1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

PKP Cargo trainMezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince,

která spojuje turecký přístav Halkali na evropském břehu Istanbulu a nedávno otevřený terminál v Kolíně. Společnosti skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL realizují pro tureckého poskytovatele logistických služeb na bázi intermodálních řešení MARS Logistics přepravu na maďarském, slovenském a českém úseku. Vlaky budou převážet především díly pro automobilový průmysl.

První vlak vyjel z Halkali 20. června a do Kolína dorazil ve čtvrtek 24. června, na zpáteční trasu vlak vyjel v sobotu 26. června s příjezdem do Halkali ve čtvrtek 1. července. Frekvence přeprav je nyní jednou týdně, ale ke konci srpna bude navýšena na tři vlaky za týden, jak plánuje společnost MARS Logistics.

Náklad tvoří především turecké zboží ze segmentu automotive, ale v 45stopých kontejnerech a doplňkově výměnných nástavbách se budou převážet i produkty chemického nebo textilního průmyslu. Český Kolín byl vybrán, protože se zde nachází velké množství zákazníků automobilové průmyslu.

„Je to další příklad našeho rozvoje v koridoru sever-jih, kterému v rámci naší strategie do budoucna věnujeme velkou pozornost. Spolu s našimi logistickými a spedičními partnery podporujeme intermodální dopravu napříč Evropou, která je ekologičtější než doprava silniční, produkuje méně emisí skleníkových plynů a odlehčuje již tak přetížené evropské silnice a dálnice. Společnými silami tak napomáháme dlouhodobé snaze Evropské unie o přesun přepravy zboží ze silnice na železnici. Intermodální doprava je navíc rychlejší a bezpečnější,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

29.07.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...