1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Brno za 365 milionů zkvalitnilo 55 křižovatek, doplnilo semafory i kamery

kruhovy objazdBrno - V Brně se chýlí ke konci projekt, ve kterém město od roku 2015 zkvalitnilo 55 křižovatek za 365 milionů korun. Zrekonstruovalo nebo vybudovalo 47 semaforů a doplnilo deset kamerových dohledů.

Bylo šest etap, nyní se pracuje na poslední z nich, uvedla v tiskové zprávě primátorka Markéta Vaňková (ODS). Většinu nákladů, téměř 339 milionů, pokryla dotace.

Prvních pět etap už skončilo. "Zbývá jejich administrativní uzavření. Za šest let se podařilo komplexně zrekonstruovat nebo vybudovat 47 světelných signalizačních zařízení a doplnit deset kamerových dohledů těchto semaforů. Kamery slouží především dispečerům, kterým poskytují přehled o aktuálním dění na křižovatkách," uvedla Vaňková.

Kamery jsou podle ní důležité i pro Dopravní informační centrum Brno. "Záznamy využívají také dopravní inženýři nebo pomáhají při sčítání dopravy. Ve 14 úsecích jsou pod zemí optické kabely. Vybudoval se automatický systém umožňující monitorovat stav křižovatek," řekla Vaňková.

Semafory také získaly LED zdroje, takže se sníží spotřeba energie a zvýší bezpečnost provozu, protože podle města LED semafory více svítí. Dosud práce stály 365 milionů korun a dotace pokryla 339 milionů. Nyní se pracuje na poslední, šesté etapě a náklady zbývajících prací jsou asi 68 milionů korun.

25.05.2022 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...