1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

DB Schenker chystá nové logistické centrum u Stockholmu

DB schenker logoPraha - Společnost DB Schenker, jeden z předních globálních poskytovatelů logistických služeb, staví nové, udržitelné logistické centrum v jižní části Švédska nedaleko hlavního města Stockholmu. Centrum bude stát ve městě Almnäs u Södertälje, a práci v něm najde až 200 zaměstnanců.

„Pokud vše půjde podle plánu, do nového teminálu bychom se měli nastěhovat na přelomu let 2021 a 2022. Budeme tak moci zlepšit naše služby v rozvíjející se oblasti kolem města Södertälje jižně od Stockhomu,“ říká Mats Grundius, CEO společnosti DB Schenker pro Švédsko, Dánsko a Island.

„Nový terminál v Södertälje umožní rychlejší doručování a zároveň i pozdější sběr zásilek od zákazníků, což je pro adresáty i odesílatele velkou výhodou. Včasné doručení zajišťuje také fakt, že zásilky nemusí procházet Stockholmem, jak tomu bylo doposud. Díky tomu se nemusíme obávat zpoždění kvůli dopravním zácpám,“ říká Magnus Jing, ředitel divize pozemních přeprav DB Schenker pro Švédsko, Dánsko a Island.

V červnu letošního roku uzavřelo město Södertälje a DB Schenker předběžnou smlouvu, kde se strany shodly na záměru výstavby nové pobočky DB Schenker. „Nyní usilovně pracujeme na detailním plánu projektu, aby mohla společnost DB Schenker zažádat o stavební povolení a zahájit výstavbu ještě letos,“ dodává Sune Eriksson, hlavní projektový manažer pro oblast Stockholm Jih v Södertälje.

DB Schenker plánuje vybudovat centrum o rozloze 14 400 m2 s kancelářským zázemím a terminály pro přepravu paletových zásilek i balíků. Energetická soběstačnost budovy je pro švédské úřady důležitá, a proto bude areál primárně vytápěný geotermální energií z místního podloží. Solární články o kapacitě 170 KWh pak budou vyrábět elektřinu pro provoz terminálu, čímž se podaří snížit celkovou spotřebu energie.

10.09.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...