořádné obchody. Švýcarská Novartis dnes informovala, že si v rámci mnohamiliardové reorganizace vymění s britskou GlaxoSmithKline některé operace. O víkendu se objevily zprávy, že americký gigant Pfizer oslovil s návrhem na převzetí svého britského konkurenta AstraZeneca.

24.04.2014  ČTK

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...