1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Letošní vyúčtování zimní údržby za první tři měsíce

RSD 1 14Provádění zimní údržby dálnic a silnic I. třídy pokračuje, i když se kalendář přehoupl do půlky března a někde citelně stoupají denní teploty. Zejména sever Olomouckého kraje stále zažívá mráz nebo sněžení, které zaměstnává dispečinky řídící výjezdy plně připravených sypačů.

Letošní zima překonává ty minulé, což potvrzuje například vyúčtování prvních tří měsíců. Zimní údržba v Olomouckém kraji za prosinec, leden a únor vyšla ŘSD ČR na cca 30,5 milionu Kč bez DPH. Dva ze tří měsíců byly nyní dražší a celková suma peněz je letos zatím asi o 7 milionu vyšší než v uplynulé sezóně 2019/2020, kdy stačilo ve stejném období přibližně 23,5 milionu Kč.

Náklady nejsou konečné, protože režim zimní údržby trvá až do konce března přesně podle zákona. Bez ohledu na závazné předpisy bude konečný účet vyšší, protože je a bude potřeba dále udržovat svěřené silnice bezpečně sjízdné. Meteorologové aktuálně varují před novou sněhovou pokrývkou, nejvíce napadne na Jesenicku a Šumpersku. V celém kraji mohou noční teploty stále klesat k nule.

26.03.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...