1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

letiste praha 16Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes (30.08.2021) ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021.

Jeho nástup do vedení firmy schválil již v průběhu srpna Výbor pro personální nominace při Úřadu vlády ČR. Navázal tak na doporučení komise Ministerstva financí ČR, jediného akcionáře společnosti, která jej v rámci výběrového řízení vyhodnotila jako nejvhodnějšího uchazeče. Ve funkci místopředsedy představenstva pokračuje Jiří Kraus.

Čtyřčlenné představenstvo Letiště Praha se dnes v novém složení sešlo na mimořádném zasedání statutárního orgánu, aby hlasovalo o tom, kdo se stane jeho předsedou. Tím byl zvolen Jiří Pos, který při této příležitosti uvedl: „Neslibuji nemožné do tří dnů a zázraky na počkání. Jsem však přesvědčen, že dokážeme využít potenciál pražského letiště tak, aby se vrátilo do zisku a mohlo se dál rozvíjet ke spokojenosti cestujících, našich obchodních partnerů i vlastníka. To vše samozřejmě také s ohledem na dopady na životní prostředí okolních obcí a městských částí Prahy.“

Do společnosti Letiště Praha se Jiří Pos vrátil po sedmi letech. Na pražské letiště nastoupil v roce 2006 a v letech 2011 až 2014 byl předsedou představenstva a jeho generálním ředitelem. V letech 2014 až 2015 působil poté v Českém Aeroholdingu jako člen představenstva. Po odchodu rozvíjel své soukromé podnikatelské aktivity, zejména v oblasti civilního letectví a cestovního ruchu. V letech 2019 až 2021 působil také jako jednatel společnosti Letiště Karlovy Vary, s.r.o. Svou kariéru v letectví zahájil již v Českých aeroliniích, kde pracoval celkem dvacet let. U českého dopravce působil mezi 1994 až 2001 v zahraničí a v letech 2003 až 2006 byl viceprezidentem pro pozemní provoz. Vystudoval ČVUT v Praze a na Fakultě strojní absolvoval obor ekonomika letecké výroby.

06.09.2021

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...